Sari la conținut
Forum Roportal
Male Andrei

De ce fug fetele de baietii timizi?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu stiu...Cred ca se gandesc ca nu prea le ofera'actiune'.Eu nu am fugit niciodata de baieti timizi, doar de aia blegomani si prosti.

descrie blegomanii :flowers:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie in adolescenta baietii timizi mi se pareau mult prea inteligenti pentru mine, pentru ca erau prea tacuti, pareau sa fie pe ganduri tot timpul, inabordabili.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca femeia are un puternic instinct familial si va avea tendinta inconstient sa caute un mascul care sa o protejeze pe ea si viitorul lor copil ... si un baiat timid nu da impresia ca poate avea grija de ea de familia lor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce toate fetele fug de baieti timizi ca de dracu???

Astept parerile voastre serioase fara perdea.

Fara glume!

Nu este adevarat ca fetelor nu le plac baietii timizi...Ba dimpotriva daca dai dovada de un pic de timiditate in jur de 50 la suta ai cucerit-o ...Bineinteles nu trebuie sa fii exagerat de timid pt ca fetele au nevoie de cineva mai puternic ca ele...Dar daca esti sub nivelul lor s-ar putea ca in proportie de 99 la suta sa iei fum in nas... :flowers: Asa ca trebuie sa te gandesti de 1,2,...,10 ori inainte sa incepi sa abordezi o fata... Succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E vb de tupeu ,fetele vor baietii rai ,cei timizi sunt linistiti ,cuminti, timiditatea paote da dovada de neincredere in propriile forte.

 

N-as baga mana in foc...eu am cunoscut un baiat timid, aparent, dar care dupa ce s-a acomodat ca sa zic asa s-a schimbat la 180 grade. :flowers: Asaca nu judecati dupa aparente...nu se stie niciodata ce se ascunde in spatele aparentelor...

Aaa..si chiar baietii aia "rai, cu tupeu" s-ar putea sa fie chiar soricei iar imaginea pe acre o afiseaza sa ascunda de fapt caracterul slab. Nu generalizez dar de multe ori mi s-a confirmat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu este adevarat ca fetelor nu le plac baietii timizi...Ba dimpotriva daca dai dovada de un pic de timiditate in jur de 50 la suta ai cucerit-o ...Bineinteles nu trebuie sa fii exagerat de timid pt ca fetele au nevoie de cineva mai puternic ca ele...Dar daca esti sub nivelul lor s-ar putea ca in proportie de 99 la suta sa iei fum in nas... :roll: Asa ca trebuie sa te gandesti de 1,2,...,10 ori inainte sa incepi sa abordezi o fata... Succes!

Tu confunzi timiditatea cu bunul simt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu confunzi timiditatea cu bunul simt.

Bunul simt face parte din cealalta parte...e normal ca trebuie sa fii simtit cand vorbesti cu o fata dar trebuie sa dai dovada si de un pic de timidate...Astfel fata va crede ca sta mai bine ca baiatul din punct de vedere psihic..de aici baiatul va avea nu mai de castigat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
depinde cat de timizi... ca daca e vreunu care lesina .. :)

pai de ce ar lesina...am auzit pana acum decar astia in varsta care mor cand vad ceva de genul xxx ...dar astia timizi...poate " ii lesina " la intrare :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×