Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Sarutul pana la sange n-o fi atat de dulce, dar avem preferinte  :cool:  insa ma surprinde ca nu se publica cine-i compozitorul, totul e in anonimat in jurul acestul grup din  vecini.

Am citit textul si suna destul de dur in comparatie cu titlul, precis doar pentru urechile mele.   N-au lasat loc fanteziei erotice, au tradus doar de undeva.   

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 10 ore, ♫ Blues ♬ a spus:

Wow, 6 ore? Enjoy. :smile:

Am vazut serialul 13 reasons why, mi-a rupt inima. 

Ca sa nu fiu nevoita sa reiau  cantecul de nspe mii de ori. :smile:

Nu am vazut filmul, am citit doar o recenzie scurta, ca sa imi fac idee despre ce e vorba. Nu stiu daca o sa pot sa-l vad, cred ca e prea trist pt mine. In schimb,  pot sa spun ca am vazut un clip in care se redau secvente din film in timp ce rula melodia asta, care pe mine a ajuns sa ma obsedeze. Una dintre secvente m-a marcat. Ei se aflau la inceputul unui dans si felul in care s-au apropiat unul de celalalt  incet, cu delicatete, cu retinere, ca nu cumva cel mai marunt gest al unuia il raneasca pe celalalt - sau celalalt sa simta ca ii este invadat spatiul personal, m-a marcat. Faptul ca el si-a pus timid mainile pe mijlocul ei, dupa o scurta ezitare pe care a avut-o in timp ce privea la ceilalti dansatori, care se pipaiau peste tot, fara jena, in timp ce dansau,  pt ca, zic eu, a realizat ca ei aveau ceea ce majoritatea oamenilor nu vor avea niciodata, o comuniune sufleteasca puternica, profunda, m-a induiosat. In ziua de astazi, cand toata lumea e grăbită,  cand nimeni nu mai are rabdare sa il cunoasca cu adevarat pe celalalt, cand relatiile, de orice natura, sunt pe repede inainte, cand o legatura intre doi oameni se rezuma cel mai adesea doar la pipaiala, taca-paca, scarto-scarto, in repezitul unuia asupra celuilalt, in bunuri, interese si griji de impartit, sa vezi ca mai exista si altceva, ca exista oameni care isi doresc si pot sa fie altfel, e mare lucru. Chiar daca era vorba doar de un film, eu zic ca exista macar 0,1% oameni care au parte de așa ceva. :smile:

Editat de Zero*
  • Like 4
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×