Sari la conținut
Forum Roportal
Clara-francisca

Prietenul meu vrea sa se faca preot catolic

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Din cate observ , avatarul tau e direct proportional cu modul tau de gandire :bye: . Tocmai a spus ca nu a facut sex cu el , iti trebuie ochelari de cal sa citesti bine ?

Din cate observ eu, tu nu ai citit Scriptura.

 

Matei 5

 

28Dar Eu vă spun că ori şi cine se uită la o femeie, ca s'o poftească, a şi preacurvit cu ea

Editat de zexelica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din cate observ eu, tu nu ai citit Scriptura.

 

Matei 5

 

28Dar Eu vă spun că ori şi cine se uită la o femeie, ca s'o poftească, a şi preacurvit cu ea

Editat de Aend

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu citeam azi din Scriptura si uite ce am gasit:

 

2 Petru 1

 

21Căci nici o proorocie n'a fost adusă prin voia omului; ci oamenii au vorbit dela Dumnezeu, m

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Probabil ca ai reusi ceva daca i-ai arata greselile invataturii catolice. :bye:

o fi aia ortodoxa mai buna :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ete domne , vezi de ce e prazul verde? :bye: . pai da eu inteleg ca oricine se uita la o femeie si in gandul lui zice "pfai ce i-as sparge airbagurile lu' aia " , oricine se uita la o femeie ca sa o pofteasca , adica cum facem noi pe ici pe colo dupa domnisoare cand primul lucru la care ne fug ochii este posteriorul lor :o: . eu asta inteleg din poftire si curvie . dar din moment ce o saruta , se numeste curvar? :lol: . atunci hai sa ii cerem detalii la femeie : te-a pipait ? ti-a facut vreun preludiu ? sau cand s-a apropiat "sa o faceti (cel putin asa credeai tu)" a fugit ca din pusca ? pentru ca daca este prima , are dreptate ratusca , daca nu e asa , nu isi are rostul punerea problemei curviei

NOI nu facem toti asa sau, mai bine zis nu toti MAI facem asa, pt ca e adulter.

 

Iar, cu atingerea, mai uita-te si aici:

 

1 Corinteni 7

 

1Cu privire la lucrurile despre cari mi-aţi scris, eu cred că este bine ca omul să nu se atingă de femeie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Matei 5

 

28Dar Eu vă spun că ori şi cine se uită la o femeie, ca s'o poftească, a şi preacurvit cu ea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aaaaaaaaaaaaaa asa si?

nu vrei sa pui pe o mie noi ca....nu? :bye: :o: :lol:

Pui tu o mie vechi, ca nu s-a gandit indecent la ea? :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×