Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Desi nu l-am folosit pana acum , vreau sa cer o parere despre acest anti virus ...daca l-ati folosit , poate imi puteti spune si mie daca e bun sau nu . :blink:

Daca nu macar sa imi recomandati un anti virus bun :lol2:

Editat de fl0ryn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca folosesti versiunea pro cu licenta platita e ok varianta free....well e free mare protectie nu iti ofera.....la fel si avast-ul eu folosesc varianta pro si sunt foarte multumit de el pe cand varianta free...sa zicem ca am scapat repede de ea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Avira este recomandara mea. Varianta free e foarte buna in comparatie cu ce este pe piata (avast! este iar o idee foarte buna). Pe langa asta mai ai nevoie de un program de monitorizat malware generic si spy-related software. Avira free nu protejeaza de spyware, nu are webguard... Contrar opiniei unora, Avira free e mai efectiva decat NOD32 full, te asigur.

Daca nu vrei sa dai bani eu zic ca e cea mai buna alegere.

 

Daca vrei un exemplu, la mine ruleaza Avira cu licenta (premium), COMODO firewall, ThreatFire(este foarte interesant acesta, nu a facut NICIO problema si are detectie comparabila cu un anti-rogue), Windows Defender ca e inclus si mai am pentru scan MBAM, SAS si spybot S&D.

Nu am nicio problema. Se inteleg perfect intre ele. Daca nu ai memorie sau ti se incurca intre ele, poti tine doar Avira premium sau avira free cu firewall, la alegerea ta. O sa ziceti ca sunt prea multi. Ei bine, nu sunt. E perfect asa cum e. La mine. Asta imi place si asa ramane.

Acuma or sa vina si altii cu ce cred ei. Asta as zice eu si asta sustin,le respect parerea celorlalti si am pretentia sa-mi fie respectata.

Daca vrei nu te impiedica nimeni sa incerci Avira. O sa te convingi singur. Exista si Avira cu licenta free pe cateva luni.

Te rog, nu folosi crack-uri. Sunt cea mai mare prostie posibila. Mai bine stai fara decat cu crack mai ales la antivirus.

Eu as zice asa: ori Avira free, firewall bun si un anti spyware ca SuperAntispyware, Ad-Aware, Spybot S&D, ori Avira Premium cu firewall bun si eventual un antispyware pentru scanat. Mai poti sa incerci avast in loc de Avira sau Kaspersky.

 

Ce ai avut pana acuma? Cumva NOD32? Fa repede scan cu Avira si o sa ai surprize. Posteaza aici te rog un log de la un scan full cu Avira, ca sa ma lamuresc. Eu am avut NOD32 si mi s-a parut mai bun ca BitDefender, dar mai slab decat KAV. Chiar si de acesta au trecut niste trojani si backdoor la mine.

Cu Avira nu m-am umplut niciodata. Si nu uita: ai grija cum operezi si pe site-uri intri.

Alegerea iti apartine.

Mult succes! Am vorbit serios, daca instalezi Avira astept aici logul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De acord. Avira free e chiar excelent, il folosesc si eu in combinatie cu Comodo firewall si Superantispyware - toate trei s-au comportat remarcabil in testari, chiar si in comparatie cu versiunile platite. De altfel exista un trend evident inspre dezvoltarea aplicatiile open source, cu programe gratuite ce 'bat'soft-urile consacrate, comerciale. Ca sa dau un singur exemplu, in statistica se lucra cu SPSS, Minitab, Matlab, Statistica si SAS, toate comerciale (si, in functie de versiune, foarte scumpe) - azi majoritatea analizelor care ajung sa fie publicate sunt in R, care e free.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi-am instalat si eu Superantispyware, dar aşa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:roll: m-a dezamagit Avira.L am avut o lunga perioada de timp, dar s-au dezvoltat si virusii astia pe care eu ii numesc" viermi de mail" , si recent am luat un virus care face sa imi tremure imaginea pe ecran, indiferent ce fac la calculator

Obisnuiesc sa tot scot de pe net tot felu de programele amuzante , si cred ca am luat un virus , dar nu stiu exact ce e, (daca e virus sau nu)

Imi tot tremura imaginea, foarte rapid, mi se deschid foldere singure, se acceseaza programe si fisiere , cu repeziciune.

Imi tremura imaginea cand vreau sa dau clik pe ceva , nu neaparat internet , poate fi si my computer.

La control panel mi-a aparut un fisier(program) numit MSDE.Nu il pot dezinstala, dar ar trebui sa reinstalez windows-ul.Cand incerc sa dau clik pe ceva , imi tremura imaginea , de parca cal;culatorul joaca cu mine catch me if You can"...Acum mi-am pastrat numai fisierele importante , doar programele necesare( winamp , adobe,firefox,office, restu am dezinstlalat tot....fara sa reinstalez windowsul.Am mai avut problema asta , si inainte , si imi reistalasaem windowsul,dar problema a reaparut.Cum se numeste virusul meu , si care din programe m-ar putea ajuta???am o lista uriasa de zeci de programele , antivirusi , dar pana si avira m-a dezamagit.Nu am un sistem prea performant: Procesor intel de 2800 MGHerti ,Hdd de 80GB, 512 rami din care o parte 128 is ocupati de placa video , incorporata,.Deci imi mere cam greu de la o vreme.Am hardul full , dar in " C unde e window sul am spatiu gol de 8 giga.Dar imi tot tremura imaginea FOARTE REPEDE , SI NU POT FACE NIMICAvira a fost bun o vreme , dar acum m=a lasat , desi mananca f multe resurse , il lasam mereu sa isi fac updateuri si scanuri , fara numar...dar uite k....asta e...Ce sa ma fac oare??!?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×