Sari la conținut
Forum Roportal
tahionic

Ce culoare va place?

Evaluează acest topic

Ce culoare va place?  

372 membri au votat

  1. 1. Ce culoare va place?

    • Rosu / Roz
      61
    • Oranj
      18
    • Galben
      9
    • Verde
      55
    • Albastru
      119
    • Indigo
      5
    • Violet
      32
    • Alb
      25
    • Negru
      81
    • Gri / Bej
      14


Postări Recomandate

"Green, blacca and blue macae the colours in the scay

Ay yi yi, I'm your little butterfly

Green, blacca and blue macae the colours in the scay"

(Smile - Little Butterfly)

 

Culoarea mea preferata este:... tananananaaaa: Baby_Blue

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:cat: Categoric albastru!! Este o culoare care linisteste. Dealtfel, si scain-ul acestui site are in componenta albastru...si eu folosesc culoarea asta cand postez.. :- :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu aleg roz si nuante de rosu sau mov din motive evidente: sunt culorile care ma avantajeaza cel mai mult. Am par saten, ochii verzi si tenul mai inchis la culoare. Doar nuantele de maro imi mai fac cu ochiul in rest asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place rozul, port mult roy, asa un pic mai inghetsat, nu prea tsipator, imi merge, cel putsin asa cred eu si tottsi ceilaltsi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am votat rosu/roz, dar prefer rosu. Am mai mult rosu in garderoba. Rozul pana acum putin timp ma lasa rece, dar anul asta vad ca se poarta la greu... Toate magazinele sunt pur si simplu invadate de roz. Speranta, bucuria de a trai, traieste clipa... Asta oare sa insemne roz? Daca da, m-am gandit, de ce sa nu incerc si eu? Ca doar n-am nimic de pierdut. Asa ca voi incerca si roz. E chiar dragut, si niste nuante de roz mai decente sunt chiar Oca (nu mai sunt demult adolescenta ca sa-mi permit roz tipator). Alta data preferam negrul. Aveam in garderoba o gramada de haine negre si in general cat mai inchise la culoare (ca de, erau mai practice decat cele deschise). Dar cum spunea cineva mai sus, gusturile noastre in privinta culorilor (si nu numai) se mai schimba. Asa ca si gusturile mele sa-au mai schimbat intre timp si acum garderoba mea e cat se poate de colorata. Si chestia asta imi place la nebunie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Albastru; nu pot sa explic. Pur si simplu imi capteaza ochii. Iar daca ochii cuiva sunt albastri...deja poate sa vorbeasca oricat cu mine, in prima faza nu aud ce spune. :) Sunt concentrata la ce-mi place: :victory: - culoarea ochilor :good:"

 

In ceea ce priveste vestimentatia... nu-mi place sa port numai albastru. Nu avantajeaza mereu... depinde si de moda si sezon.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

verdele (evident :victory: )

Am citit undeva cum ca ar fi o culoare feminina, prefer sa cred ca sunt atras de feminin decat ca ma reprezinta ::): ::o:: Simbolistica verdelui e: speranta, renastere, pace, creativitate.

 

Un fenomen interesant: ochii mei devin tot mai verzi desi cand eram mic erau cat se poate de albastri. :good: Am auzit ca e o chestie destul de comuna. Asa e?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×