Sari la conținut
Forum Roportal
sado

cat de usor renunti?

Evaluează acest topic

  

25 membri au votat

  1. 1. poti gresi cuiva pe care iubesti?

    • da
      20
    • nu
      1
    • probabil
      4


Postări Recomandate

Nici nu e corect.

Dar,toti gresim celor ce ii iubim...Asta nu inseamna neaparat sa renuntam.

si atunci cum sa mai continui cand te-ai saturat sa fii "pacoste" ...numai in unele momente ce-i drept...dar se pare ca acestea cantaresc mai mult!?

 

Nu zic. Exista foarte, foarte putine persoane carora sa le fi spus.

Si cu toate astea nu am fost niciodata acuzata ca nu iubesc.

da vezi tu... sfasii inima celuilalt aruncandu-i astfel de vorbe!e mai simplu sa dai vina pe el/ea ca nu te iubeste,dar oare chiar crede?

 

Ce e corect pe lumea asta?

iti multumesc ca mi-ai adus aminte...pentru o secunda chiar incepusem sa sper!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poti face o persoana pe care o iubesti sa sufere? :pash:

 

 

pffff....ce ma citesti mai laure!cateodata ma satur si eu de mine,plec la drum cu o intentie buna....si la capat o comit fara sa vreau!

Poti,da.

Mai rau e ca iti doresti sa fie bine si vezi ca ..nu e .

 

Ba o bagi frate...

Nu-i mai spune Te Iubesc,lasa-l sa vada singur....si apoi,baga furculita la el in gat...

Nu merge chiar asa .

O spui ca simti. Si celalalt nu te crede.

Si parca vede numai partile rele ale tale. Si te chinui sa ii explici ca nu este asa, ca nu asa gandesti tu si ..degeaba.

Si o dai din rau in mai rau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poti,da.

Mai rau e ca iti doresti sa fie bine si vezi ca ..nu e .

 

 

Nu merge chiar asa .

O spui ca simti. Si celalalt nu te crede.

Si parca vede numai partile rele ale tale. Si te chinui sa ii explici ca nu este asa, ca nu asa gandesti tu si ..degeaba.

Si o dai din rau in mai rau.

daca nu as stii ca ai 13 ani as crede ca ai trecut prin asta :pash: ...da nuuuuu,e imposibil! :cry:

 

Pai daca te-ai saturat si daca momentele in care te simti pacoste cantaresc mult,atunci renunti.Poate ca respectivul te vede ca pe o pacoste si nu iti spune,iti induce numai sentimentul asta.Atunci renunti,nu e simplu,dar nici imposibil.O relatie nu este facuta ca sa fi o pacoste,sado.

stii ce e cel mai greu in astfel de momente?momentele frumoase...nu frumoase divine!!!!si dragostea....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da vezi tu... sfasii inima celuilalt aruncandu-i astfel de vorbe!e mai simplu sa dai vina pe el/ea ca nu te iubeste,dar oare chiar crede?

Este posibil sa creada, este posibil sa fie vorbe aruncate-n vant...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca nu as stii ca ai 13 ani as crede ca ai trecut prin asta :pash: ...da nuuuuu,e imposibil! :cry:

Doar ti-am spus ca sunt precoce. :cry:

Si ..nu vorbesc din auzite . :cry:

stii ce e cel mai greu in astfel de momente?momentele frumoase...nu frumoase divine!!!!si dragostea....

Daaaa..mare adevar ai spus. :cry:

Si ce disperat mai eram. Pff.. :cry:

Ops..poate citeste . :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este posibil sa creada, este posibil sa fie vorbe aruncate-n vant...

ei uite de asta imi vine mie sa renunt.nu mai suport nesiguranta asta!

 

Doar ti-am spus ca sunt precoce. :cry:

Si ..nu vorbesc din auzite . :pash:

 

Daaaa..mare adevar ai spus. :cry:

Si ce disperat mai eram. Pff.. :cry:

Ops..poate citeste . :cry:

:cry: :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stiu ca e greu,doare al dracu,dar de ce trebuie sa ne amintim de momentele divine si dragoste numai cand suntem pe picior de duca?De ce nu ne amintim asta mereu,chiar atunci cand incepem o cearta,de ce nu ne intrebam atunci:Oare ce fac,am inebunit?Ma cert cu omul ce-l iubesc?Stii de ce?Pentru ca asa suntem construiti,pentru ca ne place sa vedem suferinta ce le-o provocam celor iubiti,ne place sa ne gadilam orgoliul,sa testam,sa vedem cat de iubiti suntem,uitand ca la randul nostru si noi iubim si ni se poate intampla la fel.

sa moara in chinuri groaznice mincinosu care nu recunoaste ca e adevarat ce ai scris tu aici! :pash:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si ceilalti ....cu ei ce se intampla ? :cry:

 

On topic : mi se pare doar mie sau titlul si descrierea temei sunt un pic paralele?.... :pash:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si ceilalti ....cu ei ce se intampla ? :cry:

 

On topic : mi se pare doar mie sau titlul si descrierea temei sunt un pic paralele?.... :pash:

titlu conteaza mai putin,si sa regaseste si el in cuprins

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum renuntam la cineva pe care iubim?cat e de greu/usor pt voi sa renuntati la cel de langa voi cand uneori dragostea e daunatoare...cand va este reprosat ca nu sunteti asa cum celalalt ar vrea,ca gresiti prea mult,ca nu va mai suporta comportamentul?!pt ca citesem eu mai demult pe forum un topic unde se se spunea ca DA poti gresi cuiva pe care il/o iubesti!

 

 

Pai Da, e firesc sa poti gresi pana si celui pe care il iubesti. Suntem oameni, indif ca iubim sau nu, drept urmare, gresim cu sau fara voie.

 

ce simti in momentul cand persoana iubita iti spune foarte convinsa ca nu o iubesti si ca nu stii ce e aia dragoste...cand pt tine acea persoana e totul?(intrebare pt cei ce iubesc,mistocarii out)

 

In primul rand simti....durere.

 

Apoi imi pun intrebarea serioasa 'kiar il iubesc?' si...de obicei daca ajungi sa iti pui tie insuti intrebarea asta, cred ca raspunsul e negativ.

In cazul in care esti acuzat de insensibilitate, de lipsa iubirii pt partener si tu STII/SIMTI ca il iubesti cu adevarat, cred ca nu-ti ramane decat o alternativa: mergi inainte modeland anumite lucruri la tine, astfel incat cel de langa tine sa simta iubirea ce i-o porti.

 

Acum....mai e si treaba cu: il iubesc, dar iubirea mea ii face bine?

Este iubirea mea pt X benefica atat pt mine, cat si pt el?

 

Poti iubi si sa fii nefericit de rodul plamadirii tale.

Poti sa iubesti si sa fii iubit, fiecare iubind in propriul lui mod (de multe ori egoist) si totusi sa nu fii fericit nici tu, nici celalalt.

 

 

 

On topic : mi se pare doar mie sau titlul si descrierea temei sunt un pic paralele?.... :spiteful:

 

Cam da, dar persoana care a initiat topicul a simtit ca una cu alta fac acelasi lucru.

Important e ca cel care citeste daca vrea, raspunde, daca nu, nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×