Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cumpara Veruca gel sau Verucid. Se aplica dupa baie strict pe zona afectata. Apoi se asteapta cca 15 min pentru a forma o crusta( care este transparenta). Aplicarea o poti face de cate ori doresti pe zi. Nu este necesar sa indepartezi crusta formata anterior. Aplici peste. Dupa un scurt timp ( care poate varia de la doua la cateva zile) respectivul condilom se va desprinde la spalare. Insa..actualmente am inteles ca, nu se gasesc usor prin farmacii. Ai grija sa nu atingi zonele afectate cu cele necontaminate. Poate raspandi infectia. De fapt asa este si extinderea...prin contact direct.

Succes!

 

Multumesc mult pentru recomandari.

 

Codiloame am de multi ani (>15) si cele care le am au aparut atunci intr-un interval relativ lung 1-3 ani (nu imi amintesc exact).

Am fost la un moment dat la un dermatolog (Nedelcu Ioan de la sp Militar Bucuresti) care mi-a zis ca sunt provocate de un virus din gama papiloma si mi-a recomandat un antibiotic. Am facut pe atunci tratamentul cu antibiotic si altele nu au m-ai aparut. Dar cele aparute au ramas si zicea ca trebuie sa le cauterizeze unul cate unul ca sa le indeparteze...idee care nu mi-a placut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu acel gel vor dispare.

Gelul trebuie aplicat pe tot papilomul...practic sa il inglobeze, insa fara sa il intinzi pe zonele sanatoase din jur( poate irita pielea sanatoasa).

Editat de Laughlin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×