Sari la conținut
Forum Roportal
mihaibonzai

cioara din mana sau vrabia de pe gard?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pare ca ai prefera-o pe cea mai tanara, din descrierea facuta.

Totusi, 5 ani in plus nu inseamna chiar atat de mult... dar... Inteleg ca nu varsta in sine e criteriul... Dar, daca ai astfel de dileme probabil ca se va vedea in curand si-n comportamentul tau fata de 'cea mai mare.' S-o numesti si s-o si consideri 'cioara din mana' nu e tocmai magulitor - si nu ma refer numai la cuvinte...

Mai are rost in cazul asta sa continui cu 'cioara din mana'? Ce avantaje ai? Ca o ai in mana, dar ei si, daca tu vrei 'vrabia de pe gard'?

am folosit expresia "cioara din mana" doar pt ca asa e proverbul. nu consider nicidecum ca ar fi asa la propriu. intrebarile puse de tine mi le pun si eu. ms de post. toate bune!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Totusi e serioasa treaba si nu inteleg deloc de ce simpatizeaza lumea cu cioara !! Ce-aveti fratiilor ? unii si-ar da si viata pentru o noapte cu o vrabiutza misto' si voi vreti ca pe omul acesta sa-l manance ciorile ??

Editat de bydy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Totusi e serioasa treaba si nu inteleg deloc de ce simpatizeaza lumea cu cioara !! Ce-aveti fratiilor ? unii si-ar da si viata pentru o noapte cu o vrabiutza misto' si voi vreti ca pe omul acesta sa-l manance ciorile ??

 

in cazul asta e de ajuns sa se fereasca sa nu afle "cioara"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in cazul asta e de ajuns sa se fereasca sa nu afle "cioara"

Asta n-ar face decat sa prelungeasca boala cu cioara...

So go for vrabiutza... go go go !! O noapte cu vrabiutza il poate transforma ireversibil...

Ma refer, fara sa-i atarne cioara de gat, ca nu e acelasi lucru: culpabilitate, alea, alea... naspa ca cioara !!

 

Sa nu confundam totusi vrabiile cu pupezele... :roll:

Editat de rotan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu spun sa ai grija, pentru ca cine umbla dupa doua cateodata termina prin a ramane singur. Am observat ca le place barbatilor sa se flateze singuri cu atitudinea de "eu sunt regele, aleg pe cine vreau, le am la dispozitie", dar e posibil sa se prinda ca nu joci curat si sa te arzi tu. Daca nu mai vrei sa fii cu actuala si iti fug ochii in alta parte, de ce nu esti sincer cu ea si nu-i spui mai bine ca asa stau lucrurile? Cand incepe sa mearga asa, probabil o vei insela oricum cu vreo vrabiuta, mai devreme sau mai tarziu. E foarte nedrept fata de femei, si iti spun cazu lui taica-miu, care dupa o casnicie de 25 de ani a ales sa aiba o aventura cu o "vrabiuta", lasand o femeie care-i fusese mereu alaturi, ii iertase multe, il trata cu respet si afectiune, pentru una care s-a dovedit instabila psihic si l-a mai si tocat de bani pana l-a umplut de datorii, si de care apoi s-a despartit oricum. Asa ca... Poate nu se merita, pentru un posterior mai tanar. Cinci ani par sa indice o relatie stabila, nu...?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

care este motivul pentru care ai stat 5 ani cu prietena ta ? in timpul asta ai mai avut si alte aventuri ? nu ar putea fi doar o simpla curiozitate si o dorinta de a te culca si cu altcineva ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Totusi e serioasa treaba si nu inteleg deloc de ce simpatizeaza lumea cu cioara !! Ce-aveti fratiilor ? unii si-ar da si viata pentru o noapte cu o vrabiutza misto' si voi vreti ca pe omul acesta sa-l manance ciorile ??

 

i-auzi. :roll: nu cred asa ceva. e exclus. :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
care este motivul pentru care ai stat 5 ani cu prietena ta ? in timpul asta ai mai avut si alte aventuri ? nu ar putea fi doar o simpla curiozitate si o dorinta de a te culca si cu altcineva ?

motivul? asa a fost sa fie. nu, altele nu au mai existat. curiozitatea si dorinta mi le-am "satisfacut". vrabia e la o adica pe gardul meu. sau as putea spune ca e in mana si stie ca in cealalta mana mai tin ceva... asta nu stiu daca tine de corectitudinea sau de seriozitatea unui om, cum spunea cineva mai sus. pur si simplu i se poate intampla oricui. vb aia, dragostea e oarba :unsure:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
motivul? asa a fost sa fie. nu, altele nu au mai existat. curiozitatea si dorinta mi le-am "satisfacut". vrabia e la o adica pe gardul meu. sau as putea spune ca e in mana si stie ca in cealalta mana mai tin ceva... asta nu stiu daca tine de corectitudinea sau de seriozitatea unui om, cum spunea cineva mai sus. pur si simplu i se poate intampla oricui. vb aia, dragostea e oarba :scare:

"asa e fort sa fie" ?? 5 ani ... ma asteptatm la multe raspunsuri, dar la asta...e cel mai trist raspuns...sa nu prea stii motivul... daca nu ai mai avut alte aventuri in timpul asta inseamna ca ce ai experimentat tu inainte nu ti-a fost suficient si acum ai mai vrea....intr-un cuvant poate ca te-ai PLICTISIT ??? :unsure:

daca dragostele e chioare...nu iti mai puneai intrebari ... :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
i-auzi. :( nu cred asa ceva. e exclus. :)

Pai nu crezi tu, dar asta nu inseamna ca nu e si adevarat... ba mai mult, sunt politicieni care isi pun VIATA BUNA si HUZUREALA in joc... pentru ce stiu eu ce pasare mai exotica !!

Au fost atatea si atatea cazuri (scandaluri)... Si ?? se risca in continuare...c'

Editat de rotan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×