Sari la conținut
Forum Roportal
iulia_skp

Excel --> PDF

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna,

Am si eu o problema : am incercat sa transform un fisier din excel in pdf si am salvat pe desktop un fisier pe care nu pot sa-l deschid sau sa-l sterg. Ce tre sa fac? Ajutati-ma va rog. Nu prea le am cu calculatoarele. :focus:

Editat de nightwish
editat scrisul de mirc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nici cu gramatica nu prea le ai vad ca ai invatat pe mirc sa scrii....

 

si o sa astepti mult si bine pana o sa ti se raspunda la un topic numit help da pe la regulament sa vezi de ce....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

are dreptate csifer ,ma chinui sa inteleg ce ai scris ,si ,ar fi bine pe viitor sa dai un nume despre ce este vorba topicului ,de obicei este bine sa faci intai o copie a documentului pe care vrei sa il modifici ,in acest fel nu pierzi documentul original daca faci vreo greseala .Dupa cum cred ...l-ai salvat probabil intr-un format ciudat sau ai gresit ceva ,nu cred ca il mai poti salva .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nici cu gramatica nu prea le ai vad ca ai invatat pe mirc sa scrii....

 

si o sa astepti mult si bine pana o sa ti se raspunda la un topic numit help da pe la regulament sa vezi de ce....

 

am gresit,recunosc,nu am citit regulile forumului si ma grabeam atunci cand am scris mesajul postat si imi cer scuze dar tu daca ai citit regulamentul probabil ai retinut ce scrie in prima regula din 'Reguli forum' si de asemenea ce scrie la 'Recomandari'-alineatul 'f'.fara suparare...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

m-ai spart.... *pauza de ras*

 

cu atitudinea asta nu ajungi nicaieri si treaba cu ma grabeam si de-aia scrii numai prima litera din cuvand nu tine....nu e nimeni obligat/a sa stea sa iti descifreze buchiseala ca te-ai grabit tu....asa ca musca mai mica cand ai o doleanta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iulia ... si eu sunt incepator ,insa cred ca era suficient un simplu ''scuze'' nimeni nu iti ia gatul pe forum ,nu ii iau apararea lui csifer ,dar trebuie sa fim ceva mai maleabili. Cred ,de fapt de asta m-am inscris si eu pe acest forum ,ca este bine sa analizam intai ce vrem si sa ascultam parerile celorlalti .Daca se poate ne ajutam unii pe altii .Nu ai spus nimic ceea ce ai reusit sa faci sau nu .Daca poti rezolva o situatia cu ceea ce ai patit, banuiesc ca ar fi de bun simt sa aflam si noi ,cei care iti dam o idee macar, poate intampinam si noi vreo problema din asta...Va salut pe toti !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iulia ... si eu sunt incepator ,insa cred ca era suficient un simplu ''scuze'' nimeni nu iti ia gatul pe forum ,nu ii iau apararea lui csifer ,dar trebuie sa fim ceva mai maleabili. Cred ,de fapt de asta m-am inscris si eu pe acest forum ,ca este bine sa analizam intai ce vrem si sa ascultam parerile celorlalti .Daca se poate ne ajutam unii pe altii .Nu ai spus nimic ceea ce ai reusit sa faci sau nu .Daca poti rezolva o situatia cu ceea ce ai patit, banuiesc ca ar fi de bun simt sa aflam si noi ,cei care iti dam o idee macar, poate intampinam si noi vreo problema din asta...Va salut pe toti !!!

 

ok,reformulez:am incercat sa transform un fisier din excel intr-un pdf si am salvat pe desktop un document pe care nu pot sa-l sterg,sa-l mut sau sa-l redenumesc,nici sa-l atasez la un e-mail.sper sa existe o solutie ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

teoretic, dupa restart/shutdown ar trebui sa il poti sterge. un proces(program) probabil tinea fisierul ocupat, si de aceea nu puteai sa faci nimic cu el!

 

grija mai mare la limbaj!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
teoretic, dupa restart/shutdown ar trebui sa il poti sterge. un proces(program) probabil tinea fisierul ocupat, si de aceea nu puteai sa faci nimic cu el!

 

grija mai mare la limbaj!

 

hei,multumesc dar nu merge....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×