Sari la conținut
Forum Roportal
Dimineata

Probleme in islam

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

pai pe asta se bazeaza clericii islamici cand afirma ca , crestinismul a fost modificat.

Ei spun ca scriptura a fost modificata ...si asta este o minciuna chiar daca scriptura crestinilor asa este ...adica modificata ...dar mai este si scriptura originala ...nemodificata ...deci o scriptura noua ...Qoranul ...nu isi avea nici rost si nici o explicatie logica!

 

islamul il recunoaste pe iisus ca profet doar.

dar cele 3 religii au acelasi dumnezeu in qoran este mentionat asta.

Ca isus era un profet ...adica om si nu dumnezeu ...nu se poate pune la indoiala ...ce ma mir este ca nu si Sandor Lavey (nu am nimic cu el) nu este considerat profet ...ca doar si el a facut o religie noua!

 

 

cei care respecta religia nu ajung fanatici , ajung doar cei care izoleaza cateva fraze conform intereselor lor.

Ce sa zic ...cum trebuie sa procedeze adevaratii religiosi sa se delimiteze de acestia?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ei spun ca scriptura a fost modificata ...si asta este o minciuna chiar daca scriptura crestinilor asa este ...adica modificata ...dar mai este si scriptura originala ...nemodificata ...deci o scriptura noua ...Qoranul ...nu isi avea nici rost si nici o explicatie logica!

 

 

doar din punctul tau de vedere.

 

 

 

Ca isus era un profet ...adica om si nu dumnezeu ...nu se poate pune la indoiala ...ce ma mir este ca nu si Sandor Lavey (nu am nimic cu el) nu este considerat profet ...ca doar si el a facut o religie noua!

 

este in biserica satanista.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce zice Biblia:

Galatieni:

6. Mă mir că aşa degrabă treceţi de la cel ce v-a chemat pe voi, prin harul lui Hristos, la altă Evanghelie,

7. Care nu este alta, dec

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
doar din punctul tau de vedere.

Pai cum asa ? ...vrei sa zici ca Tanachul a fost modificat?

 

Daca nu ... de ce s-a straduit sa aduca Gavrila una noua?

 

 

este in biserica satanista.

Asta e clar ....problema este de ce nu il recunoasteti voi musulmani ca profet ...tot asa cum pe Isus l-ati acceptat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai cum asa ? ...vrei sa zici ca Tanachul a fost modificat?

 

Daca nu ... de ce s-a straduit sa aduca Gavrila una noua?

de smeker . iti propun sa il intrebi tu personal ca sa nu ai dubii ca te minte.

 

 

Asta e clar ....problema este de ce nu il recunoasteti voi musulmani ca profet ...tot asa cum pe Isus l-ati acceptat!

 

este recunoscut ca profet al satanei ca nu stii tu ,asta e alta mancare de peste cu peste.

 

Un sfat mai bun ca asta nu pot sa-ti dau:

 

GET-A-FUCKING-LIFE !!!!! :stars:

 

 

de unde stii ca nu are ? poate ca asta e doar meseria lui. putina decenta nu strica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de smeker . iti propun sa il intrebi tu personal ca sa nu ai dubii ca te minte.

Cum adica ...daca a venit sa ne aduca o minciuna sa-l intreb .. ca nu ma mminte?

Pai nu e nevoie sa intreb pe nimeni nimic ...pentru ca minciuna are picioare scurte si se demasca singura!

Adica exact asa cum am demascat-o eu !

 

este recunoscut ca profet al satanei ca nu stii tu ,asta e alta mancare de peste cu peste.

 

interesant ...oare cine o fi satana asta care nu face nici un rau ...spre deosebire de "bunul dumnezeu" al crimei si terorii?

Mai sa fie ! .... S-o fi dat lumea peste cap si raul a ajuns divin si satanismul a devenit ceva pozitiv?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum adica ...daca a venit sa ne aduca o minciuna sa-l intreb .. ca nu ma mminte?

Pai nu e nevoie sa intreb pe nimeni nimic ...pentru ca minciuna are picioare scurte si se demasca singura!

Adica exact asa cum am demascat-o eu !

 

bey ma lesi ai demascat-o nu :haha: . o sa te propun pentru un nobel :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum mai stau planurile ptr refacerea Templului din Ierusalim ?

 

nu au inca de gand sa mute cupola aia de pe stanca(qubbat as-sachra) care desi ca nu arata rau ...nu e la locul ei acolo!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×