Sari la conținut
Forum Roportal
Dimineata

Avortul, contraceptia, etc

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am mari indoieli ca Dumnezeu le-ar fi dat evreilor holocaustul. Doar daca nu-l consideri pe Hitler ca fiind Dumnezeu... :blink:

 

Nu l-a numit D-zeu pe Nebucadnetzar "slujitorul meu" cand l-a trimis sa-i inrobeasca pe evrei? tot asa si hitler a fost robul lui d-zeu. Si dracu e tot robul Lui. D_zeu le face pe toate. Si pe dracu tot El l-a facut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu l-a numit D-zeu pe Nebucadnetzar "slujitorul meu" cand l-a trimis sa-i inrobeasca pe evrei? tot asa si hitler a fost robul lui d-zeu. Si dracu e tot robul Lui. D_zeu le face pe toate. Si pe dracu tot El l-a facut.

 

Dar si-a facut mea culpa pentru "Facere"

Şi a zis Domnul: "Pierde-voi de pe faţa pământului pe omul pe care l-am făcut! De la om până la dobitoc şi de la târâtoare până la păsările cerului, tot voi pierde, căci Îmi pare rău că le-am făcut".

Editat de VEMANS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar si-a facut mea culpa pentru "Facere"

Ei? Cum ramane cu ingamfarea omului, VEMANS? 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ei? Cum ramane cu ingamfarea omului, VEMANS? 8)

 

 

Cel mai bogat sat din china: 40 mii locuitori, 2 milioane turisi pe an, in centru are un hotel de 325 m inaltime, iar la etajul 60 are un vitel de aur de o tona. La chinezi ingamfarea inseamna creativitate, bun management, munca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Avortul ca avortul, inteleg, contraceptia hai, nici ea nu e agreata, dar ce problema are biserica cu fertilizarea in vitro si cu inseminarea artificiala?

 

Si inca o intrebare am, in cazul sarcinilor extrauterine, ce parere au ultracredinciosii? Tot la avort se incadreaza? :roll:

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand ajung la putere conservatorii religiosi mana-n mana cu biserica, se intampla de astea, ca in Polonia. O activista pro viata a fost PREMIATA onorific de catre ministrul justitiei din Polonia pentru "merite in domeniul justitiei" pentru ca a impiedicat o adolescenta de 17 ani sa faca un avort. Adolescenta se interesa pe un grup de facebook legat de procedura, iar aceasta activista pro life a abordat-o in privat hartuind-o cu imagini cu fetusi avortati. Nu a reusit sa o convinga pe adolescenta sa renunte iar atunci activista i-a contactat parintii si prietenul, care nu stiau de sarcina.

https://notesfrompoland.com/2020/05/18/polish-government-honours-pro-life-activist-who-stopped-teen-having-abortion-by-informing-her-family/?fbclid=IwAR3ER8UgI0g2ZtyTK_CMI0BciCw65pTB6JEzE8iTXB9UzPfnv31qc648E0A

Editat de Enki
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uresc acesti binefacatori care lucreaza pentru Premii si buchate de flori.   Doresc ca copiii lor sa fie fortati sa aibe copiii, chiar daca erau violati de criminali.

S-au informat de la State, pe aici protestatori imbracati in calugarite, se plimbau urland pe strazi avand pe varf de bat un fat din material plastic si-l bagau in vopsea sa para ca e sange, asta inaite de 1995 in San Diego, California.    Femeile mergeau in Mexico ca era mai ieftin daca erau refuzate, dar in Los Angeles si orase mari fara probleme se rezolva treaba.   Mereu se afla cate una slaba in politica dar se pune la lupta contra vant sa fie observata dar mai mult nu rezolva.   Femeia trebuie sa fie stapana pe corpul ei, nu politicienii!!!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×