Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cand am deschis acest topic ma gandeam ca o sa imi spuneti unde gasesc aceste locuri, daca a fost cineva si cum e.........dar se pare ca ma las pagubas cu voi

Ia de aici si nu te mai vaita:

 

Bulgaria

Kamchia resort - 25km sud de Varna

Gergana Hotel in Albena

Golden Sands resort

Bourgass - Nessebur (New Town) near the saltpan of Bourgas.

Sozopol - la sud de plaja Harmanite

 

http://www.visittobulgaria.com/faq/Dir.asp...orts&q=6#q6

List of social nudity places in Europe

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_socia...laces_in_Europe

 

 

Na...esti fericit acum? :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum adica nu are legatura cu exhibitionismul?

Ca asta inseamna tocmai expunere. Da, sigur, nu are legatura cu mania si perversiunea sexuala (ca sa spun asa) numita exhibitionism. De fapt putina legatura tot are, insa nudismul nu e complusiv precum exhibitia de dupa trench.

Nudismul nu e deloc ceva grav, intr-adevar.

Doar ca am eu impresia cateodata ca nudistii au niste complexe de superioritate pentru dezinvoltura lor...

 

 

Lasa-ne dom'le cu sfaturile tale, tu nu vezi ca discutam la kurul gol aici?

Kidding.

 

Nudistul nu considera ca se expune ci ca se exprima asta-i diferenta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nudistul nu considera ca se expune ci ca se exprima asta-i diferenta.

Da.

Tocmai de-asta am spus de complexul de superioritate.

 

Mie personal mi se pare cam hiperbolizata 'filozofia' nudistului, fara vreo legatura cu retorica frumusetii trupului uman si fara legatura cu libertatile individuale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru ca, exhibitionismul, inseamna expunere indecenta in locuri publice.

 

Si plaja nu este un loc public ? Daca fuge unul prin statia de metrou in morcovul gol sau fuge pe plaja,tot expunere (indecenta ar zice unii) este si tot in loc public. Deci as considera nudismul echivalent cu exhibitionismul...privit din prisma asta,cu singura diferenta fiind ca in timp ce un exhibitionist are scopul de a starni senzatii de soc,sfidare,dezgust,admiratie,bla,bla in oameni si are neaparat nevoie de spectatori...pe un nudist (presupun) il doare in palarie de ce senzatii trezeste in altii si se poate simti bine in pielea goala si fiind singur pe plaja nu neaparat inconjurat de lume.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce ar fi o utopie ?!

Asta este un stereotip al celor fara de vointa.

Ca sa isi motiveze propriile frustrari in legatura cu aspectul fizic propriu.

 

Iar a practica nudismul, nu inseamna ca,a te lasa gol, este un motiv pentru a studia fizicul celui de langa tine.

Omul intreba de asemenea plaje, pentru a fi intre oameni, si a se putea comporta normal dupa voia lui.

 

 

 

Nu are !

Pentru ca, exhibitionismul, inseamna expunere indecenta in locuri publice.

Sau, reversul, a circula imbracat pe o plaja de nudisti. :rot:

 

Corect tot ce ai spus,doar ca nu exista corp perfect,este chiar utopie.Nici statuile Greciei antice nu sunt perfecte,ori tablourile nud ale Renasterii Si chiar de se apropie cineva,cat dureaza?

Bine inteles ca nudismul nu este competitia musculaturilor.Tocmai ca nu am filozofie de nudist nu practic ,desi o cunosc.Asa incat aflat pe o plaja de nudisti eu m-as uita prea mult si prea insistent in jurul meu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ia de aici si nu te mai vaita:

 

Bulgaria

Kamchia resort - 25km sud de Varna

Gergana Hotel in Albena

Golden Sands resort

Bourgass - Nessebur (New Town) near the saltpan of Bourgas.

Sozopol - la sud de plaja Harmanite

 

http://www.visittobulgaria.com/faq/Dir.asp...orts&q=6#q6

List of social nudity places in Europe

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_socia...laces_in_Europe

 

 

Na...esti fericit acum? :rot:

Cum dom'le, nordul Mamaiei nu e pe harta?

Locul unde mi-am agresat constant preputul sub incuviintarea tacita a RDG-istelor perverse...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si plaja nu este un loc public ? Daca fuge unul prin statia de metrou in morcovul gol sau fuge pe plaja,tot expunere (indecenta ar zice unii) este si tot in loc public. Deci as considera nudismul echivalent cu exhibitionismul...privit din prisma asta,cu singura diferenta fiind ca in timp ce un exhibitionist are scopul de a starni senzatii de soc,sfidare,dezgust,admiratie,bla,bla in oameni si are neaparat nevoie de spectatori...pe un nudist (presupun) il doare in palarie de ce senzatii trezeste in altii si se poate simti bine in pielea goala si fiind singur pe plaja nu neaparat inconjurat de lume.

 

Daca este o plaja special destinata nudismului ,atunci este un loc public unde normalul este fundul gol si steagul in vint.

Nu vad nimic de blamat aici.La zece steaguri in Costinesti de exemplu, ori pe plaja din Sun Beach ar fi exhibitionism.

 

Cum dom'le, nordul Mamaiei nu e pe harta?

Locul unde mi-am agresat constant preputul sub incuviintarea tacita a RDG-istelor perverse...

Te-ai circumcis repetat si pervers? :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum dom'le, nordul Mamaiei nu e pe harta?

Locul unde mi-am agresat constant preputul sub incuviintarea tacita a RDG-istelor perverse...

 

Incuviintare tacita sau critical scrutiny ? :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si plaja nu este un loc public ? Daca fuge unul prin statia de metrou in morcovul gol sau fuge pe plaja,tot expunere (indecenta ar zice unii) este si tot in loc public. Deci as considera nudismul echivalent cu exhibitionismul...privit din prisma asta,cu singura diferenta fiind ca in timp ce un exhibitionist are scopul de a starni senzatii de soc,sfidare,dezgust,admiratie,bla,bla in oameni si are neaparat nevoie de spectatori...pe un nudist (presupun) il doare in palarie de ce senzatii trezeste in altii si se poate simti bine in pielea goala si fiind singur pe plaja nu neaparat inconjurat de lume.

Ba este public, dar vorbim despre destinatia lui.

Daca te vei dezbraca complet pe plaja la Mamaia, vei fi amendat.

Si daca o vei face in oricare alt loc public sau in public, iar vei fi amendat.

Asadar, cauti o plaja amenajata special unde acest lucru se inscrie in sfera normalitatii.

 

Corect tot ce ai spus,doar ca nu exista corp perfect,este chiar utopie.Nici statuile Greciei antice nu sunt perfecte,ori tablourile nud ale Renasterii Si chiar de se apropie cineva,cat dureaza?

Ba exista.

Insasi corpul tau, indiferent de forma lui reprezinta perfectiunea. Acea perfectiune ce numai natura o poate avea.

Dar, desigur, tu te referi la perfectiunea formelor.

Exista si aia. Perfectiunea inseamna armonie.

Nu este ceva stas, masurabil intr-o unitate de masura bine definita.

Atata timp cat ceva este in armonie si nu este diform,.se poate spune ca este perfect.

 

Eram poreclit "Mein Gott"...

Nu stiu de ce, dar asa ma strigau.

Acum o sa ne spui ca erai si minor, "sexy si pletos".

:rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×