Sari la conținut
Forum Roportal
samixl

Dilema

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Si ce sa-i spun baiatului? Stai dupa ea pana nu mai poti? In general oamenii reactioneaza negativ cand simt o disponibilitate prea ridicata a unui potential partener.

nu dragul meu..mai bine te abtii si gata...

las asa..chai nu imi mai bat eu capu cu tine..si te-am pus si aci pe ignore..sper sa nu fiu nevoita sa vad prea des mesajele tale :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna..din nou va multumesc de asemena si vreau sa va spun ca astazi am avut colocviu la sport...si cum sa spun am vazut.o din nou dupa o saptamana, cam asa dar ea nu a dat probele (a vorbit ceva cu profa, in fine nu intru prea in detaliu) si cand a plecat spre vestiar ne.a salutat pe noi baietii (eram eu cu inca 2) si a aplecat capul rapid jos de rusine...baietii au salutat.o dar eu nu si am si intors capul din "greseala", instinct nu stiu dc...Ceea ce vreau sa spun e ca o vad zambind si cu capul aplecat cand e singura sau cu prietena ei si nu stiu daca atunci cand sunt eu in preajma, n.as crede ca e asa in preajma baietilor, ea a mai avut relatii totusi deci e mai experimentata decat mine oriucm...si ma doare ca nu ma priveste la fatza sau la ochi nu stiu cum sa spun dar e un sentiment nasol. As da totul pentru ea si nu stie asta din pacate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As da totul pentru ea si nu stie asta din pacate.

Sami , doar se joaca cu tine , esti "soricelul" ei preferat . :doh:

 

Ba stie si va profita la maxim de asta ... din pacate pentru tine .

 

Parerea mea ... .

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mda....cum spunea varu' 50 Cent "show no love, love will get you killed"

Asa ma simt acum, se pare ca is facut sa fiu singur, fetele pe care le.am placut nu le.am avut niciodata si...de asta nu am avut o prietena in viata mea. Acum parca simt o ura fatza de multe fete, m.am saturat de testele lor si figurile lor, multe cer prea mult de la un baiat si si NU... NU am sa devin un homo

Vreau sa multumesc oricum tuturor care au raspuns si au vizualizat thread'ul meu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mda....cum spunea varu' 50 Cent "show no love, love will get you killed"

Asa ma simt acum, se pare ca is facut sa fiu singur, fetele pe care le.am placut nu le.am avut niciodata si...de asta nu am avut o prietena in viata mea. Acum parca simt o ura fatza de multe fete, m.am saturat de testele lor si figurile lor, multe cer prea mult de la un baiat si si NU... NU am sa devin un homo

Vreau sa multumesc oricum tuturor care au raspuns si au vizualizat thread'ul meu

 

nu ai cand vrei , ai cand esti pregatit pt a dobandi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai multa incredere in tine. Unei fete ii place sa vada un barbat stapan pe sine, care nu se fastaceste cand o abordeaza. Cu timiditatea, cu regret iti spun ca nu ai nicio sansa.

Deci, vorbeste cu ea fata in fata (uita-te fix in ochii ei, las-o pe ea sa rupa prima contactul vizual).

Invit-o undeva, cel mai indicat ar fi dupa cursuri sa mergeti la o cafea "ca intre colegi".

Ai grija de asemenea sa nu fi prea insistent cu telefoane, mesaje sau la facultate sa fi tot timpu langa ea. Poate sa se simta sufocata.

 

mersi dar nu mersi, asta mi se pare gandire aeriana, daca nici la 21 de ani nu se dobandeste atunci cand?

Nimic in viata asta nu va veni la tine asa fara sa faci nimic. Nicidecum o fata. Si la 21 de ani ca la orice alta varsta, trebuie sa lupti pt ea. Ce sa-i faci asa e viata... barbatii trebuie sa lupte pentru femei nu invers. Ele stau mainile in san sa vina barbatii la ele :)) ce vrei asta e.

 

Concluzia, poti sa ai absolut orice fata atata timp cat faci ceva pentru a o obtine. Daca stai degeaba, nu obtii nimic.

Editat de nike

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nike..cum sa spun?, ea nici nu se uita la mine cand ma uit eu la ea de exemplu, deci faza cu abordatul e exclus, exemplul tau cu cafeaua nu merge pt. ca amandoi nu bem asa ceva si oricum m.am lamurit, decat sa plang degeaba mai bine o las balta iar ce ma supara e ca nu pot sa o scot din minte si vreau sa mai specific ca poate sunt prea indiferent, eu am multa ura in mine cand cineva imi intoarce spatele

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu se uita la tine cand vorbesti cu ea, fie e prea timida, fie nu e deloc interesata de tine.

Despre faza cu cafeaua, am dat si eu un exemplu, poate sa fie suc, inghetata, pizza etc.

Stiu cum este cand apare o fata si nu mai poti sa ti-o scoti din minte, dar ai face bine sa incepi sa mai vorbesti si cu alte fete. Chiar daca nu vrei nimic de la ele, flirteaza cu ele. Colege, prietene.. te va ajuta sa castigi mai multa incredere in tine si cine stie? poate chiar descoperi o alta fata care s-ati placa

 

Spuneai mai sus ca a zis ca ii placea mai mult cum erai inainte, banuiesc ca inainte sa iti placa de ea? ma rog ideea e ca fetelor le place atitudinea de "badboy".

Editat de nike

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mersi dar nu mersi, asta mi se pare gandire aeriana, daca nici la 21 de ani nu se dobandeste atunci cand?

Sincer nu cred ca are legatura cu varsta.Daca n-a mers nimic cu nici o fata,nu ele sunt problema,tu esti.

Poate ar trebui sa-i fii amic inainte sa-i fii iubit.Iesiti la un suc,vorbiti,vezi daca esti genul ei,si daca esti arata-i asta.Daca nu,mai bine o lasi balta :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×