Sari la conținut
Forum Roportal
dobromir

cu cine traiesc

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

asta-i ca diferenta dintre o curva si curva dracului. curva se culca cu toti. curva dracului se culca cu toti, numai cu tine nu.

 

nu pui trecutul partenerului sub lupa, ca se isca discutii neprincipiale si vei avea de suferit deoarece nu ai cum sa intelegi 100% deciziile trecute ale partenerului. daca afli ceva care te deranjeaza, ala va fi cuiul lui pepelea pentru destul timp. incepi sa-ti pui intrebari care in urma cu 5 minute nu-si aveau rostul. e nasol, ca sa fiu mai scurta in exprimare.

 

te deranjeaza ca a mintit in privinta sexului oral si anal. stai si te intrebi de ce nu mai vrea sa experimenteze? poate ca nu i-a placut ce-a facut, iar acum simte o repulsie fata de propriul trecut si implicit fata de experimente. daca cumva i-ai reprosat ca a facut-o cu altii, dar cu tine a zis ca nu vrea, pentru ca nu-i place, salut si la revedere! ba chiar o sa se duca in ma-sa si viata sexuala pe care o aveti acum. asta daca e o tipa fara ganduri perverse, care doar a mintit ca sa evite suspiciunile tale nefondate. o fi facut sex oral si anal la cerere, ca sa-si pastreze unii parteneri, dar a realizat odata cu trecerea timpului ca indeplinirea tuturor fanteziilor sexuale ale partenerului, in detrimentul propriei persoane, nu e tocmai cheia fericirii in doi.

 

daca lucrurile nu stau asa, daca a facut-o cu altii, dar cu tine pur si simplu n-are chef, atunci se aplica ce-am spus la inceput.

in cazul asta, insa, ai de-a face cu o curva proasta. ca daca era desteapta, ti-o sugea si tie si evita circul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu inseamna ca e normal ca atunci cand esti mintit in familie sa iti zici ca nu-i nimic, e ceva normal. si apoi exista o farama de dreptate cand am fost intrebat ca ce conteaza cea facut inainte. intradevar nu conteaza intr-o masura f mare. ceea ce ma deranjeaza pe mine e ca au exista minciuni intre noi doi si ele se refereu la ce traiam noi. pe de alta parte cred ca nici ei nu i-ar fi convenit sa afle ulterior ca eu sa zicem as avea o datorie la banca de 400 milioane.

Mi se pare corect cum pui problema.

Si eu mi-am pus problema cand nu eram casatorit, ce as face daca dupa casatorie aflu ca ...

Luasem decizia ca pot accepta multe dar minciuna nu, si intr-o astfel de situatie as divorta, nu pentru ce a facut inainte, pentru ca m-ar fi considerat un fraier.

Intr-o casatorie care debuteaza cu minciuna nu va exista incredere niciodata, tot timpul o sa fi cu senzatia ca ai fost pacalit si ca istoria se poate repeta oricand, o idee care macina nervii si relatia. E foarte important ca o casnicie sa debuteze si sa continue bazanduse pe incredere si nu poate fi vorba de incredere unde nu-i sinceritate.

 

Ea probabil te-a minti pentru ca stia ca daca-ti spune adevarul te pierde si a preferat sa nu riste, in ideea ca nu ai de unde sa aflii. Te minte in continuare daca joaca rolul de necunoscatoare in ale sexului.

Acum e pisicuta, dupa ce o sa aveti si copii si te-a legat bine de ea probabil o sa scoata ghearele, o sa-ti arate adevarata fata.

La varsta ei normal ca e matura si stie sa comunitce sa fie toleranta. Nu mai e ca o "pitipoanca", sa-si permita sa spuna "imi iau jucariile si plec", pentru ca la varsta asta variantele sunt din ce in ce mai putine pentru ea.

Pentru tine situatia e mult mai buna.

 

Multe merg pe ideea sa-mi traiesc viata si cand o fi vremea gasesc un "tolomac" cu care sa fac o casnicie.

Unele reusesc, altele o dau in bara.

Editat de gheorghe35

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multe merg pe ideea sa-mi traiesc viata si cand o fi vremea gasesc un "tolomac" cu care sa fac o casnicie.

Unele reusesc, altele o dau in bara.

 

Pai cinste lor ca au facut-o inainte ... si nu dupa . :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Casnicia este mult mai complexa decat niste partide de sex ... Geaba este sex daca restul scartaie ...

Corect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi zicea mie cineva ca daca sexul nu merge intr o casnicie nu merge nimic :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×