Sari la conținut
Forum Roportal
Arcangelo

Tratamente naturiste pentru cancer

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Domnule, tu ori ai uitat ce ai postat, ori ai impresia ca posturile ti-au disparut pentru totdeauna.

 

draga mea, crede-ma ca nu am uitat ce am postat, dar nu ai tu cum sa stii daca am jignit pe cineva, pentru ca a jigni implica o reactie subiectiva a celui caruia i se adreseaza niste vorbe. a te simti jignit implica o slabiciune personala, ca de exemplu "prost" se stie ca e orice om, caci asta e un termen relativ, iar cocalar e un sinomin pentru "smecher de colt de strada", intelegi?

in nici un caz nu am numit pe nimeni criminal si nu am zis ca l-as pocni sau asa ceva. nici macar nu am fost io primul care sa zic de altul ca e incult sau ignorat sau prost. dincolo de asta, imi place sa reactionez foarte dur si e geu sa ma opresti.

despre a ma calma, crede-ma ca nu numai ca sunt foarte calm, ba chiar ma si amuza aceste discutii. cat despre "altele..." daca te referi la alte restrictionari sau blocari, acuma fii sincera si pune-ti o intrebare: CAT DE TARE CREZI CA POATE SA MA AFECTEZE ASTA ? :crazy: deja am fost bucuros sa constat ca am avut parte de cativa sustinatori, la fel sa pot posta niste informatii utile pentru niste oameni care au nevoie de ele, si, e drept, putin dezamagit de faptul ca vad ca scopul sau destinatia acestui forum nu e in directia asta per total (de a ajuta lumea)... de asta nici nu-mi pasa asa tare sa fiu abonat aici :doh:

capisci, atotputernico? dac nu, poti sa-mi dai ban de pe acuma, dar mai util ar fi sa inchideti tot threadul asta cu "cancer", caci pare sa va depaseasca, iar daca si o singura persoana de pe el deduce ca "mai bine iau suplimente alimentare decat sa ma duc la doctor"... aveti sange pe maini !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
apoi despre a-ti zice in fata ta sa stii ca nu am nici o problema, la fel cum nu am o problema de a spune nimanui lucrurile astea, oricand. daca vrei sa ma pocnesti da-mi PM si iti zic unde si cand poti sa dai ochii cu mine, te asigur ca nu ma simt amenintat deloc ! dar ca sa stii cu cine vorbesti, am 1.93m 95 kg si sunt campionul national de anul trecut de lupte la sol la categoria mea, deci s-ar putea sa vrei sa vii cu niste baieti sau cu un levier sau tazzer electric sau ceva...

 

p.s.: ce e interesant e ca posturile cu continut ca al tau nu sunt supuse aceluiasi tratament ca ale mele, desi tu ma numesti criminal (nu doar pe mine) si ma ameninti cu violenta directa, iar io cel mult am sugerat ca daca exista un iad, atunci profitorii de pe seama nevoiasilor e posibil sa arda in el :crazy: frumoase reguli, nu am ce zice!

Am zis ca ti-as face, dar nu o pot face, nu ma lasa constiinta. In schimb poti sa ai si 3 metri, daca vreau sa o fac o fac, nu te pune cu razbunarea de moarte a oamenilor care da mijloace si puteri nebanuite, deoarece nu toata lumea e Pippo sa inteleaga ca toti suntem oameni supusi greselii si sa ierte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca pe un singur om cu cancer avansat l-ai convins sa faca tratament oncologic, pe omul ala l-ai omorat direct si esti direct responsabil, criminal, i-ai luat omului orice sansa de vindecare, deoarece tratamentul oncologic nu are nici o sansa la cazurile maligne, in schimb tratamentele naturiste au mii de cazuri documentate de insanatosire din stadii avansate la care oncologii nu au nici o sansa, nu au nici macar un singur caz de insanatosire din faze avansate (in comparatiile cu nenumaratele cazuri avansate vindecate de medicina naturista)

 

asta e pura miniciuna si defapt exact contrarul realitatii! am personal zeci de cazuri vindecate si alte sute fiecare cu ani de zile de viata castigati pe care ii pot prezenta oricand oriunde. apoi mai sunt si standardele din toate tarile civilizate bazate pe studii clinice uriase, investitii anuale de sute de milioane de euro si cercetatori de top care investesc zeci de ani in cercetarea acestui domeniu, pe cand medicina naturista nu are nimic. pippo, ai citit postul ala al lui gonzo cu Lance Armostrong, cu exemplu foarte cunoscut de cancer testicular metastazat la crieier si plaman vindecat cu 2 operatii si citostatice standard ? zi-mi ca ala nu era malign si zi-mi ca nu era avansat! sau zi-mi ca s-ar fi facut bine cu ceai de sunatoare! :crazy:

p.s.: nu ai mai zis nimic ca ai veni sa ma pocnesti... probabil te gandeai ca sunt vreun soarece de biblioteca inainte, si de aia erai asa curajos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la fel sa pot posta niste informatii utile pentru niste oameni care au nevoie de ele

Posteaza acele informatii, dar fa-o pe un ton care sa nu ii determine pe ceilalti sa dea click pe subiectul urmator.

Ca nimeni nu intra pe aceasta arie ca sa citeasca parerea unui user despre altul, atacuri si certuri.

 

In plus, daca din posturi se ghiceste echilibrul, mult mai multi iti vor da credit.

 

 

A nu se intelege ca acum vorbesc doar cu RaulDuke.. ce am spus e valabil in cazul tuturor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Posteaza acele informatii, dar fa-o pe un ton care sa nu ii determine pe ceilalti sa dea click pe subiectul urmator.

Ca nimeni nu intra pe aceasta arie ca sa citeasca parerea unui user despre altul, atacuri si certuri.

 

In plus, daca din posturi se ghiceste echilibrul, mult mai multi iti vor da credit.

 

 

A nu se intelege ca acum vorbesc doar cu RaulDuke.. ce am spus e valabil in cazul tuturor.

 

pai exact asta fac, ma adresez problemelor punctuale unor oameni care au intrebari la caz. daca cineva a postat o intrebare sau a cerut informatii despre o situatie, am raspuns la obiect. cat despre parerea mea despre alti useri, asta nu vad de ce nu as fi picurat-o printre randuri, mai ales cand e in cadrul a ceea ce cred eu (si de fapt si lumea medicala) despre sarlatani in general.

personal mi se pare jignitor ca niste oameni fie interesati material fie orbiti de furie personala, dar per total cu nici un fel de pregatire sau argumente stiintifice in domenii vaste si complicate, nu doar sa-si dea cu parerea despre cum se trateaza cancerul cu ceai de sunatoare, dar sa isi permita sa zica unor oameni la ananghie ca singurul lucru care ii poate salva sau ajuta (tratamentul oncologic) trebuie ocolit pentru ca le face rau. asta e o jignire si mai mult, e o ofensa la adresa spiritului uman!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asta e pura miniciuna si defapt exact contrarul realitatii! am personal zeci de cazuri vindecate si alte sute fiecare cu ani de zile de viata castigati pe care ii pot prezenta oricand oriunde. apoi mai sunt si standardele din toate tarile civilizate bazate pe studii clinice uriase, investitii anuale de sute de milioane de euro si cercetatori de top care investesc zeci de ani in cercetarea acestui domeniu, pe cand medicina naturista nu are nimic. pippo, ai citit postul ala al lui gonzo cu Lance Armostrong, cu exemplu foarte cunoscut de cancer testicular metastazat la crieier si plaman vindecat cu 2 operatii si citostatice standard ? zi-mi ca ala nu era malign si zi-mi ca nu era avansat! sau zi-mi ca s-ar fi facut bine cu ceai de sunatoare! :crazy:

Omul trebuie sa fi fost foarte puternic de a rezistat otravii. Am vazut murind toti pacientii pe care i-am cunoscut cu cancer metastazat si care urmau tratament oncologic standard. Zici ca sunt zeci, poate sute de cazuri avansate vindecate in lume? Eu pana acum nu am auzit. In schib e suficient sa faci un search pe internet si vei gasi nu sute, ci mii, poate sa fie mult mai multe cazuri avansate vindecate prin tratamente naturiste. Dar astea bineinteles nu sunt mediatizate, ca nu exista interes. Chiar daca exista zeci sau sute de cazuri ale unora foarte puternici care au rezistat otravii oncologice, cum le pui alaturi de multe miile de cazuri de vindecare ale medicinei naturiste in care medicii oncologi nu dadusera sanse de supravietuire de 40% ca in cazul lui Lance Armstrong, ci sanse 0% de supravietuire?

 

Daca lui Lance Armstrong i-au dat 40% sanse, inseamna ca nu era destul de grav precum altii, si pe deasupra era si tanar si puternic si facea sport la greu. Activitatea fizica in aer liber intr-adevar ajuta enorm la fortificarea organismului. Tineretea, sportul, au facut fatza otravii. Dar cati sunt la fel de puternici?...

 

p.s.: nu ai mai zis nimic ca ai veni sa ma pocnesti... probabil te gandeai ca sunt vreun soarece de biblioteca inainte, si de aia erai asa curajos.

De pocnit te-as fi pocnit mai devreme daca erai aici cand mi-a sarit tandara si te-as pocni probabil daca mi-ar sari tandara pe o problema atat de grava. Dar pentru asta nu as veni, ar fi o idiotenie sa vin sa ne pocnim. Eu as veni sa te crucific (si pentru asta nu ma lasa constiinta), nu sa te pocnesc, deoarece trimiti oameni la moarte in necunostinta de cauza. Nici macar nu-ti intelegi crima...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai exact asta fac, ma adresez problemelor punctuale unor oameni care au intrebari la caz. daca cineva a postat o intrebare sau a cerut informatii despre o situatie, am raspuns la obiect. cat despre parerea mea despre alti useri, asta nu vad de ce nu as fi picurat-o printre randuri, mai ales cand e in cadrul a ceea ce cred eu (si de fapt si lumea medicala) despre sarlatani in general.

personal mi se pare jignitor ca niste oameni fie interesati material fie orbiti de furie personala, dar per total cu nici un fel de pregatire sau argumente stiintifice in domenii vaste si complicate, nu doar sa-si dea cu parerea despre cum se trateaza cancerul cu ceai de sunatoare, dar sa isi permita sa zica unor oameni la ananghie ca singurul lucru care ii poate salva sau ajuta (tratamentul oncologic) trebuie ocolit pentru ca le face rau. asta e o jignire si mai mult, e o ofensa la adresa spiritului uman!

Nu inteleg,ori esti medic,ori esti bataus,ori esti profesor,sau esti frustrat ca nu poti sa fii nimic din toate astea.A,super,spirit uman,pai cumva el se hraneste sau se drogheaza?

 

asta e pura miniciuna si defapt exact contrarul realitatii! am personal zeci de cazuri vindecate si alte sute fiecare cu ani de zile de viata castigati pe care ii pot prezenta oricand oriunde. apoi mai sunt si standardele din toate tarile civilizate bazate pe studii clinice uriase, investitii anuale de sute de milioane de euro si cercetatori de top care investesc zeci de ani in cercetarea acestui domeniu, pe cand medicina naturista nu are nimic. pippo, ai citit postul ala al lui gonzo cu Lance Armostrong, cu exemplu foarte cunoscut de cancer testicular metastazat la crieier si plaman vindecat cu 2 operatii si citostatice standard ? zi-mi ca ala nu era malign si zi-mi ca nu era avansat! sau zi-mi ca s-ar fi facut bine cu ceai de sunatoare! :crazy:

p.s.: nu ai mai zis nimic ca ai veni sa ma pocnesti... probabil te gandeai ca sunt vreun soarece de biblioteca inainte, si de aia erai asa curajos.

Ai personal,ce?Mai sa fie,eu propun pe acest ins,sa nu fie nominalizat la premiul nobel in medicina ci chiar sa fie castigatorul.Stai linistit,nu investeste nimeni nimic in medicina moderna,poate doar in aparate,sunt mai profitabile(sa nu-mi spui ca te pricepi si la afaceri).Defapt daca ar fi sa ne luam dupa tine cu investitia,as constata ca multi bani ai abonatilor sunt folositi fara succes,se numeste cheltuiala si nu investitie.Un sportiv de performanta consuma sigur suplimente alimentare si nu medicamente.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca lui Lance Armstrong i-au dat 40% sanse, inseamna ca nu era destul de grav precum altii, si pe deasupra era si tanar si puternic si facea sport la greu. Activitatea fizica in aer liber intr-adevar ajuta enorm la fortificarea organismului. Tineretea, sportul, au facut fatza otravii. Dar cati sunt la fel de puternici?...

 

esti pe o cale total gresita. adica unde sa fii cu mintea daca iti imaginezi ca lance armstrong facea sport de la diagnostic pana dupa 2 ani, cand a intrat in remisie. ai suruburile si piulitele puse aiurea daca crezi asta ! dincolo de asta, da-i o scrisoare omului si spunei "lance, nu e asa ca tu te vindecai oricum numa cu pedalat si rugaciuni si ca citostaticele alea te-au omorat aproape, pentru ca asta voiau de fapt sa-ti faca doctorii aia la care te-ai dus!" sa vedem ce zice...

cat despre miile tale de cazuri, stai sa-ti zic asa: nu exista nici macar UN SINGUR CAZ dovedit ca vindecat prin nici un alt mijloc decat medicina standard. in primul rand ca daca apare un produs de genu ceai de purfictina si i-l dai unuia cu cancer care se face bine, pur si simplu nu poti dovedi ca nu a fost coincidenta, pentru ca daca e asa, oricui din situatia aia i-ai dat ceai din ala, s-ar face bine. dar asta nu se intampla in primul rand pentru ca nu exista vreo asemenea solutie. vezi, asta e dilema medicala pe care nu o inteleg non-medicii: nu poti da timpul inapoi de mai multe ori ca sa inerci mai multe chestii cu acelasi om. de aia toate studiile se fac in TRIALURI RANDOMIZATE si se analizeaza statistic. e totul o stiinta, nu o ghicita. deci daca oamenii cu asemenea pregatiri nu reusesc cate o chestie, cu siguranta nu o vor reusi niste shamani de colt de bloc sau comercianti de bilutze stralucitoare sau papadii uscate.

 

Ai personal,ce?Mai sa fie,eu propun pe acest ins,sa nu fie nominalizat la premiul nobel in medicina ci chiar sa fie castigatorul.Stai linistit,nu investeste nimeni nimic in medicina moderna,poate doar in aparate,sunt mai profitabile(sa nu-mi spui ca te pricepi si la afaceri).Defapt daca ar fi sa ne luam dupa tine cu investitia,as constata ca multi bani ai abonatilor sunt folositi fara succes,se numeste cheltuiala si nu investitie.Un sportiv de performanta consuma sigur suplimente alimentare si nu medicamente.

 

hahaha, stai linistit ca daca nu are el, am eu! imi plac bluf-urile tale, dar bat total aiurea. da, medicina moderna prin tratamentul integrat al cancerului vindeca GLOBAL 50% din cancere aka tumori maligne. zi-mi acuma ce face medicina ta naturista si de ce nu ai medici vrajitori la colt de strada care fac mai bine atunci ? =))

 

vorbesti de sportul de performanta de parca ar fi un lucru sanatos. afla ca e nesanatos, la fel ca si suplimentele alimentare, la fel ca si penicilina. astea sunt niste lucruri menite sa corecteze o stare relativa de NESANATATE deci nu sunt deloc sanatoase! nici o pastila nu e sanatoasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cat despre miile tale de cazuri, stai sa-ti zic asa: nu exista nici macar UN SINGUR CAZ dovedit ca vindecat prin nici un alt mijloc decat medicina standard.

Mincinos nerusinat ce esti! Nu meriti nici macar un scuipat la o asemenea minciuna. Sunteti niste jeguri umane criminale cu oncologia voastra. Auzi ce nemernicie pe el si lipsa de orice limita, mincinosi ordinari.

Editat de Pippo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mincinos nerusinat ce esti! Nu meriti nici macar un scuipat la o asemenea minciuna. Sunteti niste jeguri umane criminale cu oncologia voastra. Auzi ce nemernicie pe el si lipsa de orice limita, mincinosi ordinari.

 

hai, nu te infoia asa si incearca sa ramai obiectiv! domnu doctor ti-a vorbit destul de frumos pana acum! crezi ca esti singurul din lume caruia ii moare cineva de cancer ? considera-te provocat: prezinta-ne tu macar un amarat de caz caruia cineva i-a prelungit viata si cu 5 minute unui bolnav de cancer prin medicatie naturista, daca poti! dar iti zic de acum ca nu poti, ca sa te scutesc de cautari inutile pe net :salut:

am zis-o si o sa o mai zic: cine propune tratamente naturiste ca alternativa la tratamente standard e fie extrem de prost fie negru pe dinauntru si merita pushcarie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×