Sari la conținut
Forum Roportal
onutza

Mi s-a stricat aparatul foto

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mi s-a stricat aparatul foto, un Konica Minolta Dimage Z5. Nu i se mai retrage zoomul in aparat, chiar si cand il inchid, ramane cu "teava" scoasa :"> .

 

De vazut se vede, insa imaginea e neclara si trebuie sa umblu ca zoom ca sa se clarifice, plus ca bate foarte departe. Poze inca face, chiar asa neclare.

 

Stie cineva cat de grav e afectat? Vreau sa-l duc la reprezentanta Konica, dar m-ar ajuta sa stiu dinainte cate ceva.

 

Precizes ca l-am scapat pe jos, cam un metru, dar era inchis, si in gentuta lui, plus ca dupa a facut destule poze si nu dadea semne sa aiba ceva....l-a apucat asa brusc si dintr-o data :evil: .

 

A mai patit cineva asa ceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am mai auzit, dar nu la Minolta ci la un Canon. S-a rupt un pin de control de la motorasul de zoom. Desi aparatul respectiv avea obiectiv detasabil, poate intr-o anumita masura problema e asemanatoare. Cred ca la reprezentanta sa va vedea ca a suferit un soc.

 

Daca tot e thread cu probleme, am observat ca uneori aparatul meu (Canon A70) imi 'picteaza' zonele supraexpuse cu mov. Ati mai patit careva asa ceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×