Sari la conținut
Forum Roportal
murof

" trafic cu carne vie "

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sincer nu cred ca stii. Daca ai stii, nu ai mai vorbi asa si ai judeca. Fara suparare.

Si nu ma cert, ca nu am nimic cu tine, se pare ca tu ai ce ai cu mine.

 

Dar iti spun sincer ca e aberanta si umflata rau acea stire. Deci neadevarata.

Cum pot aia afirma ca o persoana cu un handicap locomotor, care pentru el insasi ii trebuie o alta persoana sa il ajute, poate sa savarseasca o infractiune de lipsire de libertate ?

Cand aceluia daca ii dai un branci si nu se mai poate ridica de jos.

Iar stirea acea la care tu nu ai fost atent era ca ..nu exista rampa de acces pentru persoanele cu handicap,lucru discriminatoriu de fel, nicidecum ce afirmau ca ar fi facut acel om.

 

 

Am spus ca e "socanta" ... ca era ajutat de prieteni... el era " capul retelei"... nu am spus ca toti sunt la fel... imi pare rau ca tu consideri ca am ceva cu tine, sa stii ca nu e asa , nu am nimic cu tine ...si ce si cum te porti asta e treba ta, fiecare va socoteala pentru faptele lui , vroiam sa-mi spun parerea si atat. Nu cred ca are rost sa ne jignim , nu are rost. Daca tu ai deschis un topic, si eu am vrut sa-mi spun parerea,nu inseamna ca te urmaresc. Uneori ma amuza ,alteori ma intriga parerea altora sau a ta. Deci in consecinta hai sa lasam deoparte ranchiuna , sa -ti faci dusmani este foarte usor ... mai greu este sa-ti faci prieteni adevarati ,care sa te sustina si sa te avertizeze cand gresesti. ( incerc sa fac rost de o copie a respectivei stiri ) ...cat despre felul de a intelege pe cei cu handicap...o lasam pe alta data ...poate am sa iti spun candva... ,

 

Sarbatori Fericite! Un an nou si mai bun, alaturi de cei dragi ... multa caldura-n suflet si multa implinire. Fac cinste cu o bere ,ca semn ca nu am nimic cu tine :) ne mai vedem.... te-astept cu colindu...

Editat de Robinhud

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
....Aceasta stire a fost relatata azi la un post tv. un barbat aflat in scaunul cu rotile, a fost aresta pentru ca facea trafic "de carne vie ". Aburea femei,fete... de pe net. cu un pretext anume,iar cand acestea luau legatura cu el,prietenii lui le fortau sa se prostitueze.

 

... ce nenorocit... :P nu e suficient ca e invalid,dar sa faci asa ceva... pedeapsa capitala mi se pare putin pentru el :o: . Sa distrugi atatea vieti, sa te manjesti in halul asta...numai o minte bolnava e capabila sa faca asa ceva.

 

1. Daca exista o intreaga retea ( pentru ca e singur nu ar fi reusit sa indeplineasca un asemenea plan), el avea probabil puterea de convingere.

2. Cu ce tip de pretexte le "aburea"?

3. Sa fim realisti, sunt fete care pot fi aburite si fete care nu pot fi aburite.

4. Este foarte posibil sa le fi fortat,nu ar fi singurul caz.

5. Cazul este unul din miile existente.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1. Daca exista o intreaga retea ( pentru ca e singur nu ar fi reusit sa indeplineasca un asemenea plan), el avea probabil puterea de convingere.

2. Cu ce tip de pretexte le "aburea"?

3. Sa fim realisti, sunt fete care pot fi aburite si fete care nu pot fi aburite.

4. Este foarte posibil sa le fi fortat,nu ar fi singurul caz.

5. Cazul este unul din miile existente.

Perfect de acord cu punctul 2, altfel nu am vazut stirea. Si daca fetele nu ar fi atat de disperate, restul punctelor nu s-ar fi mai discutat acum. Oricum, as fi avut nevoie de mai multe informatii ca sa ma pot pronunta asupra situatiei dezbatute.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Perfect de acord cu punctul 2, altfel nu am vazut stirea. Si daca fetele nu ar fi atat de disperate, restul punctelor nu s-ar fi mai discutat acum. Oricum, as fi avut nevoie de mai multe informatii ca sa ma pot pronunta asupra situatiei dezbatute.

Ideea e ca stirea a fost interepretata gresit.

Relevanta si esenta ei era ca : in ciuda obligativitati ce ne-am asumat-o ca sa respectam drepturile constitutionale ale fiecarui cetateam de a avea acces la instituile statului fara sa discriminam pe nimeni- acel om nu putea urca pana la etajul trei unde era sala de judecata pentru a-si sustine cauza de nevinovatie in fata magistratului - pentru ca nu exista o rampa de acces pentru persoanele cu handicap locomotor.

Desi exista o lege in sensul asta dar care nu este respectata .

 

Despre asta era stirea . Dar superficialitatea fara margini a unora, face sa nu vada adevarul, si sa fie intrigati de acea presupusa fapta a acelui om, nu de faptul ca trei politisti au fost nevoiti sa il urce si sa il coboare pe brate, trei etaje pe acel om. :o:

Si mai apoi ne miram de ce merge Romania prost. Pai daca nici nu gandim!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×