Sari la conținut
Forum Roportal
DSpawn

Sa ne laudam cu calculatorul...

Postări Recomandate

laudarosule

bagaciosule

 

brava marlboro !este un start capabil..dar calculator cand iti iei? :dee

damn! ce rautacios sunt.dar nu pot sa ma abtin sa nu ma gandesc ca daca eu as fi scris asta aici, mi s-ar fi atras atentia ca topicul nu se numeste "sa ne laudam cu mouse-ul!"

no hard feelings! :sorry:

ei, hai pl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am un notebooca , averatec ...15" si mai inca 2 calcuri , unde trebe sa ma uit la chestiile alea pe care le-ati zis acolo? :Pe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

AMD Sempron Processor 3200+ 1,79GHz 512Mb de ram ATI MOBILITY RADEON XPRESS 200 mouse Synaptics PS/2 Port TouchPad DVD Nec+RW :sorry:

 

aaa... e un laptop HP...:tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am 2 pc!!! in notebook nx9110 de la hp!!!! procesor 3GHz, ati radeon 9000IGp, 256 ram!!! hdd 40,dvd-r,SD reader si un tower intel p4 la 3Ghz,hdd 250G, momentan ati radeon x550 256, placa de baza asus P5PL2, s placutze de 512 DDR2, couler 3d Gygabyte,web cam pshilips, mouse wireless si optic de la micromax,tv tuner winfast 2000 Deluxe, Grider,DVD-r\rw, cd-rom si cam atat din cate imi aduc eu aminte:P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

na cred ca eu sunt cel mai dotat de pe aici... hmmm :party:

AMD K6 2 @ 450, hdd 6Gb, Placa video ceva de 8 Mb cred ca Gloria nu mai stiu cum ii zice, si surpiza 512 RAM :cheers: restu.. usual tastatura din aia mare si veche ca mie tare mult imi plac si un mouse (a se citi maus) din ala optic cu beculetze. cred ca si un cd-rom la 48x

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa ceva am avut si eu candva :cheers:

 

Placa de baza era Tomato cu chipset SiS ... Dacia e lux in lumea masinilor pe langa cum e placa aia de baza in lumea ei...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cand mi-am luat caculatorul nici nu stiam sa fac un folder sau un shortcut.Aveam un celeron 1400 mhz 128 ram sdram 133mhz 40 Hard seagate placa baza compaq(ati ghicit este un Compaq JAF) si placa video 4mb integrata, cd-rw.Apoi am schimbat memoria de 128 cu doua de 256 fiecare am adaugat o placa grafica ATI 9200 128mb si am schimbat cd-rw-ul cu un dvd-rw CARE DA MULTE PROBLEME.Am jucat cu el toate jocurile care mi-au cazut pe mana si am terminat Vice city cu un on-board de 4mb.Da tot am ramas in urma si in scurt timp imi voi updata biroul cu un amd.Salutare la toata lumea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

AMD Athlon 64 3000+

ASUS A8N-E

1024 MB RAM CORSAIR TWINX XLPT 2-2-2-5-1T

Leadtek WinFast PX6800 GT TDH 256MB

Western Digital Raptor 36 GB

Seagate 160 GB

DVD-RW Asus-1608p

NEC FE1250+ 22"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

AMD XP 2000+

512 DDRAM + 256 care stau in dulap (nu se pupa cu ceilalti)

80 GB HDD Maxtor UDMA

Placa de baza ASROCK

Placa video un Geforce 3Ti 64MB (de care sunt f multumit)

DVD-RW LG (8x?)

Placa de retea: onboard + Intel 10/100/F-O

Am floppy :santa2:

Placi sunet: onboard 5+1, un creative si un m-audio audiophile pe usb

Telecomanda artizanala (trebuia sa o trec)

Statie audio artizanala (2x100W dupa calcule )

Mouse cu luminite :lol:

Card reader

Aceeasi tastatura de 3 ani (spalata sub dus de cateva ori)

Monitor Dell Trinitron 17"

 

O tona de piese care nu mai sunt conectate la calculator:

- HDD SCSI+adaptor, placi video PCI+AGP, memorii EDO/FP, un Athlon la 1200 (prajit cred), o placa de baza de Athlon/XP (prajita si aia cred), placi de sunet depasite

-un scanner care nu mai merge decat pe Win '98, un aparat foto/webcam Medion 1.3MP (face parte din calculator)

- vreo 2 monitoare, inca un PC, un Spectrum 128, unul sau doua Z80-uri (pe controllerele PIC si serverul de net care si-a gasit alta casa nu le mai trec aici :doh:)

- vreo 3 imprimante functionale la prima numaratoare: un HP LaserJet Canon BubbleJet si ceva cu ace

- TV Tuner, dar nu il folosesc

- un afisaj LCD artizanal pe doua linii

- un accesspoint D-Link si inca unul Linksys stau nefolosite

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×