Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Criza din Romania

Postări Recomandate

[

 

toate bune, dar ce faci atunci cind, cu toate ca ai studii postuniversitare salariul nu depaseste 300 euro pe luna, traiesti in Bucuresti, iar infrastructura nu permite sa-ti desfasori activitatea in sistemul privat si sa cistigi mai mult. Ori furi, ori pleci, pentru ca de asteptat sa se schimbe ceva este inutil. drept urmare, cu toate ca statul cheltuieste ceva bani cu pregatirea unei asemenea persoane, nu cistiga nimic, nu stie sa pastreze oamenii pregatiti care ar putea sa puna lucrurile in miscare.

 

Adica, vrei sa-ti dea statul si educatie, si servici, si casa mura-n gura, si atunci nu vei mai fura?! Du-te in Occident, ca acolo umbla cainii cu colaci in coada!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, draga, ca eu stau in tara mea cu toti hotii si coruptii. Ma plang de ei si nu fac nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
toate bune, dar ce faci atunci cind, cu toate ca ai studii postuniversitare salariul nu depaseste 300 euro pe luna, traiesti in Bucuresti, iar infrastructura nu permite sa-ti desfasori activitatea in sistemul privat si sa cistigi mai mult.

Te mulţumeşti cu 300 de euro pe lună pentru că e mai simplu să dai vina pe oric(in)e altc(in)eva, inclusiv pe infrastructură, dec

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu, draga, ca eu stau in tara mea cu toti hotii si coruptii. Ma plang de ei si nu fac nimic.

 

Alegerea personala :unsure:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te mulţumeşti cu 300 de euro pe lună pentru că e mai simplu să dai vina pe oric(in)e altc(in)eva, inclusiv pe infrastructură, dec

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu stiu daca va lua vreodata sfirsit criza din Romania. Spaga a devenit un fel de taxa de timbru, nu inlesneste lucrurile ci le face posibile. Nu dai, nu ai.Nivelul de educatie al populatiei e in cadere libera, trebuie sa devii nesimtit ca sa-ti mearga nu bine ci acceptabil. nu prea vad o solutie.

 

 

Asta e marea problemă

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tot ce trebuie făcut e să lăsăm societatea să se dezvolte aşa, pentru că e pe drumul bun. E adevărat, va fi nevoie de multe zeci de ani, dar, e pe drumul bun.

 

Ce e de facut? Fiecare in patratelul nostru sa luam atitudine: sa nu incurajam coruptia, sa muncim cinstit, sa respectam legea. Noi suntem societatea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ar trebui sa citesti cu atentie si pe urma sa sari la atac. Hai sa zic sa intelegi si tu. Cind ai peste 12 ani de pregatire pentru un anumit domeniu, si ma refer la pregatire universitara si postuniversitara, iar domeniul de activitate nu-ti permite lucrul acasa, ce faci? Pe de alta parte nici nu-ti vine sa renunti si sa o iei de la capat cu altceva, pentru ca iti place ceea ce faci. Nu e vorba de ceea ce am chef sa fac, ci de ceea ce stiu si am fost pregatita sa fac. Ei bine, aici e foarte prost platit. Bineinteles ca ma gindesc sa ma duc intr-un lo unde aceiasi munca este platita la valoarea ei. Daca aici este imposibil pur si simplu, ce am de facut? Incerc sa plec undeva unde sa primesc banii corecti pentru munca depusa.

Valoarea muncii unui salariat depinde şi de c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×