Sari la conținut
Forum Roportal
-olivia-

new october - 17

Postări Recomandate

topicul a fost deschis cu intentia de remember, ca vine inceput de octombrie si ca cei noi care nu stiu de intalnire sa afle de ea

timp este suficient oameni buni numai ca nu este rabdare si nici intelegere si in pura traditie roportaliana nici dialog

 

Ok, ne-ai adus aminte, dar nu poti avea pretentia de la useri sa nu dezvolte subiectul. Ce ai fi dorit sa se zica aici? "Aaa da, imi amintesc de intalnirile precedeenteee" ?

Iar timp nu mai e. Cei care au organizat in anii precedenti stiu ca nu e niciodata timp suficient. Plus ca a trecut deja o saptamana din septembrie, cand ar trebui sa se trezeasca unu' sa organizeze, pe 30?!

 

pe mine una m-ati bagat in ceata totala....... pe 3 pe 10 pe 17.........

in stilul asta nu o sa ne intalnim nici macar in decembrie..........

 

http://www.roportal.ro/discutii/ftopic66610.html

Se voteaza data. Ma duc acusi cu o completare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ok, ne-ai adus aminte, dar nu poti avea pretentia de la useri sa nu dezvolte subiectul. Ce ai fi dorit sa se zica aici? "Aaa da, imi amintesc de intalnirile precedeenteee" ?

Iar timp nu mai e. Cei care au organizat in anii precedenti stiu ca nu e niciodata timp suficient. Plus ca a trecut deja o saptamana din septembrie, cand ar trebui sa se trezeasca unu' sa organizeze, pe 30?!

 

parca nu veneai

nu inteleg de ce te agiti ?

sau agitatul si datu cu parerea face parte din sarcina de moderare ?

 

si ce organizare sa se faca draga mea cand inca nu avem nici cea mai vaga idee cati vor veni ?

 

locatii:

1. city grill - doar in cazul in care nu se aduna mai mult de 30 de persoane

2. locatia de anu trecut

3. Arcade - pe lipscani - se poate aduce si mancare

4. edgar`s pub - pe str edgar quinet - zona universitate

 

observatie personala- cartierul drumul taberei este un pic inaccesibil celor care nu cunosc bucurestiul

ar fi de preferat o zona unde ai metrou. personal drumul taberei imi convine de minune dar nu ma gandesc la mine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
parca nu veneai

nu inteleg de ce te agiti ?

sau agitatul si datu cu parerea face parte din sarcina de moderare ?

 

si ce organizare sa se faca draga mea cand inca nu avem nici cea mai vaga idee cati vor veni ?

 

1. nu am zis niciodata ca nu vin, dar daca tu iti doresti...

2. am vrut sa ajut. Stiam ca trebuie sa stau in banca mea, dar uitasem. Ma scuzati ca am indraznit sa cred ca daca esti moderator mai poti sa ai o parere, sa deschizi un topic sau sa incerci sa ajuti.

3. cum sa stii, draga mea cati vor veni, daca nu s-a stabilit o data?! Mai ales fiind din provincie. Cum a zis si Roxana, unii muncesc sambata, cum pot zice ei neconditionat "DA, vin!", daca nu stiu CAND?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic ptr Darianna si Jojodor : Am votat inainte sa indraznesc sa imi dau cu parerea.

 

Singurul motiv pentru care am indraznit sa imi dau cu parerea este ca multi dintre voi v-ati exprimat dorinta ca intalnrea traditionala din luna octombrie sa ii fie dedicata ( in memoria ) lui Puiu.t.......

Important este sa stabilim intai si intai data........ pentru ca toata lumea sa isi poata face programul astfel incat sa poata sa ajunga la intalnire..... si deabia dupa ce stim o data anume putem sa ne gandim si la o locatie...... in functie de cati isi anunta prezenta si la ce ora pot ajunge. Intradevar ar fi de preferabil sa fie intr-o zona accesibila pentru toata lumea....... nu am auzit pe nimeni care sa zica ca vine cu masina si se ofera sa duca lumea de la gara la local si invers....etc. Pe de alta parte Oac oac are dreptate........sa mergi sambata dupa-amiaza sambata seara ,folosind expresia ei : in gradina zoologica din sectorul 1, unde vine toata lumea plina de fite ...........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
M-ar interesa cat de departe sunt locatiile alese de voi de gradina zoologica din sectorul 1.

 

locatiile mentionate de mine sunt, in afara de cea la care am fost anul trecut, in zona lipscani-universitate adica centru, cu destule mijloace de transport si metrou

gradina zoo este cam undeva la mama naibii pe langa voluntari ... posibil sa ma insel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vin oricand si oriunde, mai putin in perioada 9-11 oct., cand trebuie sa fiu la Iasi, am intalnirea de 40 de ani de la terminarea facultatii!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Offtopic ptr Darianna si Jojodor : Am votat inainte sa indraznesc sa imi dau cu parerea.

 

Singurul motiv pentru care am indraznit sa imi dau cu parerea este ca multi dintre voi v-ati exprimat dorinta ca intalnrea traditionala din luna octombrie sa ii fie dedicata ( in memoria ) lui Puiu.t.......

Important este sa stabilim intai si intai data........ pentru ca toata lumea sa isi poata face programul astfel incat sa poata sa ajunga la intalnire.....

 

 

Exact asta spun si eu de cateva zile, ba mai mult, am indraznit sa dau o mana de ajutor in alegerea datei deschizand un chestionar. Dar mi se arunca in fata faptul ca sunt moderator si imi dau cu parerea. Nu-i nimic, nu ar fi prima data!

Dar in lumina celor spuse de bydy mai sus, da, trebuie sa stabilim (stabiliti!) ce fel de intalnire e.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Jojo , intalnirea propusa de tine, este intalnirea anuala roportal sau este o intalnire in memoria lui Puiu.t ?

 

 

eu nu stiam ca se face intalnire in memoria lu Puiu ...

intentia mea era sa aducem in discutie intalnirea anuala roportal

credeam ca s-a inteles :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×