Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

De ce sunt bătute femeile?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

„O palmă, o palmă, nu o sută!”, zicea o bătrânică pe la min 0:32. Alt băiat bun și la locul lui, după cum ar arăta la prima impresie, zice cu un ton blând pe la min 0:46: „Ce să zic? O mai bat și io, așa, câteodată! :smile: ” 

Tre' să recunoaștem că e tare chestia!

Dar dincolo de hazul și ridicolul situației, dacă putem spune așa, toată chestia asta merită discutată...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Era o discuție pe undeva cu "rețeta succesului": îi bătea tasu pe feciori în fiecare zi cu biciul și, întrebat de ce, zicea: "or fi făcut ei ceva". Pe urmă ar fi ajuns nuștuce mari în societate: ministru, doctor etc.

Dar eu, cât de prost să fiu să nu înțeleg! La noi, elitele, fie doctorii, fie miniștrii...au dus România în sclavie și nu la statutul de Stat Suveran. Deci sunt marionete însărcinate cu genocidul și eugenia întru sclavie. De aia au fost bătuți, ca să invidieze și să urască pe toți care ar avea o viață mai blândă decât au avut ei, și apoi puși în funcții cheie ca să poată asupri poporul cu nesimțire.

Editat de Lxn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi vine sa cred, femei batrine sa vorbeasca asa ca merita bataie ... e josnic.   Inteleg ca sint din mediu rural, dar e sub nivel de acceptanta comportarea lor.  

Desigur n-a reclamat niciuna la politie, se mai lauda ca l-au iertat ... n-as fi crezut ce am auzit.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uite o intrebare simpla, la care voi da un raspuns la fel de simplu.

Fiindca fraierele traiesc alaturi de niste brute.  :pardon: Asta in cazurille usoare de abuz. Citisem zilele trecute un articol despre o femeie (din UK sau US, nu-mi amintesc exact) supusa la rigorile iadului de catre partenerul ei de viata. Cand a fost intrebata de ce nu l-a parasit, ea a raspuns ca datorita santajului. O ameninta ca ii omoara pe toti cei dragi ei. Il credea capabil de asa ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca exista abuz, insa cand femeia accepta ca merita bataia, e deranjant la ureche!!!   Sau cand un altu spune ca fara bataie parca nu exista viata, e parte din casnicie si practic de acea se ia o femeie sa aiba in cine da la nervi si alcoolizat, si sint mandri de ceea ce fac si cum se comporta ... in ziua de azi sa spuna razand!!!   :ohmy:

Daca n-are minte, e altceva, dar pareau oameni care functioneaza macar in jungla lor.   

Am tradus atit in spitale cat si in puscarii din cele mai neimaginate cazuri  de abuz ... sint updated ce se intampla in acest teritoriu.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce sint batute femeile? 

Deoarece unii barbati sint abuzivi si deoarece copiii se comporta la maturitate asa cum au vazut in casa parinteasca. Rar aschia sare departe de trunchi :o:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 ore, The Unknown a spus:

Stiu ca exista abuz, insa cand femeia accepta ca merita bataia, e deranjant la ureche!!!   [...]

Deranjant la ureche?  Olga, da tu le spui bland, dand dovada de prea multa indulgenta. Realizezi ca astfel de femei se considera inferioare regnului animal? Spun asta dearece exista legi clare care protejeaza animalele de orice fel de abuz. In unele tari poti primi amenzi usturatoare sau chiar pedeapsa cu inchisoarea, depinde de legile fiecarui stat. E inadmisibil din partea oricarui om sa spuna sau sa gandeasca asa. Nu traim in Evul Mediu, la naiba!

Editat de vax

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sa ma dea afara de pe forum daca ma exprim exact asa cum simt???    A trebuit sa aleg cuvinte sa nu jignesc pe nimeni.

In Arizona, ca legile in State difera de la Stat la Stat, cine urla pe un animal, o pateste rau.   Se confisca animalele indiferent cati are si NU mai are drept sa aibe nici purici, plus amenzi si de multe ori confiscarea grajdului cand e vorba de animale mai mari, ca exista si aici abuz pana afla autoritaitle.

Cand e vorba de umani si a ajuns politia, mila nu mai exista pentru cine a ridicat mana sau altceva.   

Cei din poza inca nici in epoca de piatra inca n-au fost, daca mai tii minte episoadele cu Vilma si Fred etc.,    

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca inainte ca cineva sa judece o femeie aflata intr-o situație abuziva,  ar trebui sa se puna in situația ei,  altfel ne transformam intr-un fel de prelungire a emisiunii Acces direct. :) 

Iar sa incerci sa-i faci educatie unei persoane  f in varsta doar prin vorbe, fara sa o scoti din mediul bolnav in care traieste, e cam la fel ca atunci cand incerci sa cari apa cu ciurul.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, The Unknown a spus:

Vrei sa ma dea afara de pe forum daca ma exprim exact asa cum simt???    A trebuit sa aleg cuvinte sa nu jignesc pe nimeni.

In Arizona, ca legile in State difera de la Stat la Stat, cine urla pe un animal, o pateste rau.   Se confisca animalele indiferent cati are si NU mai are drept sa aibe nici purici, plus amenzi si de multe ori confiscarea grajdului cand e vorba de animale mai mari, ca exista si aici abuz pana afla autoritaitle.

Cand e vorba de umani si a ajuns politia, mila nu mai exista pentru cine a ridicat mana sau altceva.   

Cei din poza inca nici in epoca de piatra inca n-au fost, daca mai tii minte episoadele cu Vilma si Fred etc.,    

Vezi tu, mesajele mele sunt adresate femeior molestate, iar daca as sti ca s-a "prins" macar de una, atunci as putea spune cu mana pe inima "bann-ul a meritat" . :smile:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×