Sari la conținut
Forum Roportal
Cozolinofly

URA si FURiA....

Postări Recomandate

oare nu s-ar putea ca acel criminal groaznic, terifiant sa fie atat de surprins ca victima apare la gratiile lui cu sufertasul de ciorba si papanasii impachetati, incat sa-i zdruncine lumea si sa-l schimbe definitiv, in loc sa duca mai departe acest feedback al urii si razbunarii? ce s-a facut, nu se mai poate desface, dar se pot opri altele din a se petrece.

pedeapsa legii ramane insa pedeapsa!

 

Da, e frumoasă imaginea, numai că, din păcate, e imposibil de adus

Editat de teasa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

n-am urat pana acum, dar asta nu inseamna neaparat ca sunt o persoana mai buna decat cei care urasc. norocoasa poate. norocoasa ca n-am trecut prin ce a trecut cea care uraste cu patima, pentru ca citind-o mi s-a facut pielea ca de gaina.

cred ca diferenta intre ura si "neura" o face experienta de viata, norocul de a nu fi pus in situatia de a uri.

cred ca cei care spun ca ura este un sentiment nedemn.. bla bla bla.. ar trebui mai degraba sa fie fericiti ca n-au cunoscut-o si sa se roage sa n-o cunoasca.

acolo unde este ura in suflet e si durere multa, asa ca doamne fereste-ma de asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce am spus eu mai sus se intampla. poate nu intr-un procent relevant, dar se intampla. gradina Domnului e mare!

se intampla sa existe oameni care au o astfel de putere de iertare si se intampla sa fie oameni care au facut lucruri groaznice si intr-o clipa de luciditate sa realizeze gravitatea faptelor lor.

 

Am ajuns la concluzia - poate str

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:P cred ca la subiectul asta am ajuns la un consens.

e lucru mare :P

 

Cred că dacă le mai dezbăteam oleacă şi pe celelalte, tot la consens ajungeam. O idee tu, una eu şi le puneam cap la cap,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Urasc alcoolul..si ce face alcoolul din oameni,urasc minciuna (da din pacate in fiecare zii ma intalnesc cu ea) apoi urasc violatori...cei care abuzeaza sexual si toate cele....pe aia i-as castra pe viu :) ...si acu cel mai mult urasc durerea de rinichi...... :)

Editat de ingeras23

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×