Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Lobont vrea sa renunte la cetatenia romana

Postări Recomandate

Portarul echipei nationale si al lui Ajax Amsterdam intentioneaza sa dea cetatenia romana pe cea olandeza.

 

Fotbalistul a marturisit ca este dezamagit de ceea ce se intampla in Romania si, in consecinta, isi va depune dosarul pentru obtinerea cetateniei olandeze. " Pe zi ce trece ma bate gandul sa renunt la cetatenia romana si sa imi depun dosarul pentru a o dobandi pe cea olandeza. Nu mai pot, m-a saturat de nedreptatile care mi se fac in tara", a spus Lobont deunazi.

 

 

 

MARUL DISCORDIEI

 

Supararea fotbalistului survine la doua luni de la incheierea procesului pentru obtinerea custodiei fiului sau, Cristian Andrei. Instanta i-a incredintat copilul mamei, Loredana Constantin, cu precizarea ca portarul avea dreptul sa-si viziteze oricand baiatul. In plus, Justitia l-a pus pe fotbalist sa achite lunar 5.000 de dolari pensie alimentara.

 

 

 

NU-SI POATE VEDEA BAIATUL

 

Fotbalistul lui Ajax este convins ca hotararea judecatorilor nu a fost cea corecta, precizand ca "s-a decis in favoarea mamei, nu a copilului". Lobont este nemultumit si de faptul ca nu-si poate vedea copilul cand doreste, punctand faptul ca fosta sa concubina evita sa se intalneasca cu el sau, mai mult, ii interzice sa-si viziteze baiatul. Bogdan nu l-a mai vazut pe micutul Andrei Cristian de mai bine de trei luni. Ultima data, fotbalistului roman i-a fost permis sa isi vada fiul la finalul lunii iunie, iar incercarile ulterioare de a-l vizita s-au lovit de refuzul Loredanei Constantin.

 

 

 

BUNICA I-A FOST SI MAMA

 

"In primele luni ale micutului, doamna Constantin nu s-a ocupat de el, motivand ca inca nu este pregatita sau ca ii este frica. Eu sau mama ei am stat cu baiatul cel mai mult. Dupa ce venea de la antrenamente, Bogdan ma ajuta sa-i facem baie, se juca cu el...", povesteste Elena Lobont, mama fotbalistului lui Ajax.

 

 

 

LASA SI NATIONALA?

 

In cazul in care va renunta definitiv la cetatenia romana, Lobont va fi nevoit sa spuna "adio" si echipei nationale a Romaniei. "Eu de-abia astept sa vin la lotul national, insa nu pot sa mai suport atatea nedreptati", s-a plans portarul "tricolorilor".

 

 

 

"NU ESTE O GLUMA"

 

Decizia lui Bogdan Lobont de a renunta la cetatenia romana nu este doar o simpla amenintare. Portarul lui Ajax a discutat deja pe aceasta tema cu avocata sa, Dana Stamate, careia i-a cerut amanunte despre demersurile ce trebuiesc facute in acest sens. "Nu este o gluma. Bogdan mai asteapta recursul si daca nu va avea castig de cauza nici acum este decis sa renunte la cetatenie. Nu isi bate joc de nimeni, asta este decizia lui", spune Dana Stamate.

 

 

 

COPILUL, LA SCHIMB CU UN TELEFON

 

Pentru a-l lasa pe Bogdan sa-si vada fiul, Loredana Constantin i-a cerut la schimb telefonul jucatorului, un mobil marca Vertum achizitionat de fotbalist cu peste 4.000 de euro. "Mi-a zis ca ii e frica sa nu fug cu baiatul si daca vreau sa-l vad trebuie sa-i las telefonul. Asa ar face o mama? Ar cere astfel de garantii?", spune el.

 

 

 

A PLANS DUPA MECIUL CU CEHIA

 

Ultima ocazie pentru Bogdan Lobont de a-l putea vedea pe Andrei Cristian s-a ivit chiar weekend-ul trecut, cand portarul lui Ajax s-a aflat in tara pentru a evolua in nationala in partida cu Cehia de la Constanta. Lobont i-a cerut fostei sale logodnice sa ii permita sa isi vada copilul chiar dupa partida, la intoarcerea in Bucuresti. Imediat dupa victoria impotriva cehilor, Lobont a incercat sa ia legatura cu Loredana, insa aceasta nu i-a mai raspuns la telefon.

De suparare ca nu si-a putut vedea copilul, Bogdan a plans, in timp ce toti coechipierii sai inca mai sarbatoreau victoria impotriva Cehiei.

 

Sursa: Ziarul

 

Asta ne mai lipsea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sper totusi sa nu-si puna planul in aplicare... in mare masura il inteleg pentru ca desi e nevoit sa plateasca 5000 de euro sau dolari, ce-or fi, el nu poate sa-si vada copilul... :dwarf: :cat2: :ok:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Il inteleg intru-totul..desi nu sunt in situatia lui. A fost victima unei justitii pe care ma abtin sa o caracterizez, dara cu care vream sa intram in Uniunea Europeana. Dezamagitor....Sper sa poata juca in continuare la nationala, pentru ca avem nevoie de el in 2008.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×