Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da, imi cer scuze pentru greseala semnalata, eram chiaun de somn.

Alexa ideea e ca biblioteca pt toti ofera foarte mult pt bani putini, iar in materie de autori e peste alte colectii.

 

PS: Nu detin Prietenii cartii si banii n`au fost aruncati pe enciclopedii colorate si frumos intotonate care costa exagerat de mult ...(din snobism cum se sustine pe aici). Ultimele carti mai scumpe au fost un Dictionar de cultura generala de la Polirom si un vol. din Istoria Romanilor de Academia Romana

Editat de umbbra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Parerea mea?Unii chiar citesc din snobism.Iar din cate am citit pana acum pe topic,unii cumpara carti(de la Adevarul)doar din snobism si pentru ca arata bine.Culmea e ca se si lauda cu asta.

Intrebarea este,oare si citesc ei acele carti?Sau le iau doar la mocangeala ca de,e la moda sa ai biblioteca???

 

Cele 3000 de carti citite te`au facut sa scrii asta???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La editura Gramar ,Amintiri din copilărie, costă de ceva timp, 7 RON,nu mint deloc.

http://www.gramar.ro/carte/amintiri-din-copilarie--i10314

Eu am cautat si am gasit asta la Gramar: http://www.gramar.ro/editura/gramar--i1 Amintiri din copilarie (2006), 7 lei, iar un pic mai jos (2009), 8 lei. Iar aici http://www.cartea-mea.ro/editura/gramar--i108-p1, din 2004, costa 10 lei.

Da, nu am fost eu atent.

,tu ai ceva cu mine,

Fii serioasa. Nu am nimic cu tine.

doar ca să-mi arăţi că şi tu ai domenii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-o pastreaza vanzatoarea fara spaga :) pe de alta parte, sunt romane foarte bune, care nu ar trebui sa ne lipseasca, iar continutul, inclusiv materialul din care este facuta cartea,chiar isi merita banii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mie mi-o pastreaza vanzatoarea fara spaga :o: pe de alta parte, sunt romane foarte bune, care nu ar trebui sa ne lipseasca, iar continutul, inclusiv materialul din care este facuta cartea,chiar isi merita banii.

 

O intrebare (no offense): cate carti din alea pe care ti le-a oprit vanzatoarea "fara spaga" ai citit pana acum? Dar fii sincera, te rog!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O intrebare (no offense): cate carti din alea pe care ti le-a oprit vanzatoarea "fara spaga" ai citit pana acum? Dar fii sincera, te rog!

 

 

De la Adevarul am citit doar Mara, iar de la Jurnalul National am citit Maitreiy si Lorelei ... as fi citit mai mult dar nu am timp ca am un program tare incurcat si scoala si cu restul activitatilor... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De la Adevarul am citit doar Mara, iar de la Jurnalul National am citit Maitreiy si Lorelei ... as fi citit mai mult dar nu am timp ca am un program tare incurcat si scoala si cu restul activitatilor... :cheer:

 

In definitiv, e bine ca mai citesti ceva!

A nu se intelege gresit: nu am nimic cu astia care cumpara carti! Foarte bine...Ceea ce ma enerveaza pe mine e ca majoritatea le cumpara doar de figuri, ca sa le aiba si ei nu citesc nimic. Plus ca avea dreptate Alexeevna: ce atata sete de cultura dintr-o data?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In definitiv, e bine ca mai citesti ceva!

A nu se intelege gresit: nu am nimic cu astia care cumpara carti! Foarte bine...Ceea ce ma enerveaza pe mine e ca majoritatea le cumpara doar de figuri, ca sa le aiba si ei nu citesc nimic.

Si care e problema? Esti tu sigura ca acele carti raman necitite.

Plus ca avea dreptate Alexeevna: ce atata sete de cultura dintr-o data?

Ce intrebare prosteasca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×