Sari la conținut
Forum Roportal
Pippo

Gustavo Rol - Despre Dumnezeu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cine a fost Gustavo Rol? (Topic dedicat acelora ce cauta iluminarea)

(nu am incadrat acest topic la paranormal, deoarece este profund spiritual, desi include o multime de fenomene paranormale)

 

rol.gif

 

GUSTAVO ADOLFO ROL

 

(1903 - 1994)

 

http://www.gustavorol.org/

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine a fost Gustavo Rol? (Topic dedicat acelora ce cauta iluminarea)

Foarte bine!Orice om are un destin si deci si o misiune pe pamant cu voia lui DUMNEZEU!Am mai spus-o si eu raman la convingerea ca doar DUMNEZEU este SFANT si BUN si asa spune si Iisus Hristos!Astept cu nerabdare sa expui ideile si experientele acestui om.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Foarte bine!Orice om are un destin si deci si o misiune pe pamant cu voia lui DUMNEZEU!Am mai spus-o si eu raman la convingerea ca doar DUMNEZEU este SFANT si BUN si asa spune si Iisus Hristos!Astept cu nerabdare sa expui ideile si experientele acestui om.

Sfant in comparatie cu restul. Se spune despre mai multi ca ar fi sfinti. Poate nu este termenul potrivit, dar pe asta il folosesc oamenii. Si dupa parerea mea si logic, nici un om nu poate fi cu adevarat SFANT.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sfant in comparatie cu restul. Se spune despre mai multi ca ar fi sfinti. Poate nu este termenul potrivit, dar pe asta il folosesc oamenii. Si dupa parerea mea si logic, nici un om nu poate fi cu adevarat SFANT.

Ce parere ai despre oamenii care ucid?De ce fac unii oameni crime?De ce nu exista Pace pe pamant?Poate un criminal sa ajunga in Imparatia Cerurilor?Ce spune Gustavo Rol despre aceste lucruri si despre Imparatia Cerurilor?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce parere ai despre oamenii care ucid?De ce fac unii oameni crime?De ce nu exista Pace pe pamant?Poate un criminal sa ajunga in Imparatia Cerurilor?Ce spune Gustavo Rol despre aceste lucruri si despre Imparatia Cerurilor?

Gustavo Rol nu este Biblia, ci poate deschide doar niste legaturi. Pe de alta parte, inregistrarile care ne-au ramas de la el nu sunt din pacate foarte multe, deci incercam sa intelegem ce avem la dispozitie, facand legatura cu Biblia si alte surse cu adevarat inteligente.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Gustavo Rol nu este Biblia, ci poate deschide doar niste legaturi. Pe de alta parte, inregistrarile care ne-au ramas de la el nu sunt din pacate foarte multe, deci incercam sa intelegem ce avem la dispozitie, facand legatura cu Biblia si alte surse cu adevarat inteligente.

Spune ceva despre conceptia despre Univers a lui Gustavo Rol!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine a fost Gustavo Rol? (Topic dedicat acelora ce cauta iluminarea)

sfant.... ;) in ce sens? ce reprezinta un sfant? adica fara de pacat? nu cred...mai degraba il; poti cataloga un om u o minte,si o deschidere majora fata de noi ceilalti,un om sclipitor referitor la inteligenta ...si la profunzimea cuvintelor si a ideilor..insa atat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Spune ceva despre conceptia despre Univers a lui Gustavo Rol!

Nu pot spune asa oricum, trebuie sa traduc, cuvintele sunt foarte pline de substanta, rabdare. In schimb sunt in mare parte ideile pe care le transmiti tu in explicatii.

 

De exemplu:

 

"Se lascerai che il silenzio e l'amore diventino le due facce della tua energia, saprai cos'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E sfant pentru ca a inaltat pe cele mai inalte culmi niste visuri pieritoare de nimic carora oamenii li se inchina cu atata servilism ?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce parere ai despre oamenii care ucid?De ce fac unii oameni crime?De ce nu exista Pace pe pamant?Poate un criminal sa ajunga in Imparatia Cerurilor?Ce spune Gustavo Rol despre aceste lucruri si despre Imparatia Cerurilor?

Oamenii nu se duc in Rai si Iad pe criteriul Razboi si Pace...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×