Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

:roll: m-a dezamagit Avira.

Nu ai spus nimic despre programele folosite si LICENTELE pe ELE...!

Iti propun o cale de urmat de care ai sa fii surprinsa...!

 

1) AICI

descarci si folosesti asta asa cum zice acolo pe site !

2) AICI

scanezi On-Line pc-ul si rezolvi si alte probleme, ai acolo informatiile pe site !

3) AICI

descarci versiunea trial anti virus si antispyware VIPRE. Ptr. curiozitatea si uimirea ta si-a altora, vei vedea diferentele intre produsele ANTI* !

4) Fati un update la BIOS si reinstaleaza-ti placa de baza !

PS: Te rog sa-mi trimiti PM aici cu rezultatele obtinute ! :roll:

Editat de Burel001
Editat citarea in extenso a postului

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:roll: m-a dezamagit Avira.L am avut o lunga perioada de timp, dar s-au dezvoltat si virusii astia pe care eu ii numesc" viermi de mail" , si recent am luat un virus care face sa imi tremure imaginea pe ecran, indiferent ce fac la calculator

Niciun antivirus nu este infailibil!

Asta e, se mai intampla sa mai dai si peste cate-un virusel urat. Incearca sa te feresti de fisiere de tip exe cand mai descarci diverse.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ai spus nimic despre programele folosite si LICENTELE pe ELE...!

Iti propun o cale de urmat de care ai sa fii surprinsa...!

 

1) AICI

descarci si folosesti asta asa cum zice acolo pe site !

2) AICI

scanezi On-Line pc-ul si rezolvi si alte probleme, ai acolo informatiile pe site !

3) AICI

descarci versiunea trial anti virus si antispyware VIPRE. Ptr. curiozitatea si uimirea ta si-a altora, vei vedea diferentele intre produsele ANTI* !

4) Fati un update la BIOS si reinstaleaza-ti placa de baza !

PS: Te rog sa-mi trimiti PM aici cu rezultatele obtinute ! :roll:

 

 

 

ms fain dar daca dau clik nu imi apare nimic , spune ca da o eroare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricum ar fi ...tare interesant virusul asta al tau :cheer:

In loc sa instalezi zeci de antivirusuri mici si mijlocii, intre ghilimele vorbind mai bine ia sfatul lui Gabystelistu95. Daca tu zici ca ai pastrat kiturile indispensabile eu zic sa le stergi din computer ca daca Gabystelistu95 are dreptate pana la o solutie care sa dezinfecteze numai tremurici o sa ai . Formateaza tot ce inseaman hdd instalezi windows si imediat dupa windows respectiv drivere recomand antivirus...nimic inaintea antivirusului ..gen winamp office sau mai stiu eu ce

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ai spus nimic despre programele folosite si LICENTELE pe ELE...!

Iti propun o cale de urmat de care ai sa fii surprinsa...!

 

MAGDA

1000 de scz.ptr. error-ul daunat.... acum l-am rezolvat, te asigur !

Ai aici cate-va sugestii, dar uitate si ca mouseul sa fie curat acolo la celula inflarosu...

 

 

1) SCANER ON-LINE MICROSOFT: Scaner de siguranta Windows Live OneCare instrument online gratuit pentru functionarea corecta si siguranta computerului

 

 

2) VIPRE

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:doh: m-a dezamagit Avira.

Greu de explicat ,daca asta se petrece din cauza unui virus sau unei defectiuni in hardware. Oare dupa cat timp dupa reinstalarea OS-ului apare asta? Imediat merge bine? Pentru un asa sistem se poate zice ca-i inca bine performant la ora actuala si ar trebui sa mearga brici. Nici multimea programelor nu ar trebui sa afecteze buna functionare a PC-ului. Avira nu consuma mult din resurse . Tremurarea imaginii poate fi din cauza placii video (daca o fi asa),dar deschiderea fisierelor poate fi din cauza virusului (nu-i sigur). Fara sa vad personal ce-i , pot sa dau totusi ceva sfaturi . Schimbarea placii video pentru proba ,odata cu driver existent, odata dezinstalarea lui. Ar fi bine de vazut ce se afla pe acele 63 sectoare pe harddisk si stergerea datelor de pe ele. Asta se poate face cu "Diskedit"boot-abil de pe CD . Primul sector se lasa cu datele pe el obligatoriu. Pe urmatoarele , pe care in mod normal OS-ul nu scrie nimic,se poate baga un virus ,care chiar dupa reformatare nu-i sters si se autolanseaza.Operatia e bine sa o faca un priceput.Stergerea datelor de pe primul sector are ca urmare stergerea TUTUROR DATELOR SI PARTITIILOR de pe harddisk.Recomand Back-up cu Acronis pe o instalatie de partitia cu Windows pentru a nu pierde ore in sir in caz de nevoie de reinstalare Windows , drivere si programe.

Editat de Burel001
Editat citarea in extenso a postului

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×