Sari la conținut
Forum Roportal
Two

Cetatenia

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Baoii, cred ca voi nu faceti diferenta intre ati impune punctul de vedere si a jigni!

 

 

Tu cu cine vorbesti acuma?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu voi!

Dupa ce am citit ce a scris laurent mai sus ,nu prea are treaba cu jignirea.Da a jignit in momentul in care catabmw a dat cu jigniri in el.Unde a atacat?Cred ca va atacati voi asa degeaba si gasiti oaia neagra!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fiecare om are dreptul la o parere! Iar daca e diferita de a ta , nu inseamna ca e gresita si nici nu iti da dreptul sa ataci !

Pricepi ?

 

Ai + 10 % warn .

Foarte corect. Si nu trebuie sa coincida cu a mea, trebuie sa fie ontopic .

Dar daca acum apare o frustrata si incepe sa jigneasca, sa nu te astepi sa nu ii raspund.

Eu nu m-am luat niciodata de nimeni si nici din senin, asadar daca am vre-o vina este ca i-am raspuns la jignirile ei.

 

Hotaraste`te ! Are sau nu are treaba cu jignirea ? :cheer:

 

 

Uite ce scrie aici : Reguli forum:

 

 

1. Sunt interzise: atacul la persoana, jignirea sub orice forma a membrilor forumului, folosirea de cuvinte obscene, amenintatoare, abuzive sau indecente, comportament nepotrivit sau ofensator. Un comportament civilizat impune combaterea ideilor exprimate anterior si nu a persoanelor care le-au postat. - Aceasta regula se refera atat la forum cat si la sistemul intern de mesagerie.

 

Acum, daca eu ti-as spune :"Ce ar fi sa ii spui asa lu' ma-ta ?" sau " Mars la cotet ! " , crezi ca te-as jigni sau mi-as impune punctul de vedere ?

Eu nu contest ca nu merit warn, dar macar vedeti si cine se face vinovat.

Ca nu cred ca pe tine daca te jigneste cineva, nu ii vei raspunde. :lazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hotaraste`te ! Are sau nu are treaba cu jignirea ? :cheer:

 

Uite ce scrie aici : Reguli forum:

 

 

1. Sunt interzise: atacul la persoana, jignirea sub orice forma a membrilor forumului, folosirea de cuvinte obscene, amenintatoare, abuzive sau indecente, comportament nepotrivit sau ofensator. Un comportament civilizat impune combaterea ideilor exprimate anterior si nu a persoanelor care le-au postat. - Aceasta regula se refera atat la forum cat si la sistemul intern de mesagerie.

 

Acum, daca eu ti-as spune :"Ce ar fi sa ii spui asa lu' ma-ta ?" sau " Mars la cotet ! " , crezi ca te-as jigni sau mi-as impune punctul de vedere ?

Ma refeream la prima parte in care is sustinea punctul de vedere.Inainte de asta s-a spus ca ''el a inceput''.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu contest ca nu merit warn, dar macar vedeti si cine se face vinovat.

Ca nu cred ca pe tine daca te jigneste cineva, nu ii vei raspunde. :cheer:

 

 

Chiar nu are importanta cine jigneste primul. In ochii nostri, cel care raspunde jignirilor tot cu jigniri, este la fel de vinovat ca cel care a initiat conflictul.

 

Am deschis topicul asta ca sa nu mai facem offtopic pe un alt subiect. Daca aveti nemultumiri, va rog sa va mutati pe Valea Plangerii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Laur, asta nu e o scuza. Stii bine.

 

 

Tu ai luat warn, si el/ea , este suspendat/a .

Eu consider ca am procedat corect.

Pt alte "reclamatii" , exista "valea plangerii".

Hai sa nu stricam topicul asta.

Corect. :cheer:

Nu ma plangeam.Si ai procedat corect.

 

Deci daca este al meu insemna ca pot sa cer inchidera lui oricand .:lazy:

Dar il lasam, ca uite ca aflam si noi lucruri interesante. :lazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt cetateana romana, dar etnia mea e alta.... :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Laure, daca nu cunosti, nu te cotrazice.

Daca te nasti in Italia, din parinti romani, ai dreptul sa iti alegi cetatenia la varsta majoratului. Nu ai cetatenie dubla si nici nu o capeti pe cea italiana pe loc. Asta stiam si e si probata de catre copilul varului meu, nascut acolo.

 

Ia uite ce zic portughezii. Sau nemtii.

Asta asa, ca pentru stiinta ta.

 

Ma gandeam, ia sa ma duc io sa nasc in State atunci cand va fi. Punem pariu ca nici nu obtin viza daca am burta la gura?!

 

 

Dar asta e alt subiect, iar noi suntem offtopic. Deschide alta tema, poate te lamuresc oameni mai destepti ca mine; nu te contrazice doar de dragul de a te contrazice.

 

Are dreptate Bydy. Si in alte tari este asa.Sotul meu s-a nascut in Vancouver dar s-a intors cu parintii inapoi in Iraq la varsta de 4 ani. Totusi a ramas cu certificat de nastere canadian dar nu i s-a dat automat cetatenia. Cand a implinit 18 ani s-a dus la ambasada canadiana din Baghdad si i-au facut aia actele in vreo doua luni,pasaport si SIN card si a plecat in Canada ca cetatean. Deci si-a cerut-o la majorat nu a primit-o automat la nastere.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Are dreptate Bydy. Si in alte tari este asa.Sotul meu s-a nascut in Vancouver dar s-a intors cu parintii inapoi in Iraq la varsta de 4 ani. Totusi a ramas cu certificat de nastere canadian dar nu i s-a dat automat cetatenia. Cand a implinit 18 ani s-a dus la ambasada canadiana din Baghdad si i-au facut aia actele in vreo doua luni,pasaport si SIN card si a plecat in Canada ca cetatean. Deci si-a cerut-o la majorat nu a primit-o automat la nastere.

:pardon: Pff ce naibi mai, de la tine am pretentii.

La varsta de 18 ani, ai dreptul sa o refuzi sau sa ramai cu ea .

Nicidecum ca nu ai avea-o deloc si ti-o da instant. :crazy:

Asta pentru ca atunci primesti capacitate de exercitiu deplina.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×