Sari la conținut
Forum Roportal
lixit

Casatorie dificila

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

O sa ii spun lui la momentul potrivit in functie de raspuns. N-are rost sa ii transformam si lui topicul in varza murata. Tu esti expert, daca nu ma insel.......

Si as mai spune ca abia ai asteptat sa sari pe mine dar mi-e teama sa nu se interpreteze gresit :x:

Editat de joannahart

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hm... dupa ce a lasat-o fara sa aiba motive intemeiate, ci doar asa, pentru o alta femeie, si au stat despartiti 6 ani, crezi ca l-ar mai primi inapoi?

 

Depinde de femeie. Stii bine ca sunt din acelea care ...........stau ani de zile si asteapta o reintoarcere...........a sotului risipitor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru ca femeile vin de pe alta lume,

in spatele suavelor, 'victimelor' blande

se ascund de fapt viitoarele agresoare ale barbatilor sinceri si indragostiti

daca iubesti o femeie, esti gentleman, altruist si ii canti in struna

iti aduce IADUL in suflet, te tavaleste cum nimeni nu te va tavali vreodata,

isi bate joc de tine si te face sa iti pierzi orice urma de respect de sine.

Femeile sunt nascute ca sa isi bata joc de barbati.

 

Presimt un slagar de manele la horizont...:huh: :x: :doh:

 

K0ntr0 de la Jeleshti cu noul hit "Haoleu ce javra eshti" (...caci nu vrei sa ma iubeshti) feat. corul barbatesc Roportalis.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hm... dupa ce a lasat-o fara sa aiba motive intemeiate, ci doar asa, pentru o alta femeie, si au stat despartiti 6 ani, crezi ca l-ar mai primi inapoi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hm... dupa ce a lasat-o fara sa aiba motive intemeiate, ci doar asa, pentru o alta femeie, si au stat despartiti 6 ani, crezi ca l-ar mai primi inapoi?

Daca nu si-a refacut viata, de ce nu ?

Ar insemna sa-si recastige fica, chiar daca barbatul a dezamagit-o.

Si multe femei considera barbatul ca pe un al doilea copil, asa ca ii iarta erorile.

Editat de gheorghe35

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O sa ii spun lui la momentul potrivit in functie de raspuns.

Adica intrebarea ta e cu efect intarziat?

N-are rost sa ii transformam si lui topicul in varza murata. Tu esti expert, daca nu ma insel.

Eu nu deturnez deloc spre off-topic subiectul si ma refer la situatia in sine, fara sa personificam pentru ca nu cunoastem persoanele.

Si as mai spune ca abia ai asteptat sa sari pe mine dar mi-e teama sa nu se interpreteze gresit :x:

Sunt un gentleman, astept sa sari tu pe mine.

 

Cumva ai fi vrut sa sugerezi oarecum ca o intoarcere la "fosta" ar fi de luat in considerare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adica intrebarea ta e cu efect intarziat?

 

Eu nu deturnez deloc spre off-topic subiectul si ma refer la situatia in sine, fara sa personificam pentru ca nu cunoastem persoanele.

 

Sunt un gentleman, astept sa sari tu pe mine.

 

Cumva ai fi vrut sa sugerezi oarecum ca o intoarcere la "fosta" ar fi de luat in considerare?

 

Cum spuneai, nu personificam

Asadar daca pentru el intorcerea la fosta ar fi o posibilitate sau daca el asta si-ar dori, nu are rost sa scriu eu n teorii ca sa il fac sa se gandeasca si la alte posibilitati. De aceea am intrebat, nu ca sa ii sugerez asta si nici pentru ca MIE mi s-ar parea o solutie. Nu sunt de acord cu sacurile peticite, supica reincalzita si alte asemenea "prescriptii".

Vreau sa intreb de ce fata nu a ramas cu mama ei.

Sper sa nu gasesti si in spatele "asteia" efecte intarziate.

A, sper ca iti place melodia..................

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Manipulat? Adica? Ai zis ca a acceptat destul de greu sa se casatoreasca cu tine.. In ce fel te-a manipulat? De-a lungul casniciei? Sau pana la momentul in care ai divortat de prima sotie?

Pai a spus omul..ca sa ii arate (ex) sotului ca poate si fara el. S-a folosit de el. Deci nu era ceva serios de la bun inceput.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Presimt un slagar de manele la horizont...:huh: :x: :doh:

 

K0ntr0 de la Jeleshti cu noul hit "Haoleu ce javra eshti" (...caci nu vrei sa ma iubeshti) feat. corul barbatesc Roportalis.

Cogratulations, you failed.

 

hm... dupa ce a lasat-o fara sa aiba motive intemeiate, ci doar asa, pentru o alta femeie, si au stat despartiti 6 ani, crezi ca l-ar mai primi inapoi?

Mhm.

Plus ca 'm-ai lasat pentru aia!' o sa fie hit-ul restului vietii, dupa cum si-au jurat credinta, iar doamna nr. 2, despre care se face referire in expozitiune, inca nu si-a terminat show-ul, mai are resurse sa isi bata joc de el.

Adica the show must go on si sa devina chiar mai dramatic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×