Sari la conținut
Forum Roportal
PunkY StylE

La 16 ani, parintii ma resping din rasputeri

Postări Recomandate

Si cu parintii ei vezi-ti tu de treaba ta, esti masa, tacsu sa le porti de grija ? Asta e realitatea, or fi copii mici, trebuie protejati...

 

Tu chiar nu pricepi că FATA TREBUIE PROTEJATĂ DE ASEMENEA MESAJE? Nu e vorba aici numai de părinţii săi, ci de ceea ce i se imprimă-n minte copilei prin aceste vorbe.

Nu e normal, om bun, să-i spui unui COPIL aşa ceva, chiar dacă ăsta ar fi adevărul gol goluţ. Care-i imapactul acestor gogomănii? Ia g

Editat de tratra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sper sa poti trece cu bine peste aceasta perioada si sa incerci pe cat posibil sa ti minte aceasta dorinta de comunicare neimplinita cu familia ta astfel incat sa nu faci aceeasi gresala cu copiii tai

 

ps - de multe ori parintii nostri sunt depasiti de societatea actuala ... au trait in cu totul alte vremuri si nu reusesc sa se adapteze ... totul evolueaza prea repde ... mai ales pentru ei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu chiar nu pricepi că FATA TREBUIE PROTEJATĂ DE ASEMENEA MESAJE? Nu e vorba aici numai de părinţii săi, ci de ceea ce i se imprimă-n minte copilei prin aceste vorbe.

Nu e normal, om bun, să-i spui unui COPIL aşa ceva, chiar dacă ăsta ar fi adevărul gol goluţ. Care-i imapactul acestor gogomănii? Ia g

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum naiba, băiatule, să-i spui unei fetiţe de 16 ani "MAMA NU TE IUBEŞTE, VREA SĂ TE STRIVEASCĂ ŞI DORINŢA EI NU ESTE CA TU SĂ EVOLUEZI, CI VA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te rog sa nu pui intre ghilimele concluziile pe care le-ai tras tu din ceea ce am spus eu.

 

Singura concluzie pe care trebuie sa o tragi tu din toata aceasta poveste e ca nu te iubeste

 

Nu ii datorezi nimic ea va fi mereu dezamagita de tine si va incerca sa te traga in jos.

 

Daca nu te aduni si nu lupti pentru fericirea ta, te va strivi cu indiferenta ei.

 

Cum naiba, băiatule, să-i spui unei fetiţe de 16 ani "MAMA NU TE IUBEŞTE, VREA SĂ TE STRIVEASCĂ ŞI DORINŢA EI NU ESTE CA TU SĂ EVOLUEZI, CI VA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci voi inca mai credeti ca o mama care e capabila sa ii spuna copilului ei "MORI!" isi iubeste copilul?

Voi asa faceti cu copiii vostri? Si apoi daca ajunge vreunul sa se sinucida sunt sigura ca o sa plangeti cu lacrimi de crocodil si o sa spuneti ca ati facut totul pentru el, i-ati luat pana si un papagal. :spiteful:

In fine, nu imi mai bat capul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci voi inca mai credeti ca o mama care e capabila sa ii spuna copilului ei "MORI!" isi iubeste copilul?

Voi asa faceti cu copiii vostri? Si apoi daca ajunge vreunul sa se sinucida sunt sigura ca o sa plangeti cu lacrimi de crocodil si o sa spuneti ca ati facut totul pentru el, i-ati luat pana si un papagal. :spiteful:

In fine, nu imi mai bat capul.

Pai uita-te ce au retinut din postarile lui Cleric... ca eu sunt porcul, r

Editat de rotan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In fine, nu imi mai bat capul.

 

Te repeti .

 

 

Ma intreb ce reactie ar avea mama in cauza citind acest topic.Ar face bine adolescenta noastra daca i-ar invita pe ambii parinti sa studieze ,,diagnosticele'' si ,,sfaturile" de mai sus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×