Sari la conținut
Forum Roportal
user_1

Parul cret

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ti`l dau eu pe al meu, k m`am saturat de el :P

 

,,,si daca il scurtezi, se mai indreapta?

ma gandeam asa la o tunsoare mai indrazneata, mai non-comformista, debordand de tinerete si buna dispozitie cu parul cat mai scurt

Editat de puiu.t

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
,,,si daca il scurtezi, se mai indreapta?

ma gandeam asa la o tunsoare mai indrazneata, mai non-comformista, debordand de tinerete si buna dispozitie cu parul cat mai scurt

 

Din contra, mai rau se increteste... Da' lasa, il indrept cu placa, daca imi doresc cu adevarat. Baba sufera la frumusete. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am scapat de parul cretz. Adik ma indrept doar dupa ce imi fac baie si gata. Ma tine drept ( in fine..un pik de tot se onduleaza a 4-a, 5-a zi doar la varfuri.. ) Dar nu imi mai sta asa umflat.. pentru k aveam un par f indisciplinat. Pana la urma tot placa e solutia, e bine k macar placa mea nu il arde..ci e speciala pentru a reface parul degradat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o dilema...nu stiu cum sa ma mai tund...am parul cret si nu foarte lung. Mereu am fost tunsa in scari, dar m-am cam plictisit de aceasta tunsoare. Multi imi zic sa-mi las parul asa pentru ca este foarte frumos, insa vreau si eu o schimbare. Cine ma poate ajuta si pe mine? :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parul cret nu mai e o problema de cand a aparut placa de indreptat parul.Daca ai o lungime medie,iti alegi o tunsoare care crezi ca ti s-ar potrivi,te consulti si cu coafeza,il tunde, apoi ti-l indreapta cu placa si ai obtinut o ,,SCHIMBARE''.Numai ca trebuie sa-ti cumperi si tu o placa ptr.ca va trebui sa-l intinzi de fiecare data cand iti speli parul.Nu e foarte greu si oricum merita efortul.Sant si produse care protejeaza parul in timpul utilizarii placii(eu folosesc o masca protectore de la Wella).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau,nu am inteles eu bine .Si eu am parul cret si la fel trebuia sa-l tund filat ca sa-i mai iau din volum.Coafeza la care merg este foarte talentata dar indiferent ce tunsoare imi facea pe parul meu talentul ei nu avea nici o valoare. Acum am tunsoarea care mi-o doresc dar trebuie sa folosesc placa de indreptat.

Parerea mea e ca ar trebui sa consulti un hair-stylist care cu siguranta te va ajuta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut!si eu am parun ondulat...incercati sa va dati pe parul uscat inainte de spalare cu ulei de masline si stati cel putin o ora cu el in cap si acoperit cu un prosop.mi-a fost recomandat de coafeza mea insa am mai adus niste imbunatatiri mai pun zeama de lamaie si zeama de aloe.parul va devenii moale si usor de aranjat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×