Sari la conținut
Forum Roportal
ellla

Telepatia

Postări Recomandate

Ca animalele si plantele ne citesc gindurile e dovedit stiintific de mult!

Ca telepatia functioneaza doar intre membrii familiei...tocmai ma pregateam sa te contrazic cind,ai dovedit-o tu singura cu postarile ulterioare!

Nu cred ca e vorba de telepatia noastra cu alte persoane...cred ca e un ...intermediar...pe undeva...care,ne indeplineste dorintele!

Si mie mi se intimpla.... :angry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a povestit si mie proful de logica o chestie despre telepatie.Zicea ca a fost intr-o noapte cu un prieten si doua fete in oras,dupa care s-au dus sa le conduca la camine.O fat avea caminul mai aproape si el a ramas cu ea sa-l astepte pe prietenul lui pana o conduce pe cealalta,fiind iarna era foarte frig afara si prietenul lui a stat cam mult si asta tot il striga in gand sa vina mai repede.Dupa 15 min. a aparut prietenul lui si a zis ca a venit cat a putu de repede ,pt. ca a auzit cat de tare l-a strigat....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parca incep din ce in ce sa va iubesc mai mult :crazy: am si eu o parere nu stiu daca e corecta telepatia, empatia, viziuniile eu cred ca se pot cultiva de noi insine nu exista o scoala pur si simplu trebuie sa stim sa separam ganduriile care sunt ale noastre si care nu :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

TELEPATIA este un fenomen paranormal spontan care are loc intre doua persoane normale, aflate la distanta una de alta.

 

EMPATIA este un fenomen constient, normal, care se produce intre doua persoane, cam de genul: "imi pare rau pentru pierderea ta, sufar alaturi de tine sau// ma bucur de parca as fi trait si eu evenimentul la fel ca tine" etc. A empatiza=a socializa cu cineva in anumite momente.

 

Pentru telepatie si empatie nu trebuie scoala sau alte nu stiu ce antrenamente, cunostinte, exercitii.

Despre celalalt fenomen nu-ti pot vorbi pentru ca eu insami nu sunt lamurita pe deplin si nu am suficiente cunostinte ca sa te edific. Poate altcineva. Sau cauta la ATMAN.ro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bine ai (re)venit Silverstar. Se pare ca in timpul cat ai fost plecata nu ai invatat nimic nou. Te-ai intors cu aceleasi idei invechite.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am fost plecata nicaieri. Doar ca nu am avut cu cine discuta. Pacat. In zilele de astazi exista foarte putini oameni care sa se dedice studiului si informarii. Ai la indemana mijloace de informare, ia de citeste si-apoi - tupeu! de a sari la gatul altuia! Ti-as dori sa stii macar o milionime din ceea ce stiu eu, si tot ar fi ceva. Tu, insa faci parte din categoria troll-ilor care nu stiu nimic, dar "combat" totul doar pentru a se baga in seama, lucru pe care cei din jur, cei care au ceva da transmis sau de primit, nu-l fac. Atata timp cat eu te ignor, te rog, fa acelasi lucru si ma voi simti onorata. Sper sa ai macar atata bun simt!!! Sa ai zile bune!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi s-a intamplat, atunci cand am avut nevoie de cineva, sa ma intalnesc cu respectiva persoana, nu stiu daca a fost telepatie, dar mi-a prins bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

telepatia e comunicarea la nivel de gand

 

empatia e comunicarea la nivel emotiv

 

e simplu :suicide:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×