Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Unora le place sa "let everything hang out" si sa fie in visele/cosmarele sexuale ale altora. Fiecare cu hobbi-ul lui, deh.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fereasca sfantu...:rot:...mie sila numai la gandul ca si-ar imagina vreunul in cate ipostaze si moduri ar putea sa mi-o ....well intelegi ideea....

...puna

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fereasca sfantu...:rot:...mie sila numai la gandul ca si-ar imagina vreunul in cate ipostaze si moduri ar putea sa mi-o ....well intelegi ideea....

:D

Numai la tine la birou, cati dintr-astia or fi existand. :rot:

 

...puna

:)

 

traga!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O intrebare daca permiteti : care este atractia de a umbla despuiat intr-o multime de oameni despuiati ?

Nu ca sunt eu de moda veche,pudica sau indoctrinata religios (cum m-ar acuza unii) dar intreb si eu din pura nedumerire pentru vreau sa inteleg psihologia in spatele acestei practici,dorinte....cum vreti sa o numiti...

 

Deci...ma lumineaza careva?

 

Ma mir ca nimeni nu s-a apropiat de adevar.O precizare ,nu practic nudismul din multe motive:sunt orgolios iar corpul perfect este o utopie,sunt conservator,pudic,timid s.a.m.d.Dar un lucru stiu despre nudism.Are foarte putin de a face cu sexualitatea sau exhibitionismul.Daca vorbim de nudisti adevarati,convinsi si patrunsi de fenomen,atunci trebuie spus ca nudismul este mai mult filozofie de viata.Este dorinta de exprimare libera ,totala si neingradita.Este declaratia de oameni total liberi ,de orice constrangeri si cutume de orice fel. Este o declaratie de independenta si de neingradit drept asupra propriului corp si propriei imagini.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand am deschis acest topic ma gandeam ca o sa imi spuneti unde gasesc aceste locuri, daca a fost cineva si cum e.........dar se pare ca ma las pagubas cu voi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut o perioada,in care visam frecvent ca umblu dezbracat pe strazi...doar eu eram dezbracat,si nu ma simteam prea confortabil...de fapt,ma simteam chiar jenat...nu sunt prea sigur ca stiu measjul acelor vise.

 

Am citit un articol,despre un orasel (parca in america,nu mai stiu...)in care tinerii au inceput sa umble total dezbracati pe strada...nu toti,insa si unii mai putin tineri le-au urmat exemplul...,,autoritatile",au constatat ca nu exista nici o lege prin care sa-i poata opri...sper ca nici nu au inventat vreo lege de-aia,ca mie imi placea gestul lor.

Am gasit articolul pentru voi: http://www.cancan.ro/2007-05-18/Orasul-nudistilor.html

Editat de Arcangelo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cand am deschis acest topic ma gandeam ca o sa imi spuneti unde gasesc aceste locuri, daca a fost cineva si cum e.........dar se pare ca ma las pagubas cu voi

 

Pai daca esti sincer patruns de fenomen ,sunt destule modalitati de a contacta asociatiile de nudisti.Dar se pare ca pe tine te tenteaza goliciunea mai mult.Vezi de treaba ,mergi pe o plaja normala ,ca oricum mare diferenta nu este la cum arata costumele de baie sau sferturile de costume de baie mai bine zis.

La nudisti nu o sa-ti placa tot ce vezi si nici nu o sa starnesti nici un interes ,ca pe aia ii doare in nudism de cum arata ei sau altii.Cat priveste bronzul pe tot corpul ,orice medic iti poate spune cate ceva despre riscuri.In mod sigur insa zonele ce nu au mai fost vazute de soare, se vor inrosi imediat si sa vezi frumusete de arsuri solare ce vei capata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma mir ca nimeni nu s-a apropiat de adevar.O precizare ,nu practic nudismul din multe motive:sunt orgolios iar corpul perfect este o utopie,sunt conservator,pudic,timid s.a.m.d.Dar un lucru stiu despre nudism.Are foarte putin de a face cu sexualitatea sau exhibitionismul.Daca vorbim de nudisti adevarati,convinsi si patrunsi de fenomen,atunci trebuie spus ca nudismul este mai mult filozofie de viata.Este dorinta de exprimare libera ,totala si neingradita.Este declaratia de oameni total liberi ,de orice constrangeri si cutume de orice fel. Este o declaratie de independenta si de neingradit drept asupra propriului corp si propriei imagini.

Cum adica nu are legatura cu exhibitionismul?

Ca asta inseamna tocmai expunere. Da, sigur, nu are legatura cu mania si perversiunea sexuala (ca sa spun asa) numita exhibitionism. De fapt putina legatura tot are, insa nudismul nu e complusiv precum exhibitia de dupa trench.

Nudismul nu e deloc ceva grav, intr-adevar.

Doar ca am eu impresia cateodata ca nudistii au niste complexe de superioritate pentru dezinvoltura lor...

 

cand am deschis acest topic ma gandeam ca o sa imi spuneti unde gasesc aceste locuri, daca a fost cineva si cum e.........dar se pare ca ma las pagubas cu voi

Lasa-ne dom'le cu sfaturile tale, tu nu vezi ca discutam la kurul gol aici?

Kidding.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma mir ca nimeni nu s-a apropiat de adevar.O precizare ,nu practic nudismul din multe motive:sunt orgolios iar corpul perfect este o utopie,sunt conservator,pudic,timid s.a.m.d.

De ce ar fi o utopie ?!

Asta este un stereotip al celor fara de vointa.

Ca sa isi motiveze propriile frustrari in legatura cu aspectul fizic propriu.

 

Iar a practica nudismul, nu inseamna ca,a te lasa gol, este un motiv pentru a studia fizicul celui de langa tine.

Omul intreba de asemenea plaje, pentru a fi intre oameni, si a se putea comporta normal dupa voia lui.

 

 

Cum adica nu are legatura cu exhibitionismul?

Ca asta inseamna tocmai expunere.

Nu are !

Pentru ca, exhibitionismul, inseamna expunere indecenta in locuri publice.

Sau, reversul, a circula imbracat pe o plaja de nudisti. :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×