Sari la conținut
Forum Roportal
Darianna

Ne-a parasit Puiu.t

Postări Recomandate

Parca nu imi vine sa cred. Nici nu am cuvinte.

Odihneste-te in pace, Puiu.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu l-am cunoscut pe Puiu, nu am avut ocazia si onoarea de a schimba replici cu el pe forum.Citind ce spuneti voi ,am certitudinea ca foarte multi oameni au suferit o pierdere irecuperabila prin disparitia lui.Nu este drept ce se intampla.Am sentimentul straniu ca am pierdut pe cineva apropiat.

Condoleante familiei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca postez unde trebuie, dar imi e greu sa-mi gasesc si cuvintele

 

pentru cine ma cunoaste sunt roxana, fiica lui Puiu.

 

stiu ca avea foarte multi prieteni pe acest forum si regret nespus ca nu am putut sa va anunt mai din timp de trgedia petrecuta.Totul a fost atat de rapid incat nici macar nu am avut timp sa realizam ce s-a intamplat.

 

Pentru cei care l-au cunoscut bine stiau ce fel de persoana este si ca nu s-a plans niciodata ca este bolnav sau ca sufera.

Nu are rost sa insir toate diagnosticile pentru ca sunt foarte multe. I-am promis Claudiei ca voi posta pe forum in mare ce s-a intamplat.Bolnav era de ani buni, dar totusi a avut puterea si vointa sa meraga mai departe, in ultimul timp chiar se simtea din ce in ce mai bine. din februarie martie anul acesta insa toate s-au schimbat. o raceala i-s distrus sistemul imunitar si toate bolile s-au agravat sau reactivat.ceea mai mare perioada a timpului a stat prin spitale.incercand sa rezolvam pe rand cate una din multile boli pe cere le-a avut. din pacate organele au cedat pe rand unul cate unul. Intai rinichi ajungand sa faca dializa, apoi plamani care s-au umplut de apa , si care in urma cu trei saptamani au cedat provocandu-i un edem pulmonar.Si totusi am luptat impreuna sa trecem si peste asta. Chiar isi revenise un pic.din nefericire duminica dimineta i-a cedat inima si nu s-a mai putut face nimic. durerea pentru noi e cu atat mai mare cu cat el fizic se simtea mult mai bine si chiar luni trebuia sa vina acasa o saptamana.

stiu ca foarte multi dintre voi ati fi dorit sa ii fiti aproape pe ultimul drum, dar dorinta lui a fost sa il pastrati in memorie asa cum era el, un om vesel, luptator, iubitor mereu cu zabetul pe buze. Nu si-a dorit nici o clipa ca lumea sa il vada rapus de prea multele boli de care suferea.

 

Eu din nefericire nu prea voi fi pe forum, dar ma puteti gasi la adresa de mail roxanatudosie@yahoo.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, multam mult ca ne-ai povestit. Mie una mi-a facut tare, tare bine SA STIU.

vreau sa stii ca moarte lui Puiu mi-a rupt sufletul, dar pe de alta parte stiu ca s-a intalnit cu Gelu si acuma Roportalul are doi ingeri, right?

sfintii Gelupanda si Puiu.T, fauritorii de buna dispozitie, atmosfera calda si primitoare.

 

rugamintea mea la tine ar fi sa stai incerci, atat cat iti permite timpul si puterea ta, sa-ti faci timp si sa vii aici la noi.

 

din proprie experienta iti spun ca iti va face mult bine sa povestesti mult despre tatl tau.

 

uite, eu am considerat ca Gelupanda, ca roportalian devotat si inrait, a apartinut acestei lumi, care pentru mine una nu e nicidecum una virtuala, ci foarte, foarte reala, materiala.

aici am ras in hohote, aici am plans, aici m-am enervat pana la paroxism, aici am gasit si puntea dintre haos si echilibru si mana care m-a ajutat sa trec puntea asta.

sa stii ca nu lehai aiurea, la luna, ca asa vreau io sa fiu patetica.

 

cred ca fiecare din roportalieni iti va spune ca Puiu ii apartine, ca are o bucatica din inima lui, asa cum fiecare din voi aveti cate o bucatica din inima lui Gelu.

 

deci tu ne vei vorbi despre tatal tau, si sfatul meu este sa o faci necosmetizat, ci sa ne spui ce a indurat, ce l-a durut si tot , tot ce tine de Puiu si suferinta lui.

eu asa am procedat si mi-am facut singura un mare bine, chiar daca multi de aici m-au criticat, dar apoi au inteles.

 

iar noi iti vom vorbi de .......PUIU.T

 

mai presus de suferinta ta si a mamei tale, a familiei, nu crezi ca pentru el a fost o eliberare si ca Domnul S-a indurat sa-i opreasca marea suferinta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

=P~ Imi amintesc de cat de mult din el a daruit aici, cat de mult din el a stiut sa imparta... :cheer:

Condoleante.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×