Sari la conținut
Forum Roportal
MissHyde

Asa de nasol e sa ai pielea alba?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pai mie chiar imi place sa fiu asa, alba. Nu mi-am dorit niciodata sa fiu mai...colorata. :roll:

 

Ma indigneaza doar comentariile unora. De unde si pana unde piele arsa=aspect sanatos? :crazy:

 

eh lasa oamenii sa comenteze aiurea. daca atat ii duce mintea, ce sa faci.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am tipul de piele putin inchis la culoare (nu va imaginati ca sunt creola) care se inegreste imediat de la soare, si vreau nu vreau, tot ma bronzez. Insa mereu mi-am dorit sa am tipul ala de piele alba cu pistrui.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ce, sa nu poti sta la soare, sa ti se arda pielea dupa 5 minute de expunere? E o suferinta pe care nu cred ca ti-ai dori-o..

Plus ca pistruii se inmultesc .. de la un an la altul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ace1 bronz este o forma de aparare a organismu1ui impotriva raze1or de soare...asta se stie ..ce nu seprea stie este ca soare1e imbatraneste pie1ea...daca nu te expui 1a soare pie1ea iti va ramane tanara,neridata pana aproape de batranete....asa cum o are Sa1vie :cheer: si o va mai avea mu1t timp... :roll:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ce, sa nu poti sta la soare, sa ti se arda pielea dupa 5 minute de expunere? E o suferinta pe care nu cred ca ti-ai dori-o..

Plus ca pistruii se inmultesc .. de la un an la altul.

Asta ar fi aiurea...Dar pistruii pe ten deschis, dupa parerea mea arata foarte frumos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum trec putin de la umbra la soare incep sa ma apuce mancarinimi ingrozitoare, prurit. Sunt alergica la praf, deci praful in combinatie cu transpiratia imi provoaca o alergie uneori destul de urata.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta ar fi aiurea...Dar pistruii pe ten deschis, dupa parerea mea arata foarte frumos.

 

Crezi? Pe umeri, pe spate, pe brate, pe dosul palmelor, pe piept .. :stars: arata suuuuper!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu personal sunt ..negru,dar nu am incotro...locuiesc in tara tropicala si pe aici sunt numai ..bruneti:)E vara tot cursul anului si vrei nu vrei te bronzezi,n-ai incotro.De mergi 10 min.pe jos ala esti! fara misto.Soarele arde si te prinde imediat si oricum porti bermude si tee shirt si slapi tot timpul ,dar nu poti avea suntan numai pe partile corpului expuse la soare...te-ai uita in oglinda si ai rade de tine insuti.Ar fi ceea ce in America se numeste "farmer's suntan" deci doar la gat si la brate:):) Arata nasol asa ca e musai sa stai la plaja si cum este la nici 30 min. de mine,....e clar nu??

 

Cand am de lucru si totusi am chef de soare ma duc sus pe acoperis si fac nudism,deci practic sunt total negru:)Nu stau mai mult de 30-40 min.insa.dar inteleg pe oricine care nu vrea suntan f. bine si e frumos sa ai culoarea pielii tale naturale.Stiu insa ca in RO lumea abia asteapta August sa vina sa mearga la mare.Era o manie totala,cred ca e si azi la fel.Eu zic ca depinde si de locul unde traiesti.Oare ati vazut vreodata un Mexican ...alb?:):)Nici macar in filme:)

 

Peace

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in America se numeste "farmer's suntan"

 

si in romania se zice "Te-ai bronzat ca tractoristii".. si altii au zicalele lor legat de asta. In italia se zice "bronz de taran"..deci tot un drac.

 

Romanii merg la mare inca din iunie. nu doar in august.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si in romania se zice "Te-ai bronzat ca tractoristii".. si altii au zicalele lor legat de asta. In italia se zice "bronz de taran"..deci tot un drac.

 

Romanii merg la mare inca din iunie. nu doar in august.

 

:yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×