Sari la conținut
Forum Roportal
rappshady

Probleme cu Java lang Nullsoft error

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am o mare problema :)...nu pot instala un joc si niste programe datorita acestei erori..practic nu pot lucra din pricina ei...

 

 

Cam asa arata : java.lang.NullPointerException

at javax.swing.MultiUIDefaults.getUIError(Unknown Source)

at javax.swing.UIDefaults.getUI(Unknown Source)

at javax.swing.UIManager.getUI(Unknown Source)

at javax.swing.JPanel.updateUI(Unknown Source)

at javax.swing.JPanel.<init>(Unknown Source)

at javax.swing.JPanel.<init>(Unknown Source)

at javax.swing.JPanel.<init>(Unknown Source)

at javax.swing.JRootPane.createGlassPane(Unknown Source)

at javax.swing.JRootPane.<init>(Unknown Source)

at javax.swing.JFrame.createRootPane(Unknown Source)

at javax.swing.JFrame.frameInit(Unknown Source)

at javax.swing.JFrame.<init>(Unknown Source)

at com.zerog.ia.installer.LifeCycleManager.g(DashoA8113)

at com.zerog.ia.installer.LifeCycleManager.h(DashoA8113)

at com.zerog.ia.installer.LifeCycleManager.a(DashoA8113)

at com.zerog.ia.installer.Main.main(DashoA8113)

at sun.reflect.NativeMethodAccessorImpl.invoke0(Native Method)

at sun.reflect.NativeMethodAccessorImpl.invoke(Unknown Source)

at sun.reflect.DelegatingMethodAccessorImpl.invoke(Unknown Source)

at java.lang.reflect.Method.invoke(Unknown Source)

at com.zerog.lax.LAX.launch(DashoA8113)

at com.zerog.lax.LAX.main(DashoA8113)

 

 

Stie cineva cum pot remedia aceasta problema ? Multumesc mult de tot si raman dator

Editat de rappshady

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E un bug in installer.

Ai sursele ? Stii Java ? Cunosti aplicatia ?

Daca raspunsul la vreuna din intrebarile de mai sus e nu, iti recomand sa raportezi problema dezvoltatorilor respectivei aplicatii (in cazul putin probabil in care nu e deja cunoscuta)

Mai cauta si pe net, poate exista o versiune mai noua in care au reparat aia bug-ul.

Editat de astan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E un bug in installer.

Ai sursele ? Stii Java ? Cunosti aplicatia ?

Daca raspunsul la vreuna din intrebarile de mai sus e nu, iti recomand sa raportezi problema dezvoltatorilor respectivei aplicatii.

Mai cauta si pe net, poate exista o versiune mai noua in care au reparat aia bug-ul.

 

 

Incerc sa instalez Football manager. Pana acum nu am patit asta niciodata..astazi mi-am formatat calculatorul si mi-au bagat cei de acolo alt windows , si acum vad aceasta eroare. Cum pot face sa scap de ea ? Daca scot Java si incerc sa instalez fara acea aplicatie jocul crezi ca va merge ? Si de raportat cum raportez ? Multumesc anticipat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce e Football Manager. Nu ma joc pe calculator. Nici macar nu utilizez Windows.

Nu te mai gandi ca a aparut de cand ai reinstalat Windows-ul ca nu e de acolo. Si nici de la virtual machine.

Exista un site, ceva, sa poti vedea daca problema e cunoscuta, sa vezi daca sunt update-uri, sa raportezi acest bug, etc ?

Nu vorbesti cu cine trebuie. Nu am participat la dezvoltarea acestei aplicatii, deci nu te pot ajuta.

 

In privinta intrebarii daca poti sa nu sa ocolesti installer-ul de la Football Manager, nu am de unde sti. Precum spuneam, nu am folosit aceasta aplicatie.

 

Pur si simplu se vede ca e o problema in aplicatia asta, din dump-ul pe care l-ai prezentat. Nu e nevoie sa fi si folosit acea aplicatie ca sa-ti dai seama de asta, dump-ul e mai mult decat exemplificator.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu ce e Football Manager. Nu ma joc pe calculator. Nici macar nu utilizez Windows.

Nu te mai gandi ca a aparut de cand ai reinstalat Windows-ul ca nu e de acolo. Si nici de la virtual machine.

Exista un site, ceva, sa poti vedea daca problema e cunoscuta, sa vezi daca sunt update-uri, sa raportezi acest bug, etc ?

Nu vorbesti cu cine trebuie. Nu am participat la dezvoltarea acestei aplicatii, deci nu te pot ajuta.

 

In privinta intrebarii daca poti sa nu sa ocolesti installer-ul de la Football Manager, nu am de unde sti. Precum spuneam, nu am folosit aceasta aplicatie.

 

Pur si simplu se vede ca e o problema in aplicatia asta, din dump-ul pe care l-ai prezentat. Nu e nevoie sa fi si folosit acea aplicatie ca sa-ti dai seama de asta, dump-ul e mai mult decat exemplificator.

 

 

Multumesc mult oricum. Astept sa vad daca are cineva vreo solutie :). E destul de important acel joc pentru ca sunt implicat in campionate nationale , etc. Va multumesc !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×