Sari la conținut
Forum Roportal
user_1

Parul cret

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna, ma numesc Ana, am 19 ani si intampin probleme in a`mi aranja parul dupa ce il spal, chiar a doua zi. am parul intre cret si drept, recent m`am tuns sa vad cum imi sta cu parul scurt, are cam 15 cm. folosesc samponul elseve renutrition cu laptisor de matca si apoi masca cu placenta de la kallos ca balsam, totul bine si frumos, parul miroase super dar a doua zi cand ma scol imi sta tot lipit de cap, eu am urechiile foarte putin departate de cap si fiind tot parul lipit de cap parca as avea o casca in cap :-w dupa 2 zile parca isi revine si il pot coafa cum trebuie. mi s`a spus sa dorm cu o caciula pe cap, sa ma dau cu spuma dupa ce ma spal dar nam incercat nimic... aveti vreo idee?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu ce iti usuci parul ?

Daca folosesti foehnul, tine capul in jos, astfel vei da volum parului de la radacina inspre varf si nu va mai sta lipit de cap.

Foloseste spuma pe parul umed, in felul urmator: pune spuma in palma, tinand tubul invers, de marimea unui mar. Freaca spuma de maini si apoi, de la varfuri spre radacina, strange in palma fiecare suvita mai mare. Apoi usuca-l cum ti-am spus si mai aplica putina spuma, tot de la varfuri spre radacina.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parul meu nu e nici drept, nici cret :P . Am cumparat o placa de indreptat parul si acum e mult mai bine. Eu il indrept mai mult la varfuri, la radacina il las asa cum e ca sa aiba putin volum. Daca intereseaza pe cineva cum se indreapta parul, puteti gasi un articol pe Roportal cu ceva sfaturi. Sper sa va ajute :headspin:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu ce iti usuci parul ?

Daca folosesti foehnul, tine capul in jos, astfel vei da volum parului de la radacina inspre varf si nu va mai sta lipit de cap.

Foloseste spuma pe parul umed, in felul urmator: pune spuma in palma, tinand tubul invers, de marimea unui mar. Freaca spuma de maini si apoi, de la varfuri spre radacina, strange in palma fiecare suvita mai mare. Apoi usuca-l cum ti-am spus si mai aplica putina spuma, tot de la varfuri spre radacina.

 

 

 

eu nu imi usuc parul cu feonul...pentru ca daca o fac o sa am parul ca o maturaa:))

 

 

si eu am parul cret,il indrept si ador cum imi sta drept dar cretzz..bleah:(( :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu trebuie sa il tunzi periuta, dar il poti aranja usor si rapid sa arate bine ; exista multe feluri de a aranja parul cret; sa nu crezi ca pentru cele cu parul drept este mai usor. incearca sa-ti imaginezi cum este sa te trezesti cu parul lins, fara volum... sa vezi cum e sa te muncesti cu el ca sa ii dai o forma. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×