Sari la conținut
Forum Roportal
mihaibonzai

cioara din mana sau vrabia de pe gard?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dacă nu ştii tu, care le cunoşti, vrei să ştie altul, care nu le cunoaşte ?

Pai el tine cu cioara, dar ii place vrabia !! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:doh: baga capul sub un jet de apa rece,, fii barbat si spune-i 'cioarei' ca te gandesti la 'vrabie' gata ai rezolvat problema. asa nu o sa te mai simti vinovat si nici cale de intoarcere nu o sa mai ai :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am inteles nimic din ce ai spus: care-i cioara, care-i vrabia, care-i tanara, care-i imprevizibila 8)

Dar vreau sa-ti spun o poveste.

Era odata ( ca de doua ori n-avea cum!) un baiat, asa ca tine, numai ca un pic mai norocos - pe el il iubeau 3 ( trei!) fete deodata si toate visau sa devina sotiile lui. Da! Si, saracul, tare nehotarat era, caci toate aveau calitati si nu erau de lepadat niciuna. Omul incepuse sa aiba insomnii si lua Xanax, ca Rudotelul nu mai avea efect, asa i se zdruncinase pisihicul.

Si intr-o zi ii vine o idee: le cheama el pe cele 3 fete si le da la fiecare cate 10 ( zece!) mii de euroi, zicand:

Aceea dintre voi, care va reusi sa cheltuie banii mai cu cap, va deveni nevasta mea.

Ne vedem intr-o saptamana la raport.

Start! ;)

 

Peste o saptamana vin fetele pe rand si incep sa raporteze.

Prima; "Iubitule, eu m-am gandit ca tu meriti sa ai tot ce e mai bun si mai de calitate, asa ca am investit toti banii in tratamente de infrumusetare, haine si cosmetice, ca sa te poti mandri cu mine in fata prietenilor tai cand ma vei lua de sotie !

a doua: Iubirea mea, ti-am cumparat de toti banii tie si numai tie haine, pantofi, parfumuri, ets ca sa vezi ce devotata iti sunt si ce mult vei avea de castigat, daca te insori cu mine!

a treia vine gafaind si zice: Iubi, trebuie sa-ti dau o veste bomba. Sezi jos, sa nu ti se inmoaie picioarele. Smechera de mine a investit toti banii intr-o afacere super-profitabila, am dat un tun de 50 de mii de euroi si am recuperat si investitia, ca sa-ti arat cine merita cu advarat sa-ti fie nevasta!

 

 

Omul s-a gandit ce s-a gandit si a luat-o de sotie......pe cea cu tzatzele cele mai mari! :doh:

 

Morala: Fii barbat adevarat! Ia centimetrul si ....hotaraste-te odata! :crazy:

Editat de masha rasputina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:doh: Tratra, :crazy: cat m-ai facut sa rad.Mihai le vrea pe amandoua,una sa-i gateasca si una sa-i faca exact ca in filmele alea europene cu dezmat.Asta e solutia,sa le pastreze p-amandoua.Menage a trois,threesome,etc .Dar aia ...imprevizibila,vrea? Ca daca e imprevizibila... 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Despre alegerea ta,depinde doar de tine,si de ele,dar sigur nu se vor accepta una pe alta.Nu stii ce sa al4egi,pe cea care te iubeste,sau pe cea de care esti atras...Siguranta sau emotiile.Da cu banu' :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cea de 5 ani, mai mare cu 5 ani, cea mai tanara... mai frumoasa, mai promitatoare, mai...imprevizibila...

 

Pare ca ai prefera-o pe cea mai tanara, din descrierea facuta.

Totusi, 5 ani in plus nu inseamna chiar atat de mult... dar... Inteleg ca nu varsta in sine e criteriul... Dar, daca ai astfel de dileme probabil ca se va vedea in curand si-n comportamentul tau fata de 'cea mai mare.' S-o numesti si s-o si consideri 'cioara din mana' nu e tocmai magulitor - si nu ma refer numai la cuvinte...

Mai are rost in cazul asta sa continui cu 'cioara din mana'? Ce avantaje ai? Ca o ai in mana, dar ei si, daca tu vrei 'vrabia de pe gard'?

Editat de Sarah N....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×