Sari la conținut
Forum Roportal
roberta25

viza de 10 ani

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Va salut pe toti, sint noua pe forum si as avea si eu o intrebare, poate ma ajutati cu un raspuns.

Anul acesta am obtinut si eu viza de state, de turist, R B1 \B2, pe o perioada de 10 ani. Aceeasi viza o are si sotul meu, de anul trecut, tot pe 10 ani. Mai avem o fetita de 3 ani de zile, care este pe pasaportul amindurora. Ne gindim sa mergem in SUA pt a ne stabili acolo. Intrebarea mea este urmatoarea: odata ajunsi in state, ce pot sa fac, ca sa obtin un drept de lucru, un avocat oare m-ar putea ajuta pt a obtine un ''self employed'' sau ce altceva? Vreau sa stau si sa muncesc legal pe teritoriul SUA. Cu viza de 10 ani, pot sta doar 6 luni in state, dupa care urmatoarele 6 luni trebuie sa stau in romania?

Multumesc anticipat si sper sa am vesti de la voi.

Sanatate si numai bine.

Roberta L.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mult noroc!

inainte de toate fa un drum in usa vezi cum este si apoi te hotarasti daca iti place si daca o sa faci fata .

 

nimeni nu-ti va spune real ce trebuie facut. cazurile difera in funtie de situatie.

 

fara avocat nu cred ca reusesti.

daca te intereseaza iti dau un nr de telef al unei avocate specializate in imigration.ii trimiti 60$ contravalaoarea 1/2h consultatie telefonica si iti va spune ce sanse ai.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mult noroc!

inainte de toate fa un drum in usa vezi cum este si apoi te hotarasti daca iti place si daca o sa faci fata .

 

nimeni nu-ti va spune real ce trebuie facut. cazurile difera in funtie de situatie.

 

fara avocat nu cred ca reusesti.

daca te intereseaza iti dau un nr de telef al unei avocate specializate in imigration.ii trimiti 60$ contravalaoarea 1/2h consultatie telefonica si iti va spune ce sanse ai.

multumesc foarte mult. Idee cam am cum este in america, am fost 2 ani de zile in Anglia, si din spusele unora sistemul este cam asemanator. oricum un nr de telefon nu strica niciodata. Multumesc anticipat.

Apropo, tu unde anume esti in state?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×