Sari la conținut
Forum Roportal
lixit

Casatorie dificila

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu o citeam "cauză".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai acum serios...omu poate chiar necesita niste sfaturi...sau macar ceva ce sa il ajute...nu offtipaceala de aici...sau suturi in cur...

 

Nu tre' să-i ardă nimeni scatoalce peste buci, viaţa o să-i arate că nimeni nu răm

Editat de diclona

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu cred ca cz...e concluzie...acu fiecare interpreteaza cum poate :x:

 

Măi să fiu a dracu.

Insinuezi ceva ? Asta aşa, ca să fie totul clar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai da, barbatii is de-ajuns de berbeci incat sa se dea zmei, fara sa gandeasca la consecinte.

eu pun pariu ca ei ii era frica de o decizie radicala, ca divortul, iar el a gresit divortand primul, "ca sa-i dea curaj". Ea a divortat pentru ca a divortat si el, sau pentru ca nu mai suporta traiul langa sotul ei cel tiranic??

Ea a divortat pentru ca sa ii arate lu' ALA, care probabil ca ii repeta mereu - ca fara el nu este nimic, si nu o sa faca nimic - ca poate trai si fara el.

Deci l-a manipulat pe bietul om. Care a crezut in ea si povestile ei diabolice si bine ticluite .

Acum femeia s-a vazut cu treaba facuta, ALA se plange ca o iubeste si isi pune cenusa in cap, si omul nostru ghici ? A cazut de prost. :x:

Concluzia finala: are dreptate in tot ce spune, Kontr0. Dixit! :huh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bun, relatia anterioara, cu prima sotie era (cum e si firesc) deteriorata, a aparut colega de serviciu traumatizata de un tiran, s-a fastacit pe langa prohabul generos al lui, inevitabilul s-a produs, barbatul s-a indragostit de ea, in schimb (parerea mea) ea nu s-a indragostit de el, l-a folosit ca pe un substitut al barbatului pe care il iubea de fapt.

Sunt convins ca la insistentele lui s-au produs divorturile: el din iubire pentru ea, ea din 'obligatie' pentru el.

El o iubeste sincer, si acum realizeaza ca s-a pripit, in schimb ea nu l-a prea iubit si i-a mai si (probabil) ascuns sentimentele pentru tiran-isu.

Ea nu e vinovata cu nimic sau cum?

A, da, ea e o victima.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A stat 6 ani cu un bărbat ca să-i demonstreze ceva celuilalt ? C

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ea a divortat pentru ca sa ii arate lu' ALA, care probabil ca ii repeta mereu - ca fara el nu este nimic, si nu o sa faca nimic - ca poate trai si fara el.

Deci l-a manipulat pe bietul om. Care a crezut in ea si povestile ei diabolice si bine ticluite .

Acum femeia s-a vazut cu treaba facuta, ALA se plange ca o iubeste si isi pune cenusa in cap, si omul nostru ghici ? A cazut de prost. :x:

Concluzia finala: are dreptate in tot ce spune, Kontr0. Dixit! :doh:

da si bine a facut ca divortat de unu ce o traumatiza....

pe cine sa manipuleze...? esti tu sigur? ai fost in locul doamnei sa stii intentia ei...poate atunci chiar a simtit ceva...acea caldura iubire respect de care avea nevoie.... nu vad in asta folosire...el o iubea...a si zis...poate si ea il iubea deci.... cum sa cada de prost? unde are el dreptate... deci hai sa fim seriosi sau daca nu realisti macar

 

Bun, relatia anterioara, cu prima sotie era (cum e si firesc) deteriorata, a aparut colega de serviciu traumatizata de un tiran, s-a fastacit pe langa prohabul generos al lui, inevitabilul s-a produs, barbatul s-a indragostit de ea, in schimb (parerea mea) ea nu s-a indragostit de el, l-a folosit ca pe un substitut al barbatului pe care il iubea de fapt.

Sunt convins ca la insistentele lui s-au produs divorturile: el din iubire pentru ea, ea din 'obligatie' pentru el.

El o iubeste sincer, si acum realizeaza ca s-a pripit, in schimb ea nu l-a prea iubit si i-a mai si (probabil) ascuns sentimentele pentru tiran-isu.

Ea nu e vinovata cu nimic sau cum?

A, da, ea e o victima.

vinovata de ce? ca a vazut in cineva iubire...a vazut ca exista altceva mai bun decat casatoria cu un tiran...a vazut ca poate fi pretuita si iubita...care e problema...el s-a folosit de ea...pentru ca si el avea relatia cam subreda dar si ea s-a folosit...pentru ca a reusit sa vada si altceva mai bun decat distrugere

 

A stat 6 ani cu un bărbat ca să-i demonstreze ceva celuilalt ? C

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ea a divortat pentru ca sa ii arate lu' ALA, care probabil ca ii repeta mereu - ca fara el nu este nimic, si nu o sa faca nimic - ca poate trai si fara el.

Deci l-a manipulat pe bietul om. Care a crezut in ea si povestile ei diabolice si bine ticluite .

Acum femeia s-a vazut cu treaba facuta, ALA se plange ca o iubeste si isi pune cenusa in cap, si omul nostru ghici ? A cazut de prost. :x:

Concluzia finala: are dreptate in tot ce spune, Kontr0. Dixit! :huh:

Sa stii ca femeile au un simt dezvoltat al empatiei feminine, cred ca latent.

Pe langa misoginismul meu, nu cred ca am dat impresia ca as ezita sa admit si infierez bovinitatea barbatului.

 

Asta i-am si spus 'eroului', ca a 'comis-o'.

 

Si oricum, sunt exagerat de destept.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×