Sari la conținut
Forum Roportal
user_1

Parul cret

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

toata lumea mi admira podoaba capilara insa nimeni nu stie cat d greu mi e sa am grija d ea:D folosesc tot feluld sampoane si creme pentrupar si fara nicu un rezultat:(sta nuami cum vrea el....fara pic de stralucire....cu volum maxim si multeee fire rebele:(((

c sa fac? da ti mi un sfat va rog

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
toata lumea mi admira podoaba capilara insa nimeni nu stie cat d greu mi e sa am grija d ea:D folosesc tot feluld sampoane si creme pentrupar si fara nicu un rezultat:(sta nuami cum vrea el....fara pic de stralucire....cu volum maxim si multeee fire rebele:(((

c sa fac? da ti mi un sfat va rog

 

 

Sfatul meu este sa mergi la o coafeza, la un hair stylist, ma rog, la un profesionist. Acesta iti va spune cu exactitate ce anume sa folosesti si poate ai nevoie si de tratament intern, cu tablete de crom, zinc, minerale multiple si vitamine. Balsamurile si sampoanele special create sunt bune, dar numai ca tratament auxiliar. :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmmmm ...dak zici k nu sta in nici un fel...baga`tzi o bentitza`n cap...si lasa`l sa stea cum vrea el la spate...shi-n plus...bagi ceva spuma...& bucura-te k n-ai parul lins k vaca :doh: asha`mi zicea si mie mama knd ma vedea k ma plang k am parul ondulat(sfat prietenesc) :doh: :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hello! nu ma plang de parul meu cret, vreau doar sa stiu care este efectul pe care il obtin daca imi filez parul. in rest.....toate bune! si cum era reclama "sunt fericita pana la ultima suvita" (daca e o suvita cuminte)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
toata lumea mi admira podoaba capilara insa nimeni nu stie cat d greu mi e sa am grija d ea:D folosesc tot feluld sampoane si creme pentrupar si fara nicu un rezultat:(sta nuami cum vrea el....fara pic de stralucire....cu volum maxim si multeee fire rebele:(((

c sa fac? da ti mi un sfat va rog

 

poi...ai incercat cu nuantator? e ff bun pt stralucire; iar pt volum..ydeea are dreptate, sa mergi la un hairstylist n-ar fi deloc rau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si io am parul cretz si mie imi plc :o: mi se pare k snt speciala... q parul drept snt mai toti dar q parul cretz mai rar gasesti :stars: la me aranjatul parului nu prezinta nicio problema... putina spuma, il mai ciufulim putin p akolo... si gata! :) io una nu as vrea sa am parul drept... e adev k nu pot sa mi fac freze mijto si bla bla bla uri.... dar cine mai are parul cretz k al meu:D?? parerea mea:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai si eu am parul cret...dar nu ma mai plang,pentru ca sa "cumintit"...si folosesc spuma si sta cum vreau eu..."cumnite" mai e,si lam indreptat o data,nu spun ca nu imi sta bine dar nu sa indreptat de tot,si a doua zi a devenit iar parul ala cret...

in fine...sfatul meu este sa nu mai incercati sal indreptati sau alte de astea,si nici sa folositi sampoane pentru volum,pentru ca parul cret are volumul lui(asta mia zis o coafeza) si datil cu spuma sa vedeti ce bine se aranjeaza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu il am ondulat, nu cret, dar oricum, uneori mi`e foarte greu sa`l stapanesc :)

 

e o mica bestie :) care ma chinuie in unele dimineti :hi:

Editat de ChrisTinA_WhisperWind

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu am parul cret,de fapt mai mult ondulat...nu reusesc sa-l "stapanesc" intotdeauna,dar mai folosesc masti,balsamuri leave-in,etc si se potoleste :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×