Sari la conținut
Forum Roportal
lixit

Casatorie dificila

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Si multe femei considera barbatul ca pe un al doilea copil, asa ca ii iarta erorile.

:x:, mai ales daca e si o conjunctura favorabila, cum ar fi Craciunul.

toti lasam la un moment dat garda jos...acum depinde de cat de tare s'au stricat relatiile dintre ei.

daca mai e loc de "buna ziua", e posibil orice.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
14 ani fetita mea, 9 ani fetita ei

casnicia mea nu prea mai mergea, dar nici rau nu era

am fost foarte usor de manipulat si-mi pare rau

 

Te-ai grăbit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cogratulations, you failed.

 

I wasn't aware that I'm seeking approval in whatever aspect. :x:

 

Parerea mea in legatura cu povestea lui lixit : people make mistakes,shit happends,deal with it,learm from it,move on...

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Parerea mea in legatura cu povestea lui lixit : people make mistakes,shit happends,deal with it,learm from it,move on...

Chiar trebuia sa postezi porcariile astea?

Whats the matter, your thongs too tight?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce ma sfatuiti?

 

Ce e mai nasol, acum vin sarbatorile si iar vor fi amarate, la fel ca in fiecare an.

deci hai sa vedem...tu o mai iubeai la vremea respectiva pe fosta sotie? erau sanse sa fie cea mai fost si altadata intre voi? mai era acea flacara aprinsa cat de cat?....sau era deja o monotonie...intre voi si va obisnuiserati unu cu altu, si oricum nu avea rost sa te chinuii prea mult ...?

nu ai vazut cumva la actuala ta sotie ceva ce tie iti lipsea din fosta casatorie...? nu cumva ceva te-a atras la ea?

nu poti sa regreti un l;ucru care e facut...asta e...trebuie sa o iei ca o experienta ,sa analizezi bine situatia :care sunt partile bune care sunt cele rele, o mai iubesti pe actuala? sau iti e gandul la fosta?

trebuie sa iti raspunzi la multe intrebari caci doar asa vei stii ce sa faci....

raspunsul este in tine,nu cred ca noi cei din lumea virtuala te putem ajuta prea mult...trebuie sa gasesti forta necesara sa judeci totul sa analizezi.....

regreti acum ca te-ai insurat cu ea....ok dar la momentul respectiv erai fericit?

si esti sigur ca a facut-o nu8mai ca sa se razbune pe fostul ei sot...care o teroriza? uite eu cred c`a mai degraba ea fiind obisnuita cu acea teroare ca asa a fost invatata i-a fost greu sa se acomodeze intr-un mediu linistit...avea nevoie sa invete sa fie invatat si iubita foarte mult,trebuia sa ii demonstrezi poate mai mult ca o iubesti...sa vb mai deschis care sunt probleme voastre....de ce situatia e asa? ea te mai iubeste? te-a iubit vreodata? intreaba....vb deschis cu ea fara teama....asculta-ti inima in primul rand

 

Cea mai mare prostie. Divortezi atunci cand nu mai poti trai alaturi de celalalt, cand nu-l mai iubesti, cand nu va mai leaga nimic.. Niciodata pentru altcineva.. Si nu in atat de scurt timp, daca am inteles bine, totul s-a intamplat destul de repede. Dupa parerea mea, a fost doar o pasiune de moment, o decizie negandita, iar acum se vad consecintele.

Ce sfaturi vrei de la niste oameni care nu-ti stiu situatia? Tu stii cel mai bine daca mai poti continua cu aceasta femeie, stii ce relatie ai cu mama copilului tau.. Esecul in a accepta copilul celeilalte femei spune mult, pentru mine.

poate asa pare la prima vedere...insa e nevoie de mai multe detalii pentru a trage o cz...asa vad eu...

 

14 ani fetita mea, 9 ani fetita ei

casnicia mea nu prea mai mergea, dar nici rau nu era

am fost foarte usor de manipulat si-mi pare rau

manipulat de catre cine?

de catre iubire ...nu cred...mai degraba ai fost pripit in a lua deciziile corecte...insa nu poti regreta trecutul...invata ceva din el...si in consecinta innainte de a mai actiona...nu te lasa condus de primul impuls si rational..... cat de cat,gandeste cat de mult poti...invata din trecut.... raspunsurile nu iti vor venii pe tava insa timpul te ajuta sa afli...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

povestea imi suna cunoscuta a dracului de cunoscuta!nu vreau sa te intristez dar ea il iubeste pe fostul sot si cred ca se va intoarce la el!asa sunt unele femei...vor sa demonstreze ceva ..sunt nehotarate insa dupa cum sta situatia acum intre voi mie una imi este clar:ea il iubeste pe el si cauta o cale sa se reintoarca la el!e doar o parere,dar dupa cum ai povestit sunt obiectiva si asta cred!vorbeste cu ea..s-ar putea sa recunoasca sau daca insisti sa iti spuna ce vrea,cum sta treaba.fara comunicare vei avea sarbatori triste!comunica si te vei linisti.oricare e adevarul pt tine este bine si sanatos sa il stii!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Plus ca 'm-ai lasat pentru aia!' o sa fie hit-ul restului vietii, dupa cum si-au jurat credinta, iar doamna nr. 2, despre care se face referire in expozitiune, inca nu si-a terminat show-ul, mai are resurse sa isi bata joc de el.

Adica the show must go on si sa devina chiar mai dramatic.

DA. Doar daca fosta e altfel de femeie si n-o sa-i reproseze asa ceva sau e el destul de abil incat sa o copleseasca cu dragostea lui renascuta ca pasarea Phoenix si s-o faca sa uite..

:x:

Da' tre sa mai crezi in zmei si dragoni zburatori, ca sa poti sa crezi ca asa ceva e posibil, in situatia data.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ia taceti dom'le ca s-a apucat Erena sa dea sfaturi.

ce e dragul meu e vreo problema? sau ce...? :x:

si mai degraba am pus niste intebari ca nu ai cum sa dai sfaturi daca nu stii prea multe detalii.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar trebuia sa postezi porcariile astea?

Whats the matter, your thongs too tight?

E realitatea domnul meu. Toughens you up...that's what i say....

 

PS: nu utilizez thongs ci granma' briefs. :x:

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×