Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Eu de ce ani buni incerc sa citesc Nana, insa nu reusesc sa trec de primele 20 de pagini.

Poate unde nu m-am dat in vant dupa romanele de dragoste, romantice .... :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu de ce ani buni incerc sa citesc Nana, insa nu reusesc sa trec de primele 20 de pagini.

Poate unde nu m-am dat in vant dupa romanele de dragoste, romantice .... :flowers:

Zola numai romantic nu se poate numi.

 

Eu am citit creatie de la Zola, mi-a placut, oarecum m-am indentificat cu personajul principal si masculin si feminin.

Cred ca toti oamenii ne putem identifica personajele naturaliste. Pe mine m-a fascinat faptul ca nu intelegea ca nu putea sa faca un lucru perfect si a murit ca boul pt asta. Iar ea in loc sa aiba grija de ea, suferea de maternitate patologica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Topicul asta merita mai mult decat nestiinta noastra, marturisesc ;) ca nu am citit nimic de Zola,/quote]

 

 

In liceu nu se mai invata despre literatura universala???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate doar la profilele de specialitate. Ca eu nu stiu sa fi studiat Zola prin liceu.

 

 

La sectia human al liceelor teoretice se studia Shakespeare, Zola, Hugo, etc., nu la specialitati.

Cel putin asa era pe vremea mea, atunci au inceput sa prinda contur liceele de specialitate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La sectia human al liceelor teoretice se studia Shakespeare, Zola, Hugo, etc., nu la specialitati.

Cel putin asa era pe vremea mea, atunci au inceput sa prinda contur liceele de specialitate!

Pai da, specialitate din profilul uman. Ca doar n-o sa fie specialitati pe literatura si limba, la sectia real.

Eu acum 10 ani am studiat profil real... fara Zola.

 

Altfel, inseamna ca esti batran/a rau. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×