Sari la conținut
Forum Roportal
Dimineata

Probleme in islam

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Desigur.... :blink: ...neamul tau din care cuplu faimos so trage? Petre Aparaschivei si Lenutza din Gradina de la Dudesti?

In viata asta imi stiu parintii!Dar tu din cine te tragi si a cata ora ai venit pe Pamant? :doh:

 

Cum adica numai evreii se trag din Adam si Eva ? Ce-i asta ?

Si alte neamuri nu ?

Nu inteleg. Explica.

Citeste cu atentie Facerea cap.1 si 2 si ai sa vezi cand au fost facuti oamenii si cand a fost facut Adam si unde erau primii oamenii si unde era Adam! :doh:

 

Ei lasa, are Ilie o teorie conform careia Dumnezeu a creat oamenii in doua randuri. O data la primul capitol din geneza, si a doua oara la cap. 2, unde i-a creat pe Adam si Eva.

Avraam ce era? Se tragea din Adam si Eva sau nu?

Avraam a fost evreu din evreul Terah!De ce sunt foarte multi chinezi in comparatie cu evreii? :P

 

Tu, esti real? :o:

Si intrupati si neintrupati toti oamenii sunt reali precum este si DUMNEZEU TATAL CERESC!SLAVA LUI DUMNEZEU TATAL CERESC IN VECII VECILOR!AMIN! :P

 

:yahoo:

deci nu e Adam parintele notru al tuturor?

Ce bine ca ne-ai luminat !

Nu mai plange!Adam este primul om creat de DUMNEZEU in ziua a Treia a Facerii si Adam era in Rai si impreuna cu Eva, care a fost facuta in una din zilele ce au urmat zilei a Saptea a Facerii,a stat multe milioane de ani in Rai!Oamenii,barbati si femei,au fost facuti in ziua a Sasea a Facerii si oamenii nu erau in Rai!Deci nu toti oamenii se trag din Adam si Eva! :P

Editat de Preafericitul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Avraam a fost evreu din evreul Terah!De ce sunt foarte multi chinezi in comparatie cu evreii? :blink:

 

Lasa chinezii, ca aici vorbim de musulmani. Si fiul cel mare al lui Avraam ce a fost?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lasa chinezii, ca aici vorbim de musulmani. Si fiul cel mare al lui Avraam ce a fost?

Din evreul Avram si egipteanca Agar s-a nascut Ismael fratele cel mare si vitreg al lui Isaac care a rezultat din Avraam si Sarra.Si ce-i cu asta?!!!???Este evident ca urmasii lui Cain sunt cei rezultati prin contopirea cu alte neamuri care au existat cu mult inaintea lui Cain.Clar? :blink: De ce chinezii sunt asa de numerosi si nu seamana de loc cu evreii?????!!!!???? :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei,Biblia a fost schimbata si para-schimbata.

De unde stiti voi ca citatele din Galateni , (prima postare de pe acest topic) nu au fost adaugate la Biblie dupa Mohammed, ca oamenii sa nu treaca la ISLAM si sa il considere ANATEMA.

Daca v-ati uitat la filmul zeitgeist sa vedeti ca acolo arata asemanari frapante ale vietii lui iisus cu vietile altor mari zei din mitologiile stravechi. si atunci ce anume este adevarat din viata lui iisus si ce nu? cata incredere sa ai in crestinism dupa ce afli despre aceste lucruri ca si multe altele din istorie (de exemplu descoperirea manuscriselor de la marea moarta care nu sunt nici pe departe conforme celor canonice).

In islam noi nu credem ca Iisus a fost rastignit sau a murit - lucru confirmat de majoritatea evangheliilor necanonice. Si da, credem ca este Mesia, care va veni la sfarsitul timpului pe pamant .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Islamul si musulmanii vor disparea, D-zeu atotputernicul va cobori foc si pucioasa din Ceruri asupra lor, la vremea cuvenita.

 

 

mda la fel se va intampla si cu cei care se dau religiosi pe fata :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mda la fel se va intampla si cu cei care se dau religiosi pe fata :jester:

 

Ziua cea infricosata a D-zeului Atotputernic se apropie, focul pregatit de El in adancuri sta sa izbucneasca. Musulmanii vor pieri in acel foc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ziua cea infricosata a D-zeului Atotputernic se apropie, focul pregatit de El in adancuri sta sa izbucneasca. Musulmanii vor pieri in acel foc.

 

 

mnea ca sa te oftic io nu am sa pier ! :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred ca Islamul e o mare minciuna.

 

 

si eu cred ca nu stiti ce vorbiti .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×