Sari la conținut
Forum Roportal
corina.dumbrava

Merita castrati violatorii ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

atunci nu as mai fi cu nimic mai prejos decat ei...prefer sa las societatea sa ii pedepseasca,dar daca ar fi astfel de legi as fi de acord cu aplicarea lor,insa eu nu as putea face rau nimanui orice mi-ar fi facut in trecut...mai degraba frica sa mai dau okii cu acea persoana

Hm.

N-am specificat felul torturii, iar motivul este pur si simplu personal.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai stiu asta...tocmai ca de acea vreau sa nu ajung ca ei....asta ma face sa zic ca nu as putea sa fac asta.

Erena... cred ca subiectul asta merita tratat pe alt topic. Eu am spus doar ca... nu sunt neaparat pentru castrare, ci pentru altfel de pedepse.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Erena... cred ca subiectul asta merita tratat pe alt topic. Eu am spus doar ca... nu sunt neaparat pentru castrare, ci pentru altfel de pedepse.

pe ce topic?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce zici de provocatorii cu fitze....trebuiesc si ei violati? de ce femeile intra in categoria ...provocatoare...niciuna nu cere sa fie violata....poate vrea sa atraga atentia unei persoane anume ...pentru ca vrea sa se simta sexi si admirata ,trebuie pedepsita ? chiar atat de slabi sunteti ca nu va puteti tine jucaria in pantaloni?

Da, da, sa fie si ei! Dar la fel, de catre femei.

Si asta pana la epuizare. A lor, a femeilor, evident ! :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pe ce topic?

Pe ala cu Violul! :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si daca-s castrati nu vor mai putea s-o faca sau ce? ;) super tare ideile voastre ..permiteti-mi: :crazy:

Te-ai documentat si ai observat ca se mai poate ? :cry: Sau ce ? :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu va tine pe voi cat sa epuizati o fomeie :think:

Eu zic sa nu mai ..generalizezi ! :cry:

Daca nu crezi..poti incerca ! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, da, sa fie si ei! Dar la fel, de catre femei.

Si asta pana la epuizare. A lor, a femeilor, evident ! :think:

 

nu va tine pe voi cat sa epuizati o fomeie :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce sa te lamuresc eu ? ;) presupun ca ispaseste pedeapsa care i se cuvine ...eu nu cred ca ar fi o solutie ..castrarea...violul nu e o boala care trebuie tratata...e o fapta penala care trebuie pedepsita

Pai e amuzant cum din cauza lu' laur parca ti-ai schimbat opinia.... Poate ai ceva cu el si e ceva psihologic ,se mai intampla,don't worry :crazy: :cry: :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
EEEE mai greu de zis cu violatori nevinovati,acum sincer......

Insa exista persoane specializate,psihiatri,psihologi ce studiaza comportamentul uman si isi pot da seama daca au probleme de natura asta....

 

Stii foarte bine ca vedictul dat la proces nu e intotdeauna cel corect. La fel si cu pedeapsa cu moartea. Daca o masura extrema lasa loc de eroare, e gresita. Sa spunem ca doi din doua sute sunt condamnati eronat - acelea vor fi doua vieti distruse degeaba. Cauta pe google cazuri in care oameni au fost executati si peste ani si ani, cand au aparut noi probe, s-a dovedit ca nu fusesera vinovati. Psihiatrii sunt tot oameni si ei; nu au intotdeauna dreptate. Ne lasam in mainile unui sistem pentru ca vrem sa traim cu iluzia ca functioneaza cu o precizie de calculator, dar nu e asa. Exista si victime colaterale.

Nu am pic de mila pentru jigodiile care violeaza; trebuie gandit in ansamblu insa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×