Sari la conținut
Forum Roportal
sado

cat de usor renunti?

Evaluează acest topic

  

25 membri au votat

  1. 1. poti gresi cuiva pe care iubesti?

    • da
      20
    • nu
      1
    • probabil
      4


Postări Recomandate

da,sunt zburatorul intruchipat :resent:

 

 

pai,orice om greseste,asta e normal,asupra unei relatii influenteaza si factori externi,din cauza lor deseori apar greseli,dar sa nu uitam si de factorii interiori unei relatii

da renunt,chiar daca o fac greu,dar totusi renunt,atunci cand rezultatele unei relatii nu are sansa sa depaseasca investitia de sentimente ,de forte,eu consider ca nu are rost,sa mai continui sa sper,e exact ca intr-o afacere

"investtie de sentimente"?"afacere"?....doamne ce cuvinte mai asociezi si tu iubirii :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"investtie de sentimente"?"afacere"?....doamne ce cuvinte mai asociezi si tu iubirii :hi:

pai,asa, ca sa ma detasez de afaceri si investitii:

atat timp cat iubesti pe cineva te astepti ca asta sa fie reciproca,dar daca nu este asa,daca tu iubesti iar el se joaca,deci nu mai are rost sa speri , si de aici vine si nevoia sa renunti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai,asa, ca sa ma detasez de afaceri si investitii:

atat timp cat iubesti pe cineva te astepti ca asta sa fie reciproca,dar daca nu este asa,daca tu iubesti iar el se joaca,deci nu mai are rost sa speri , si de aici vine si nevoia sa renunti

si cand nu se joaca?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si cand nu se joaca?

cand nu se joaca,poti sa nu renunti,asta depinde cat de mult tii la persoana ta

si daca nu s-ar juca atunci nu vad de ce se mai pune intrebarea sa renunti

Editat de MaxJuve

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cand nu se joaca,poti sa nu renunti,asta depinde cat de mult tii la persoana ta

si daca nu s-ar juca atunci nu vad de ce se mai pune intrebarea sa renunti

pt ca fara sa vreau i-am facut rau.acum regret ca am reactionat urat la unele faze...si s-a cam saturat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pt ca fara sa vreau i-am facut rau.acum regret ca am reactionat urat la unele faze...si s-a cam saturat!

daca smte intr-adevar ceva pentru tine o sa-i treaca "saturarea",daca nu,nu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce simti in momentul cand persoana iubita iti spune foarte convinsa ca nu o iubesti si ca nu stii ce e aia dragoste...cand pt tine acea persoana e totul?

 

Nu am citit ce s-a mai raspuns, dar mie imi suna clar, fara doar si poate, indubitabil, cu siguranta si fara posibilitate de apel a... FLIT ! :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce simti in momentul cand persoana iubita iti spune foarte convinsa ca nu o iubesti si ca nu stii ce e aia dragoste...cand pt tine acea persoana e totul?(intrebare pt cei ce iubesc,mistocarii out)

Ma, de multe ori nici nu prea iti dai seama ca gresesti. Ai impresia ca tot ceea ce faci e din dragoste si nu-ti mai vezi greselile.

Dar si Malkia are dreptate. In cel mai bun caz, incearca sa te dea la o parte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
le gresim persoanelor iubite si fara sa vrem ... oricat de mult incercam sa nu le suparam si oricat de mult le iubim ... parerea mea...

 

Este adevarat. Totusi, exista unele limite pentru impacare, iertare, daca acestea sunt depasite...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×