Sari la conținut
Forum Roportal
samixl

Dilema

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sal Cleric Preston, uite ce, respect ca trebuie sa fii un om destept din vocabularul pe care il posezi dar nu inteleg mai nimic din ce scrii, mai mult te invarti in jurul cozii iar pe mine nu ma ajuta cu nimic.

Vreau sa multumesc din nou tuturor dar cred ca este o cauza pierduta pentru mine, dragostea nu se cere din sfaturi, se pare ca vine de la sine probabil, ceea ce la mine e exclus dar trec peste ce sa fac?!..

 

vezi ca stii :think: se simte totul nu se explica :beee:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dragostea nu se cere din sfaturi, se pare ca vine de la sine probabil, ceea ce la mine e exclus dar trec peste ce sa fac?!..

 

sa nu te sinucizi prea curand

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

never ever pentru o fata, pentru ca m.am convins in legatura cu "gandirea" lor...bine acu majoritatea zic eu, nu ca ar fi toate la fel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

te-ai convins in legatura cu gandirea lor? atunci vei sta toata viata fara ele omule.

Dute frate la ea cu tupeu spune-i in fata ce simti pt ea,ma rog.. Sunt convins ca ea nici macar nu stie ca o placi,probabil nici nu te-a observat pana acum.Ce pierzi daca vorbesti cu ea? iti spune eu ca mai multe vei pierde daca stai asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa nu te sinucizi prea curand

:flowers: ...

 

deoadata ce i.am spus pe mess ca o plac ...eu zic ca stie si ..cam atat

eu cred ca mai mult ar prefera sa auda asta in realitate ...adica face to face..nu pe mess...si poate atitudinea ei se va schimba

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna seara, ma numesc Petru implinesc indata varsta "frumoasa" de 21 de ani si sunt student la facultate, nu am avut in viata mea o prietena, sunt virgin bineinteles. Am apelat la dumneavoastra pentru niste sfaturi in legatura cu "norocul meu in dragoste", mentionez ca imi place sa ma port ca un gentleman, sunt o fire modesta, poate prea modesta dar nici urat nu sunt, adica sunt fete care se uita totusi la mine dar pe mine nu ma intereseaza asta pt. ca si acum sunt indragostit de o fata... sunt timid si probabil prea sensibil, desi in preajma baietilor ma port normal....am o colega care este in grupa cu mine si nu pot sa mi-o scot din cap, sunt indragostit si acum de ea dar ea nici nu cred ca constientizeaza asta sau poate ca da,..am facut un pas gresit in urma cu ceva timp, 2 luni cam, in care de rusine am vrut sa o scot la un suc...dar am facut asta pe messenger si regret enorm si m-a lasat in ceata si in ziua de azi conversatia,...mi-a spus ca ea ma vede pe mine ca pe un coleg ceea ce eu ma gandesc ca o lampa sau un servetel si nu inteleg pt. ca era un contact vizual asa intre noi, parca imi facea ochi dulci si TOTUSI a 2-a zi nici nu se uita la mine, nici nu ma baga in seama si o vazusem mai bucuroasa ca inainte,....Nu stiu ce sa cred acuma, ma intristez cand sunt in preajma ei, parca simt un gol in stomac, sentiment de frustrare, parca mi-a sfasiat inima si a aruncat-o, si totusi nu pare genul, e o fata silitoare, inocenta, cuminte, exact ce imi doream, simteam ca ne potrivim, avem si aceeasi zodie (capricorn daca conteaza).

In primul rand regret ca am vorbit pe messenger cu ea si nu in fatza, desi tot incercam si faceam plan sa vorbesc cu ea in fatza pentru a-i arata sentimentele dar circumstantele erau impotriva mea, de exemplu pleca grabita de la cursuri si cand aveam sansa sa vorbesc cu ea nu ma simteam eu pregatit parca, probabil din cauza ca era si intr-un cerc de prietene.

Va rog frumos ajutati-ma ca nu stiu ce sa ma mai fac, nu mai suport asa o viata de monotona, nu am simtit niciodata cum e sa iubesti si sa fii iubit, uneori dau vina ca m-am mutat cu parintii la tzara si ca ce fata s-ar uita la un "tzaran" si totusi eu urasc locul acela, nu imi place viata la tzara am trait 20 la oras si orasean raman, am gusturile mele, imi place sa fiu eu insumi, sa nu fiu ca altii (ma imbrac normal ma comport normal, sa nu se inteleaga gresit) si totusi cateodata imi doresc sa fiu ca ceilalti sa prind si eu un gram de dragoste de la o fata....VA ROG FRUMOS cititi si dati-mi niste sfaturi si VA MULTUMESC ANTICIPAT.

 

In primul rand incearca sa scapi de timiditatea asta care te tine in loc si nu te mai gandi ca de ce s-a purtat asa cu tine, cred ca stii ca fetele de obicei se poarta mai ciudat, refuza, etc. Insista ! barbatii in general insista f mult. Nu ai nimic de pierdut, din contra, incepi sa ai mai multa incredere in tine si mai mult curaj cu fetele. Oricum fetele apreciaza cel mai mult la un barbat curajul, nu sensibilitatea si cumintenia. Si daca stii sa te porti si incepi sa fii mai indraznet, nu cred ca mai conteaza asa de mult daca esti sau nu de la tara. Scoate-ti complexele astea din cap si poarta-te normal. Bafta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deoadata ce i.am spus pe mess ca o plac ...eu zic ca stie si ..cam atat

 

daca i-ai spus pe mess....clar,ajunge...poti dormi linistit...dar de ce o placi ,stie ?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×