Sari la conținut
Forum Roportal
user_1

Parul cret

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

par cretz...cum sa'l descriu...cel mai enervant lucru posibil...am cel mai cretz par pe care l'am vazut pana acum(in afara de tipele de la tv)...cred ca o sa incerc si eu crema sunsilk, da' cum fac sa scap de volum? ca sa nu mai zic ca daca nu ma dau cu spuma dupa ce fac baie sta de parca ar fi lana...fff najpa...fericite cele care au parul drept

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da ce spuneti de foenurile specalizate cu care in 20 de min. iti face un par DREPT...doar dupa o mii e de incercari am gasit solutia optinala!!!

Va recomand e super!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da ce spuneti de foenurile specalizate cu care in 20 de min. iti face un par DREPT...doar dupa o mii e de incercari am gasit solutia optinala!!!

Va recomand e super!!!

Ce fel de foehn specializat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

se numeste "aparat de indreptat parul" in engl. i se ma zice IRON sau STYLER sunt foarte satesfacuta de rezultatul care il ofera..nu se compara cu nici o crema sau spuma!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

of :kisses: cati si mai ales cate nu ar vrea sa fie in locul vostru ..sa aiba un par cret..natural...exagerat de multe femei se duc la un coafor pt as face un permanent..cu toate ca stiu de riscul arderii parului daca permanentul nu este efectuat cum trebuie. Si eu am parul cret...a inceput sa se increteasca pe la 16-17 ani :band: si l`am lasat lung..sa vad cat il tine "nesimtirea" sa se increteasca. A avut tupeu:)) Acum il dau doar cu spuma cand e putin umed si il usuc imediat cu foehn`ul. Sta doar putin ondulat. Destul de nice :cheers: Si ...care vreti sa`l indreptati ...seara dati`va cu spuma, peindeti`l in coada si dormiti asa :drunk: :lol:) cred ca va fi putn drept dimineata ;) :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
of :stars: cati si mai ales cate nu ar vrea sa fie in locul vostru ..sa aiba un par cret..natural...exagerat de multe femei se duc la un coafor pt as face un permanent..cu toate ca stiu de riscul arderii parului daca permanentul nu este efectuat cum trebuie. Si eu am parul cret...a inceput sa se increteasca pe la 16-17 ani :crazy: si l`am lasat lung..sa vad cat il tine "nesimtirea" sa se increteasca. A avut tupeu:)) Acum il dau doar cu spuma cand e putin umed si il usuc imediat cu foehn`ul. Sta doar putin ondulat. Destul de nice :yahoo: Si ...care vreti sa`l indreptati ...seara dati`va cu spuma, peindeti`l in coada si dormiti asa :yahoo: :ok:) cred ca va fi putn drept dimineata :o: :flowers:

 

 

Exact la asta ma gandeam si eu...ce frumos este parul cret !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exact la asta ma gandeam si eu...ce frumos este parul cret !

Ce usor este sa vorbesti, nu? Dar ce-ar fi daca ai avea un par cret tare neastamparat, care sa nu stea de nicio culoare sau sa aiba un volum de zici ca ai bagat degetele in priza si sa nu mai stii ce sa-i mai faci ca sa stea intr-un fel?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu am parul cret acum ...natural ,pana la 14 ani parintii mei nu m-au tuns niciodata ...aveam parul drept ,DREPT si prin cl .a VIIIa parul meu a inceput sa se onduleze ,de-atunci nu mai stiu ce sa fac sa mi-l indrept ...am fost la cuafor l-am indreptat si dupa prima spalare ziceai ca-i permanent, l-am dat cu spuma dar la fel, acum mi-am luat placa de par cu aburi si asa stau zi de zi si-l indrept ...m-am saturat ... :cheer:

 

Si nu ti s-a stricat deloc de la placa?? ca as vrea si eu sa-mi cumpar..si mi-e un pic frica..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pana acum cateva saptamani.. poate chiar luni.. aveam si eu obsesia parului. si al meu e cret si cu volum de cateodata nici nu mai stiu ce sa ii fac. norocum meu e ca nu e chiar ca la africani.. ca asta ar pune capac la toate..

in ultima vreme insa m-am mai impacat cu el. imi place foarte mult cand e proaspat spalat pt ca e mult mai matasos decat de obicei.

sint multe femei care vor sa aiba parul drept... dar eu va zic ca am vazut (pe strada si la mine la facultate) doua femei absolut superbe care aveau parul ondulat... de zici ca era aranjat fiecare fir. chiar m-au impresionat si de atunci parca nu ma mai simt asa de rau in pielea mea... sau in parul meu :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol2: :doh: Hello again.Nu am mai scris de mult pe aici..... si eu am parul mai ondulat (nu prea cret) dar chestia e ca si eu m-am cam saturat de el si ca majoritatea persoanelor cu par cret sau indulat vreau sa il am dreeeeeeeeeep :P .Sora mea are parul drept si mereu am vrut sa facem schimb de par......acuma am ramas cu el ce sa fac :lol2:

Nu prea incerc asa multe produse sa imi indrepte parul...........dupa fiecar baie ma dau cu spuma modelatoare de la taft( e una neagra nr 5) si imi sta parul :lol2: nu am probleme, dar singura chesite e ca dupa 3 zile se imbacseste parul :salut: .............. daca incearca cineva spuma si merge sa dati un raspuns pe aici;Eu m-am lasat pagubasa la chestia cu placa de indreptat.Bafta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×