Sari la conținut
Forum Roportal
cocky12

Interceptarea telefonica neautorizata

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

dar nu pentru a o teroriza.

Si ea are voie sa il inregistreze pe ala cum o constrange.

 

Pai tocmai ca nu o terorizeaza si nici nu o constrange, nu ai vazut ce a zis?! Ca ea l-a acuzat de asta si el a zis ca nu a inregistrat-o.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte pe scurt, daca va intereseaza in detaliu, cautati topicul pe forum. Cocky12 a sunat un barbat, care din nefericire pt ea a aburit-o, si i-a declarat vesnica iubire. I-a marturisit pana si faptul ca relatia de o are de cativa ani (sau o avea) a fost doar de ciuda ca el avea pe altcineva.

 

Nu este vorba nici de amenintare (asta excluzand faptul ca i-a spus ca o face de ras in cercul de cunoscuti cu inregistrarea aia), nici de terorizare, nici de hartuire, de nimic. Ea, de buna voie si nesilita de nimeni si-a marturisit sentimentele.

Atat timp cat este vorba de telefonul lui, urechea lui, timpul lui, face absolut tot ce vrea cu el. Nu are nici un fel de obligatie sau responsabilitate vis-a-vis de ea, nu este medic sau preot ca sa se aplice confidentialitatea.

 

Pe langa asta, ea nu are nici un fel de dovada ca el a inregistrat-o, dar a fost intr-atat de fraiera (ma scuzati) incat sa puna botu'.

 

Laur, habar n-ai despre ce vorbesti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Haideti ca m-am agitat ca o fraiera, asa cum fac mereu, de altfel! Nu cred ca m-a inregistrat si asta e acum. Ideea era ca vroiam sa il sperii un pic, nu va imaginati ca il taram acum prin instante. Nici nu am timp de asa ceva!

Va multumesc oricum de raspunsuri. M-am lamurit si eu cum e pana la urma!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Laur, habar n-ai despre ce vorbesti.

Ai dreptate draga !

Cum le stii tu pe toate. :flowers:

 

Daca ai fi citit atent, ai fi observat ca eu i-am raspuns lu' Cocky, ce si unde sa caute.

Ca mai apoi veniti voi cu scenarii aia e deja altceva.

 

Mai ales ca ce facuse ala nu se incadra ca infractiune.

Dar tu deja stiai asta. Negresit !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Draga", eu n-am facut nici un scenariu. Stiam care era povestea pentru ca si-a prezentat-o pe aria Dragoste.

 

Acum o dai la intors ca nu constitue infractiune.. of Doamne.. de ce....

 

Data viitoare cand te mai scalzi in ape tulburi, pregateste-te sa inghiti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca are legatura cu subiectul, dar am si eu o intrebare. Se considera infractiune atunci cand faci o conferinta telefonica cu 3 persoane, dar a treia nu stie de fapt ca este '' a treia''?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"Draga", eu n-am facut nici un scenariu. Stiam care era povestea pentru ca si-a prezentat-o pe aria Dragoste.

 

Acum o dai la intors ca nu constitue infractiune.. of Doamne.. de ce....

 

Data viitoare cand te mai scalzi in ape tulburi, pregateste-te sa inghiti.

Deh, ce sa zici si tu ! :tease:

Ambitia ta de natura prescolara te face sa comentezi orice as spune eu.

Ai vre-un alt argument in afara de acela, de a te incrunta si a bate din picior ?! :crazy:

 

Daca macar te-ai fi sinchisit sa citesti ceea ce am scris, ai fi observat ca am subliniat ca ii explic doar ei, ce, si unde sa caute.

Asta pentru a nu intra in detalii obositoare, pentru restul, si care nu le-ar fi inteles deloc.

 

Iar discutia asta de aici, ce nu e nici macar in contradictoriu - pentru ca aia presupune aducerea de argumente - se poarta pe pozitii de inegalitate, fiind pe o arie dedicata, deci nu isi are rostul.

Dar intotdeuna se va trezi unul, ca si atatia multi altii de pe aici, ce isi aroga aere de cunoscatori, ce va declama cu emfaza o multime de elucubratii. Asta ca urmare, a ambitiei mai sus pomenite.

 

Cat despre stiut, nu stii nimic. Cu exceptia cand nu esti tu, cealalta persoana cu care comunica telefonic. :flowers:

nu stiu daca are legatura cu subiectul, dar am si eu o intrebare. Se considera infractiune atunci cand faci o conferinta telefonica cu 3 persoane, dar a treia nu stie de fapt ca este '' a treia''?

Nu.

Si din moment ce spui conferinta, e clar ca, macar unul are cunostinta de ceilalti doi.

Editat de laurent-III-rd

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×