Sari la conținut
Forum Roportal
sado

cat de usor renunti?

Evaluează acest topic

  

25 membri au votat

  1. 1. poti gresi cuiva pe care iubesti?

    • da
      20
    • nu
      1
    • probabil
      4


Postări Recomandate

cum renuntam la cineva pe care iubim?cat e de greu/usor pt voi sa renuntati la cel de langa voi cand uneori dragostea e daunatoare...cand va este reprosat ca nu sunteti asa cum celalalt ar vrea,ca gresiti prea mult,ca nu va mai suporta comportamentul?!pt ca citesem eu mai demult pe forum un topic unde se se spunea ca DA poti gresi cuiva pe care il/o iubesti!

 

nu-mi veniti cu teorii de gen:"CAND IUBESTI NU POTI SA II GRESESTI"....ca nu va cred!(totusi m-ar interesa o parere)

ce simti in momentul cand persoana iubita iti spune foarte convinsa ca nu o iubesti si ca nu stii ce e aia dragoste...cand pt tine acea persoana e totul?(intrebare pt cei ce iubesc,mistocarii out)

 

detalii pe parcurs!nu e o poveste,e o chestie...pe care incerc sa o inteleg!

 

Suntem oameni si facem greseli. Nu intentionat, bineinteles... si ne dam uneori seama de aceste greseli prea tarziu...

La dragoste este greu sa renunti, e greu sa accepti ca persoana iubita nu este asa cum ti-ai imaginat-o... e de asemenea greu sa accepti ca mai bine pleci, ca iti va fi mult mai bine fara ea... In cazul in care ti se reproseaza ca ai gresit, poti incerca sa intelegi unde ai gresit, ce anume nu-i place persoanei de langa tine si poti indrepta unele lucruri... Pana la urma, nu poti sti ce gandeste altul daca nu-ti spune...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Suntem oameni si facem greseli. Nu intentionat, bineinteles... si ne dam uneori seama de aceste greseli prea tarziu...

La dragoste este greu sa renunti, e greu sa accepti ca persoana iubita nu este asa cum ti-ai imaginat-o... e de asemenea greu sa accepti ca mai bine pleci, ca iti va fi mult mai bine fara ea... In cazul in care ti se reproseaza ca ai gresit, poti incerca sa intelegi unde ai gresit, ce anume nu-i place persoanei de langa tine si poti indrepta unele lucruri... Pana la urma, nu poti sti ce gandeste altul daca nu-ti spune...

 

reusita unei relatii e data de renuntarea alternativa in caz de pareri contrare - dar nu pe baza de aritmetica (o data eu, o data ea),mai curand pe baza de intuitie (pare ca in cazul asta ea are totusi o pozitie mai de inteles decat a mea - sau : impactul pozitiei ei asupra mea pare mai mic decat cel al pozitiei mele asupra ei ...)

 

:spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:hi: :resent:

de la verbul "a iubi"..daca a iubit ca sa spuna ceea ce a zis.

Editat de sado

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
gata am inteles :hi: ,imi zboara mintea azi :resent:

tie oricum iti zboara mintea oricand.

 

tu ce parere ai asupra subiectului?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tie oricum iti zboara mintea oricand.

 

tu ce parere ai asupra subiectului?

da,sunt zburatorul intruchipat :hi:

 

 

pai,orice om greseste,asta e normal,asupra unei relatii influenteaza si factori externi,din cauza lor deseori apar greseli,dar sa nu uitam si de factorii interiori unei relatii

da renunt,chiar daca o fac greu,dar totusi renunt,atunci cand rezultatele unei relatii nu are sansa sa depaseasca investitia de sentimente ,de forte,eu consider ca nu are rost,sa mai continui sa sper,e exact ca intr-o afacere

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×