Sari la conținut
Forum Roportal
-olivia-

new october - 17

Postări Recomandate

Traditia facuse intalnirile astea sa se numeasca "1 octombrie" si "Busteni".

Una singura s-a tinut dupa 10 octombrie. Cea de anul trecut, pe 11. Iar asta nu reprezinta o traditie.

Si apoi, studentii care incep pe 1 octombrie ar trebui sa vina din timp, right? Sa isi gaseasca gazda, camera libera in camin etc. O intalnire in jurul datei de 17 ar insemna o abatere de la traditie. Parerea mea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O intalnire in jurul datei de 17 ar insemna o abatere de la traditie. Parerea mea!

Oameni buni, mie imi e dor de multa lume... nu ma torturati cu inca 2 sapt. In plus... Darianna are dreptate... "traditia" e 1 OCT.

Editat de Cavalerul_Jedi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

baiiii..

dati-o naiba de traditie....

acum nu mai stiti de ce sa va mai cramponati...

alegeti o zi---oricare ar fi ea--

alegeti o locatie in Bucuresti--oricare a fi ea--( Bucurestiul este accesibil majoritatii si nu da programe peste cap ).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bucurestiul e accesibil bucurestenilor si nu da programul bucurestenilor peste cap.

daaaa...

si Busteni este accesibil tuturor...este?

Te ocupi tu de cazare, vorbesti tu cu toti care vin, faci tu rezervarile, cauti ceva accesibil pentru toti care vin?

Stii pana la urma cati vin si din cei care spun ca vin poti sa preconizezi cati te vor lasa cu locurile neocupate?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am zis eu undeva ca ar fi accesibil alt oras pentru toti?! Ba mai mult, am si zis ca Busteniul nu merge, ca nu isi bate nimeni capul sa organizeze daca nu e Puiu.

Crezi ca mie imi e usor sa vin de la Cta, sa dau bani pe drum si sa mai si deranjez vreun forumist din Bucuresti care isi face mila de mine si ma cazeaza?! Sau altuia ii e usor de la Cluj (sa zicem) sa vina si sa plece in aceeasi zi?! Se stie ca s-au facut eforturi uriase de catre provinciali pentru intalnirile astea, eforturi care, din punctul meu de vedere, nu mai merita. Numai la asta ma refeream. Nu as propune in veci alt oras si DA, ar fi cel mai accesibil, insa nu as afirma niciodata ca Bucurestiul nu da programe peste cap. Numai daca vii din afara Bucurestiului stii ce inseamna o astfel de intalnire din punct de vedere al timpului si banilor. De exemplu, eu as face aproximativ 8 ore pe drum, dus-intors si as cheltui minim 150 de lei. Ei, cati bucuresteni sunt nevoiti sa faca efortul asta?! Si inca eu nu as veni de foarte departe...

Stiu, s-a pus problema asta in fiecare an, insa este o problema reala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am zis eu undeva ca ar fi accesibil alt oras pentru toti?! Ba mai mult, am si zis ca Busteniul nu merge, ca nu isi bate nimeni capul sa organizeze daca nu e Puiu.

Crezi ca mie imi e usor sa vin de la Cta, sa dau bani pe drum si sa mai si deranjez vreun forumist din Bucuresti care isi face mila de mine si ma cazeaza?! Sau altuia ii e usor de la Cluj (sa zicem) sa vina si sa plece in aceeasi zi?! Se stie ca s-au facut eforturi uriase de catre provinciali pentru intalnirile astea, eforturi care, din punctul meu de vedere, nu mai merita. Numai la asta ma refeream. Nu as propune in veci alt oras si DA, ar fi cel mai accesibil, insa nu as afirma niciodata ca Bucurestiul nu da programe peste cap. Numai daca vii din afara Bucurestiului stii ce inseamna o astfel de intalnire din punct de vedere al timpului si banilor. De exemplu, eu as face aproximativ 8 ore pe drum, dus-intors si as cheltui minim 150 de lei. Ei, cati bucuresteni sunt nevoiti sa faca efortul asta?! Si inca eu nu as veni de foarte departe...

Stiu, s-a pus problema asta in fiecare an, insa este o problema reala.

dar daca esti din Constanta de ce nu se schimba data intalnirii?

la mare ar fi venit ( cred ) foarte multi,,mai cu seama ca se impuscau 2 iepuri odata..

cazare se gaseste foarte usor acolo..alearga oamenii dupa clienti..

un weekend la mare ar fi fost super tare si multi ar fi raspuns pozitiv--

poate ca unii si-ar fi aranjat concediile in funtie de data de intalnire..

ce mai...marea este mare..

eu unul as fi venit intins....

am fost in multe weekenduri vara asta...

deci...anul ce vine TE OCUPI :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-a mai incercat asta acum cativa ani. Nu a mers. Cazare se gaseste usor, da, insa majoritatea isi fixeaza concediul la inceputul anului; plus ca fiecare vrea sa isi faca vacanta la mare cu familia, si nu cu membrii roportal.

Dupa cum ziceam, been there, done that, nu merge!

Singurele intalniri care au mers, au fost cele de la Bucuresti si cele de la Busteni. Muntele pica (poate mai merge in cercuri restranse). Bucurestiul probabil ca va mai merge, dar in fiecare an vor fi alti useri. Foarte putini vor mai fi cei dispusi, din cei vechi zic, sa se intalneasca asa, in gasca mare. O sa vezi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Crezi ca mie imi e usor sa vin de la Cta, sa dau bani pe drum si sa mai si deranjez vreun forumist din Bucuresti care isi face mila de mine si ma cazeaza?! Sau altuia ii e usor de la Cluj (sa zicem) sa vina si sa plece in aceeasi zi?! Se stie ca s-au facut eforturi uriase de catre provinciali pentru intalnirile astea, eforturi care, din punctul meu de vedere, nu mai merita.

 

Ti-ar fi mai usor sa ajungi la Brasov sau la Sibiu? Sau unuia de la Cluj sa ajunga Constanta?

Eu cred ca Bucuresti-ul ramane cel mai accesibil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni!

Va citesc pe toti si va inteleg retinerile si problemele financiare, care sunt de fapt si ale mele!

Intalnirea va avea loc, macar ca ma duc singur unde am promis si astept 6 ore!

Vreti sa votam data?

Vreti sa votam locatia?

O facem si pe asta, numai sa-i impacam pe toti!

Hotarati-va!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×